Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cel putin 10 kg jos (6)


Recommended Posts

Ciao bellissime,

 

Sa va spun eu dieta mea: 4 zile de pizza, prosecco, inghetata si am dat jos inca o juma` de kil, peste cele 700 grame date acum o saptamina jos in Londra...

Deci daca eu in fiecare weekend ma duc asa intr-un oras fain prin Europa, ajung in no time Kate Moss...(sper ca nu[:)])...

 

Oricum a fost super, va scriu mai mult in curind... si poate pun o poza doua ca am intrat in rochite!!!!!!!

 

va pupacesc

 

I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.

 

Audrey Hepburn

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bravo Iris si anca[pk][flo]

 

mi-am servit si pranzul- salata ton cu multe legume

MD - a fost o banana, o cana mareeee apa cu tarate ovaz si un ness.

gustarea- o sa fie o mana de nuci

cina - iaurt de capra poate cu niste cereale fara zahar sau simplu.

 

si merg la masaj azi si maine.

 

SOACRA MARE

Doua maini stangi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.

 

Ce face batranetea din mine.Nu imi amintesc si pace cate kg aveam saptamana trecuta e clar [bang] .Azi am 62,5kg imi e bine asa ar mai fi ceva de dat jos dar si asa e bine.

 

Lulu felicitari si imi place ce citesc de blugi skinny.

 

Iris super ,unce mergi in weekendul viitor[:D].

 

Anca e bun inceputul.

 

Arturici trebuie sa mai discut cu tine de exercitiile noastre ca mie aia cu sapatul in gradina nu mi s-a parut deloc joga [:D],mai mult la sters geamuri[:D].

 

Sunt in zona

 

manenus

Marilena si Mara Augusta

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simimarina72, probabil ai dreptate, dupa o varsta poti sa nu mai mananci nimic, ca tot te ingrasi, sau i cazul meu stagnezi; fac 34 in curnd si de 3 ani ma zbat la un 62-63; acum dupa nastere la 66-67; nu este asa mult la 1.67; dar nici prea putin; un 57 ar fi perfect; un 60 ar fi bine, asta e ma mai chinui un pic, macar pe la 62-3 sa ajung

 

de mancat eu zic ca nu mananc mult; ieri a fost asa

MD: o rosie, o felie paine neagra si putina mozarela

D: o salata de varza acra si atat

C: o supa crema de legume si un somon la gratar, fara paine fara garnituri

+ un mar si cateva boabe de fistic seara; zic eu ca nu e mult

 

de raportat nu am mare lucru ca dimineata aveam 66.4; deci practic numai -600g intr-o saptamana

 

 

Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anna_a
deci practic numai -600g intr-o saptamana


Eva Maria & Ema Andreea - 22 Nov 2011
align="right" id="quote2">

eu imi mentin parerea, este extraodinar pentru o saptamana si ptr varsta noastra, nu mai avem 20-25 de ani si nici nu mai slabim ca atunci, plus ca am avut 1-2 sarcini.
Bravo.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La ziua de fructe,pot manca si cateva nuci?Sau alune?

 

(nu cred,dar macar sa-mi confirmati)

 

 

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Ziua a 6-a de rina, fara abateri, totul ca la carte, merg inainte, AMR 84 de zile.[:)]

Azi e zi de amidoane asa ca am pregatiti cartofi din aceia mici mici la cuptor impreuna cu o salata prietenoasa.

 

Lulu, felicitari!!! Pai taman tu, soacra mare ai disparut....

Ancadragoman, felicitari si tie!!! Tu in a cata zi de rina esti?

Gusta, discutam, discutam dar eu o tin pe a mea, lucratul in gradina e yoga curat.[flo] Ce fac trandafirii aceia frumosi?

Iris, bun revenit, ce m-am mai gandit la tine si la inghetatele tale.... Felicitari pentru scadere.

Apai tu ai tinut disociat, carbohidrati cu carbohidrati [pk]

Mi-am amintit ca dupa ce am nascut gemenii am avut o perioada in care slabeam orice mancam si ce ma mai bucuram. Insa din pacate nu a tinut pe termen lung.

Anna, pai daca acum intre 30 si 40 vorbim "dupa o varsta" apai intre 50 si 60 ce o sa mai spunem?

Eu o tin pe a mea; fa sport, uita de mancatul dupa 18, bea multa apa, uita de dulciuri si de paine si o sa fii ok. Dar nu repede ci in cateva luni.

Eumada, cf cartii, ai voie 25 de gr de seminte si nuci si sunt considerate o masa; deci nimic 2 ore inainte, nimic 2 ore dupa.Nu sunt permise cele sarate si/sau prajite.

 

 

 

 

 

 

Ioana & Arturicii'Sid="Book Antiqua">__________________________________________id="beige">Biblioteca Romaneasca din Canadaid="brown">id="Book Antiqua">


 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot 70 am.

E clar ca am nevoie de proteine ca sa slabesc, insa in post.....

De maine o sa au o pauza de 2 saptamani, sa vad daca reusesc ceva cu oua, lactate, salate. Maine promit 2 oua fierte la micul dejun+ branza. la pranz branza cu spanac si seara salata.

 

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand ar trebui sa ma cantaresc din nou?Si care sunt totusi cantitatile?Se calculeaza in functie de activitatea fizica a fiecaruia?Ca eu ma scol la 5.30 dimi,la 7 am plecart,merg pana la munca trei km pe jos(cu masina fac o ora)munca munca...inapoi,scos copil afara,alergat 3-4 ore,venit in casa,hranit copil,acte...culcat copil..dimineata de la capat,fara sa mai pun multele treburi in oras si drumurile non stop.

 

La consumul asta oare pot functiona cu 4 mere si 25 grame de alune?

 

Precizez ca ora de culcare a Evei este 23...iar trezirea mea la 5.30 maxim 6.45.

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...