Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui otilia32
mama mea ma ajuta acum dar m-a amenintat ca daca voi divorta nu o sa ma mai ajute cu nimic,ba chiar o sa fie impotriva mea.sincer si de acest lucru ma tem pt ca ma pot da afara din magazin,afacerea fiind a mea dar localul este al lor.
otilia ,nu fi copil!Nu te lasa influientzata,repet daca tu ai luat o hotarire! Cum crezi tu ca va vui satul daca te dau parintzii afara din casa????Asa cum birfeste acum,la fel sau chiar mai tare(tu esti in definitv fiica lor si oricit de primitiva este la un moment dat gindirea rurala,singele apa nu se face!)va birfi daca parintzii tai te dau afara! Dana [url="http://www.dropshots.com/andacos#"]handarbeit[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

otilia...sincer, mie personal mi se pare ca esti intr-un mare impas tu cu tine...vrei si nu vrei, vrei dar apare si acel nu vrei si atunci incepi sa-ti gasesti motive...ba mama, ba lumea, ba magazinul, etc. este absolut normal sa treci prin etape din astea, ideea e ca am citit inca de la prima zi topicul si nu vad nici o evolutie la tine, in continuare te scalzi intre vrei si nu vrei. ai sa-ti zici, "uite si pe asta, ii da mana sa vb" si eu am sa-ti zic, asta care-ti scrie, eu, am plecat din Ro, am lasat tot si am inceput o viata noua in alta parte, soarta a facut ca anul trecut sa fiu nevoita sa ma intorc in Rom, fara sot, fara nimic...doar eu si copilul si s-o iau de la inceput, iar....sa mai am si proces de divort cu viitorul fost sot care nu e in Rom, proces care e mancator de energie pozitiva. crede-ma, daca ai sa stai tu cu tine, lasi mama, lasi tot deoparte si ai sa te intrebi, tu pt tine ce vrei de fapt, ai sa te lamuresti. nu uita, cea mai importanta pers pt tine, pe lumea asta, tre sa fii tu, daca tu ca femeie, om, mama nu esti bine, nici copilul nu va fi bine Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

este absolut normal sa fii in impas (dar nu-l lungi pt ca e obositor, pt ca vei obosi si nu ai sa mai poti fi stapana pe hotarari), este absolut normal sa-ti faci tot felul de ganduri, toate starile prin care treci sunt normale....important este sa nu te lasi coplesita si nici influentata de exterior, ceea ce decizi trebuie sa-ti apartina 100%, astfel incat, mai tarziu sa nu regreti, astfel incat mai tarziu sa nu ajungi sa-ti faci reprosuri nici tie ca ai ascultat de X,Y, Z, mama, soacra, etc si nici lor, astfel incat sa-ti fie bine, sa imbatranesti frumos si sanatos, sa-ti cresti copilul cat mai bine si sanatos din toate punctele de vedere. noi ti-am aratat ca se poate nu de la 0, ci chiar de la - s-o iei, doar trebuie sa stii ce vrei Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Citat:
citat din mesajul lui otilia32
parintii nostri nu au avut o casnicie prea stralucita,probabil ca si ei au stat impreuna de gura lumii si datorita mentalitatii lor.noua nu ne-a lipsit nimic material in schimb ne-a lipsit afectiunea si comunicarea
Otilia, trecutul nu se poate schimba - nu ai cum sa-i schimbi pe parintii tai asa ca sa te astepti sa se schimbe e nerealist - si mie imi pare ca stii deja f bine [flo] Varianta cu mama ta ar fi ca atunci cand sunteti voi doua sa-i spui fara suparare "te inteleg ca esti necajita pt noi, amandoua fetele tale divortate, te inteleg si ca ai considerat solutia cea mai buna sa ramai intr-o casnicie nefericita, dar uite, nici eu nici sora mea nu am facut alegeri corecte si as vrea sa-i dau fetei mele o alta sansa - sa invete ca o casnicie nefericita nu e OK. Asta vreau sa incerc, imi asum responsabilitatea cum ai facut si tu cand ai ales sa stai langa un sot cu care nu ai fost fericita - te rog sa-mi respecti decizia pt ca am raspundere in fata fetitei mele inainte de voi, tu si tata." Iti doresc putere si incredere in tine [flo] mami de [zana] (intr-o zi de vineri... 13 iunie ) si [bonjovi] (ziua cea mai lunga: 21 iunie) Priveste partea buna a lucrurilor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia, cum esti? totul e ok? da un semn... giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste." [url="https://docs.google.com/presentation/d/1TxYb4C-16zphhTnLHTJtC8OnrxbSCTveJ05Zxzj3Bxg/present?pli=1&ueb=true#slide=id.p13"]Lumina sfanta pentru copii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok,multumesc ca va ganditi la mine,nu am luat nici o decizie,astept ca timpul sa linisteasca putin lucrurile si vreau sa iau o decizie fara graba pe care sa nu o regret mai tarziu.eu m-am mai linistit,iau si niste vitamine antistres si ma simt din ce in ce mai bine datorita si voua pt ca m-ati incurajat si m-ati inteles.va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia[flo] mult curaj si sa dea Dzeu sa iei cea mai buna decizie pentru tine si copilul tau![flo] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste." [url="https://docs.google.com/presentation/d/1TxYb4C-16zphhTnLHTJtC8OnrxbSCTveJ05Zxzj3Bxg/present?pli=1&ueb=true#slide=id.p13"]Lumina sfanta pentru copii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui otilia32
buna,sunt despartita de 5 luni de sotul meu,avand o casnicie nefericita din care am ramas cu o fetita de 7 ani si cu sufletul sfasiat.sotul meu nu mi-a oferit nici dragoste,nici atentie,nici bani,nici comunicare.Am, hotarat sa ma despart de el sperand ca voi fi linistita si fericita dar acum sufar pt ca am impresia ca viata mea nu va fi niciodata asa cum mi-am dorit.Am stat de vorba cu fetita mea si am inteles ca ea se teme ca nu o voi mai iubi cand va creste si am asigurat-o ca nu va fi asa dar eu cred ca ea sufera pt ca m-am despartit de tatal ei.as vrea un sfat,o incurajare de la cele care au trecvut prin asa ceva.mi-e frica sa intentez eu divortul,parintii mei fiind total impotriva acestui lucru fiindca suntem de la tara iar in familia noastra nu e acceptat divortul.va multumesc
Am dat quote la primul tau mesaj. Crezi ca daca te-ai impaca cu sotul tau, ar deveni mai iubitor si atent fata de tine ? Ce viata crezi ca ai avea langa asemenea om ? allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...