Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (6)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui alex_andra
Citat:
citat din mesajul lui bonsai
alex_andra,pai tu esti super la 1,72 si 64 kg.....eu m-am intepenit la 76 kg,si sper sa mai dau jos......te rugaaaammm,da-ne si noua schema de alimentatie care ti-a recomandat-o nutritionistul[flo][flo][flo].....eu si cand eram foarte slaba ,la 1,70 aveam 62-63 kg...[bang][bang]
align="right" id="quote2">schema cred ca e individuala, ca tine de grupa sangvina si analize, boli in familie, etc.e posibil sa nu aiba acelasi efect pt toata lumea.dar ti-o dau, cum sa nu:)sunt la maica-mea(cred a sunt vreo 5-6 retete, cate una pentru fiecare saptamana), ea e plecata acum din tara, cand vine (maine), scanez si ti le dau.ideea e ca slabesti 1 kg pe saptamana si ca trebuie sa gatesti cam la 2 zile.BAZAR UMANITAR
align="right" id="quote2">Mic Dejun IAURT CU CEREALE 2 FELII PAINE CU PATE 2 FGELII PAINE CU CREMA DE BRANZA/VINETEGUSTARE 1 IAURT 140 GGUSTARE 2 FRUCTLUNI OREZ CU LEGUME PRANZ FASOLE VERDE 200-250 G CINAMARTI VARZA LA CUPTOR CU 3 LG MAMAMLIGUTA PRANZ ½ BUC ANANAS CRUD CINAMIERCURI VARZA LA CUPTOR CU MAMALIGUTA PRANZ BROCOLI+CONOPIDA+MORCOVI CINAJOI CIORBA LEGUME. CIUPERCI 250 G PRANZ 200 G BZ VACI +LEGUME CINAVINERI CIORBA; FILE PASTRAV PRANZ 200 G BZ VACI+LEGUME CINASAMBATA MAMALIGUTA CU BZ SI SMANTANA PRANZ SALATA FRUCTE CINADUMINICA SPANAC+ OU PRANZ SALATA ASORTATA+100 G TELEMEA VACA CINALUNI 200 G PESTE +LEGUME PRANZ CONOPIDA+DRESSING CINAMARTI CIORBA VACA, SALATA 2 ROSII+BRANZA PRANZ FASOLE VERDE CINAMIERCURI CIORBA VACA+2 CREMWURSTI PUI+LEGUME PRANZ 150 G BZ VACI+LEGUME CINAJOI FASOLE VERDE CU PUI SI SALATA PRANZ SALATA ASORTATA , CU PUI SI MASLINE CINAVINERI CIORBA LEGUME , PESTE CU LEGUME PRANZ SALATA CRUDITATI CINASAMBATA CIORBA LEGUME, CIUPERCI LA CUPTOR PRANZ MANCARE DE DOVLECEI CINADUMINICA 2 OUA FIERTE CU 2 CREMWURSTI DE PUI CU LEGUME PRANZ PIURE DE CARTOFI CU SALATA CINASunt primele 2 saptamani.3 mese principale si 2 gustari.Micul dejun are 3 variante, se alege oricare dintre ele.Edit: nu stiu de ce a iesit asa:(eu m-am straduit sa le aranjez frumos in pagina, ca sa se inteleaga, dar n-a iesit. BAZAR UMANITAR
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello!

 

Am trecut cu bine si de ziua de carbohidrati, pana la urma la pranz mi-am facut o pizza cu legume foarte buna; am hotarat ca nu mai cumpar pizza ci sa o prepar,se face simplu si iese delicioasa... Din tort nu am putut sa mananc mai mult de cateva lingurite dar cele 4 patratele de cioco neagra le-am acceptat.

 

Azi legume si fructe la discretie, portii din 2 in 2 ore.

 

Dulcetica, cand am zis de pag 22 vorbeam de pagina 22 din cartea dietei Rina [:)]

 

eumada, daca imi dai adresa de mail iti trimit toate materialele de Rina.

Ai multe informatii gresite despre Rina (sau poate dieta ta nu e Rina..?; de ex azi, cu varza si mazare ai tinut ziua de amidonuri nu cea de vitamine) si timpul nu imi permite sa iti explic tot. Cartea este prietenoasa, completa in informatii si are si multe multe meniuri cu tot cu retete.[flo]

 

Zubi, bun revenit!

 

Laura, petrecere frumoasa!!

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai azi e ziua de amidonuri.Nu stiu cum de ai inteles altfel dar azi e ziua de amidonuri.

Lua-le-ar ...de verze si morcovi cruzi.

 

 

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulcetica

Ai avut un presentiment f bun. Sora mea nu a slabit nici macar un gram in 14 zile iar ea are cam 60 kg la 1,65 m si mananca extrem de atent, neavand nici macar o abatere.

 

Al meu a icercat si el Alcachofa de Laon si a reusit sa slabeasca un kil.

 

Eu chiar nu cred ca exista un medicament care sa imi taie mie pofta de mincare.

Daca verificarile tale sunt fructuoase, anunta-ne! Poti sa ne anunti si daca nu - macar sa stim si noi si sa le evitam.

 

Experienta mea arata ca, cel putin la mine. pofta de mancare exagerata este legata de starea psihica si ca daca vreau sa slabesc trebuie sa am mai intai grija de sufletelul meu si sa ma rasfat. La voi cum este?

 

Simi, mama lui[bebic] Felix Andrei (30.10.2011)

&[cavaler](10 ani)id="Arial">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

Si eu am dat rateu ieri cu vitaminele,am mancat niste piept de pui.

Azi am proteine si mi-am facut scrumbie la cuptor pentru la pranz.[flo]

O saptamana usoara[pup]

 

anca [mamica] de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca

 

 

AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

 

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua de carbohidrati..mi-e foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....mananc niste cereale simple fara nic`.In loc de pizza cu legume.Si o lipe.Si diseara niste paste fierte.Mi-e foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....pot sa mananc niste ciocolata diseara?

 

 

 

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor,

eu m-am lasat de dieta aia 9 kg in 14 zile, ma lasi; de luni pana joi dadusem 1 kg mancand numai oaua si fripturi; dar ma saturasem;

de sambata dim n-am mai tinut; dar sincer ca n-a mancat mult; nici eu nu prea cred in diete; tot incerc sa mananc mai putin; si chiar zic eu ca mananc putin, dar nu prea da rezultate

una peste alta intr-o sapt am dat cam 800g- max 1kg, ceea ce nu e deloc spectaculos

ma gandeam sa ma duc la un nutritionist, dar oare nu dau banii degeaba si le la ala?

 

eumada, chiar ai slabit cu tunel? electro nu-mi place deloc. Ma intreb dc sauna nu e totusi mai buna ca tunelul...treb sa ajung, dar asa cum zicea cineva, tot zici de maine, de luni si ziua aia nu mai vine deloc

 

mada, parca tot tu ziceai ceva de ceai verde? ce e cu el, ca eu beau tone si degeaba; sigur nu slabesti din asta

 

oare rina asta chiar merge?

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact,dar tunelul si electrostimularea facut de doctor kinetoterapeut,cu electrozii pusi pe capete de muschi,nu cu electro facut de cosmeticiene de la saloane.Tipa are cabinet si clientela ....toate supermultumite.Iar tunelul are rolul lui...infrarosiile intra in piele si ajung la tesutul adipos,dar doar daca in prealabil s-au folosit creme speciale,profesionale.Inseamna ca ce ai facut tu nu era ce trebuie.dACA E FACUT CUM TREBUIE,PLUS DIETA...AJUNGI CA lUCIU....are efect dar trebuie sa fie facut corect,repet,nu de catre cosmeticiene care habar nu au de structura musculara,modul in care lucreaza fiecare muschi.

 

 

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

am trecut glorioasa si de ziua de vitamine [pk].

 

Azi revenim la proteine, ma asteapta un spanac cu carne de pui delicios dupa cum miroase, ca de gustat nu l-am gustat [:)].

La dieta asta, in zilele de proteine si cele de amidonuri cina este la fel cu pranzul (insa cina e 1/2 din portia de pranz si fara felia de paine si supa de la pranz).

In ziua de carbohidrati cina este o felie de tort (sau alta praji) + 4 patratele de cioco neagra.

In ziua de vitamine se mananca din 2 in 2 ore fructe, de preferinta acelasi fruct la o masa.

 

Mi-am introdus in meniu paharul cu apa minerala pe stomacul gol sau cel cu o lg de miere una de otet de mere.

 

LAURA???id="red">, [pup] cum a fost?

 

Sa aveti o saptamana super faina!

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...