Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

singuratatea nu e rea :-) si e relativa. de asta ar fi cea mai mare problema din lume ar fi perfect ! e normal sa ti fie teama, dar toate lucrurile au rezolvare [flo] _______________________________________________ Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti fie frica de singuratate.O ai pe fetita ta langa tine si asta e tot ce conteaza. Tie,iti este frica de un alt esec al vietii tale.Ti-e frica de ceea ce va urma pentru ca tu nu gasesti un sprijin in persoanele dragi tie.Ti-e frica de necunoscut.Imagineaza-ti necunoscutul ca fiind usa spre fericirea ta.Pune piciorul in prag si spune-ti ca meriti ce-i mai bun.Ridica privirea aia din pamant si incepe sa zambesti.Ai realizat ca traiai intr-o relatie care nu facea decat sa te otraveasca.Acum e timpul pentru a te vindeca. Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139688"]Perle de shef!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia32 nu are support langa ea. Parintii o pistoneaza, de fapt o bulverseaza pentru decizia luata si ce e mai probabil cauta toate modalitatile de a-i "impaca" pe cei doi, fara voia ei. La tara nu conteaza ca el vine beat, ca iti mai da una doua, e mai mare rusinea sa divortezi, decat sa ai o casnicie ratata. Pai ce stie cineva ce e in curtea ta? Cam asta e tabloul trist pe care il vad. uneori gandesc prea mult....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia, eu n-am inteles exact daca tu locuiesti la tara sau la oras. stiu doar ca ai un magazin la tara, si mama te ajuta cu magazinul si cu cresterea fetitei. ei bine, te-ai gandit s-o iei pe sora ta sa locuiasca impreuna cu tine, macar pentru o perioada ? sora ta e casatorita ? eu nu inteleg de ce te temi de singuratate, pentru ca oricum esti singura de 5 luni, iar casnicia ta, asa cum ai descris-o, a insemnat sa te simti singura alaturi de un partener care nu-ti dadea atentie si avea alte preocupari, deloc "onorabile". n-ar fi o idee rea sa incerci sa discuti cu un psiholog, sa te ajute sa depasesti aceasta perioada si sa capeti mai multa incredere in tine. nu-i musai sa le spui parintilor ca mergi la psiholog [:D]. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

locuiesc la tara impreuna cu fetita mea in casa cumparata de parintii mei.sora mea locuieste la oras,e divortata si ea.ea lucreaza la oras,povestea cu parintii a fost cam aceeasi cand a divortat ea doar ca ea nu avea copii si ea s-a mutat la oras nemaiavand atata contact cu parintii.pt ei faptul ca amandoua fetele lor s-au despartit de barbati e o rusine foarte mare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia [flo]o sa para dur ceea ce spun, dar atunci cand parintii tai vor mai deschide subiectul ca tu sa te impaci, chiar daca asta e absurd, intreaba-i ce doresc...sa fii tu divortata sau moarta .Sunt atatea femei care au platit cu viata lor alegerea sa ascunda ce se intampla in casa lor si le-a fost fatal.Ce vor ei, sa te impinga la ce e rau sau sa te ajute sa iti gasesti drumul tau, unde cine stie poate il vei intalni si pe cel care te va face fericita si le va fi si lor un ginere placut.Dar daca ei acum te obliga sa te impaci sigur iti blocheaza calea sa-l gasesti pe cel care te poate face fericita. Mie cand imi spuneau dupa despartirea de cel pe care il iubeam de muream , ca cine stie daca asa nu mi-a facut un bine sa-l pot gasi pe cel care e pentru mine intr-un colt de viata, ii priveam cu suparare gandind ca nu vreau alceva decat sa ma impac cu cel cu care am fost.Noroc ca cel de sus a avut alte planuri pentru mine. Gandeste asa - nu ca se termina lumea aici, ci deabia incepe ... Numai bine.Atentia ta acum e drumul tau alaturi de fetita ta...restul sunt detalii. roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...