Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui otilia32
sunt ok,multumesc ca va ganditi la mine,nu am luat nici o decizie,astept ca timpul sa linisteasca putin lucrurile si vreau sa iau o decizie fara graba pe care sa nu o regret mai tarziu.eu m-am mai linistit,iau si niste vitamine antistres si ma simt din ce in ce mai bine datorita si voua pt ca m-ati incurajat si m-ati inteles.va pup "sotul meu nu mi-a oferit nici dragoste, nici atentie,nici bani,nici comunicare"
Sunt cam vagi si prea generale cauzele despartirii. De ce a parasit domiciliu. Ceva divergente ati avut? Comunicarea presupune doua persoane. Poate nu ati gasit limbajul sa comunicati. Poate esti o fire dominanta, si ai vrut sa fi seful casei si al familiei. El ce insatisfactii are, ce iti reprosaeaza? Intr-o discutie cu tata, care sustinea ca o casatorie este ca o loterie, am afirmat ca in primul an de casnicie nu vreau, copii si daca vad ca nu ne potrivim divortam. El spune aca o casnicie odata facuta trebuie sa o duci pana la capat, indiferent de dificultati. Nu-i impartasesc opinia, nici nu loteria nici cu relatia definitiva, dar decizia trebuie luata in primii doi ani si fara sa afecteze o a treia persoana. Dupa 7 ani de casnicie si cu un copil nu este recomandat sa renunti si sa o ieei de la capt. Exista riscul sa nu mai gasaesti alt partener sau daca gasesti, sa-l regreti pe actualul. Asa ca gandeste-te bine! Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deceneus ar fi frumos sa poti sa cunosti omul de langa tine in primii doi ani de convietuire.Dar in realitate nu e intotdeauna asa.De ce crezi ca atatea cupluri care au trait ani buni impreuna inainte de casatorie (deci cei doi ani s-au scurs ), ajung sa se desparta dupa alti ani de casatorie.Omul se poate schimba si dupa 10 ani , e deajuns un ceva care sa-l faca sa vada altfel decat pana atunci si totul se naruie ca un castel de nisip lovit de un val... roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000) [i]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista si asemenea cazuri, dar mai rare. Oamenii nu prea se schimba, dar poate isi arata trasaturi de caracter pe care le-au ascuns. Cand esti indragostit e firesc sa nu le vezi, dar dupa o perioada cand dragostea se mai tempereaza, incepi sa vezi omul asa cum este si iti dai seama daca exista compatibilitate sau nu. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

buna seara dragi prieteni,am revenit pe forum cu noutati...in sfarsit mi-am facut curaj si am divortat,sunt o femeie libera si am si un iubit de mai bine de un an.prietenul meu isi doreste sa  ne mutam impreuna insa eu nu stiu cum sa ii spun fetitei mele despre acest lucru,fetita mea il cunoaste si il place dar nu stie ca este iubitul meu.am considerat ca e mai bine sa il cunosc eu mai bine apoi sa-i spun ei cum stau lucrurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara dragi prieteni,am revenit pe forum cu noutati...in sfarsit mi-am facut curaj si am divortat,sunt o femeie libera si am si un iubit de mai bine de un an.prietenul meu isi doreste sa  ne mutam impreuna insa eu nu stiu cum sa ii spun fetitei mele despre acest lucru,fetita mea il cunoaste si il place dar nu stie ca este iubitul meu.am considerat ca e mai bine sa il cunosc eu mai bine apoi sa-i spun ei cum stau lucrurile.

Dar cine stie ca este? Sau ce stie ca este?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Otilia! Ai prins curaj ,simt din mesaj ca esti fericita.

Pe fetita trebuie sa o pregatesti, nu stiu cat de usor ar fi sa-l vada mereu cu voi sau la tine in pat.Nu am experienta asa ca ,cele trecute prin asa ceva te vor putea ajuta mai mult. [fl

da,am prins curaj si linistea care e acum in viata mea nu se compara cu nimic,lucrurile s-au aranjat mai bine decat mi-am imaginat.as vrea sa sfatuiesc toate femeile care simt ca nu sunt fericite sa isi faca curaj si sa isi asculte inima,sa lupte pt fericirea si linistea lor sufleteasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...