Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

As mai putea iubi asa?


Recommended Posts

Ok... cu riscul de a-mi lua rosii in cap, ma incumet sa va zic parerea mea. In primul rand, citind povestea de mai sus am avut si eu un flash din adolescenta. dar nu cu ceva trait de mine, ci citit... mda... Sandra Brown:). Acuma sincer ... pentru voi chiar asta inseamna dragostea adevarata dupa care tanjiti?!!! eu... din ceea ce a descris Aura mai sus, nu am inteles ca ar fi fost vorba de o dragoste serioasa, profunda, bazata pe o cunoastere adevarata etc. ci doar o dragoste carnala plina de dorinte si gemete:). pentru mine dragostea adevarata inseamna mult mai mult de atat... Mirelus invartecus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ai talent la scris. Se vede ca vine din inima, ai si o imaginatie grozava. Ce ai trait este o poveste si, ca orice poveste (frumoasa) este buna de pastrat si recitit uneori. Dar ea nu trebuie sa provoace suferinta... Nu-ti garantez, dar iti spun ca ai toate sansele sa traiesti povesti si mai frumoase in viata, indiferent de varsta. Numai sa nu te blochezi in amintiri... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citind, mi-am amintit de "Fiul risipitor" al lui Radu Tudoran, poate din cauza punctului de plecare : dragostea unei adolescente pt un barbat matur, cu pierderi si regasiri pe parcursul unei relatii tumultoase, oricum, o poveste de dragoste frumoasa ... ...cat despre raspuns, cred ca numai tu il sti..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am inteles daca totul a fost doar fictiune (datorita talentului tau de a scrie frumos) sau chiar s-a intamplat in realitate, insa clar redai o dragoste meteorica dar traita la maxim. DA, eu cred ca poti iubi intens la orice varsta, dar asta depinde si de structura sufleteasca a fiecaruia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La fel cred si eu ca vei iubi din nou...se spune ca fiecare noua iubirea adevarata din viata unui om isi trage seva din toate fostele iubiri, si eu o stiu din experienta. Fiecare iubire e noua, unica, frumoasa si totala. Ca memoria fostelor iubire revine din cand in cand...e foarte adevarat, mai ales daca a fost o iubire platonica, idealizata si nebanalizata( sau netotalizata..depinde cum privesti) de traiul in comun. Ca si rufus iti dau acelasi sfat..nu te bloca in amintiri....si mai ales nu povesti despre asta viitoarei iubiri. Pastreaza pentru tine povestea in sertarul inimii...si mai ales...nu visa..la ce s-ar intampla..daca l-ai mai reintalni odata! Poze cu Alexia http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabyzv23/my_photos Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind felicitari pentru "scriere". Sa ne mai povestesti... Insa referitor la intrebarile tale... cred ca mai poti iubi, nu cred insa ca mai poti iubi la fel, ca vei mai simti aceleasi senzatii, sau ca vei mai intilni un alt el... la fel.. Insa cred ca ai sansa sa iubesti si sa traiesti o poveste si mai frumoasa, cu senzatii si mai intense. Fiecare virsta ofera noi oportunitati, noi trairi. Daca ai sufletul pur, inima deschisa si ai incredere in tine, cu siguranta vei trai povesti cel putin la fel de frumoase ca cea descrisa de tine. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca a fost doar o dragoste adolescentina, o pasiune care a trecut. Uneori as vrea sa mai pot fi la fel cum eram atunci, dar nu cred ca se mai poate. Cred ca dragostea se manifesta diferit la varste diferite. Nu ma cramponez in trecut si nimic din ce v-am povestit nu ma influenteaza in prezent. Nu caut cu disperare sa mai iubesc la fel, ci am momente in care mi-e dor de acele sentimente, mi-e dor de felul in care eram atunci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca voi fi singura in curand. Tocmai ce am postat un subiect care descrie situatia mea care s-a schimbat radical in ultimele 12 ore. Of! As vrea sa am subiecte mai vesele despre care sa discutam, as fi vrut sa-ti spun ca am o relatie care merge bine chiar daca nu e iubirea aia navalnica la care mai visez uneori...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AuraCris
Cred ca voi fi singura in curand. Tocmai ce am postat un subiect care descrie situatia mea care s-a schimbat radical in ultimele 12 ore. Of! As vrea sa am subiecte mai vesele despre care sa discutam, as fi vrut sa-ti spun ca am o relatie care merge bine chiar daca nu e iubirea aia navalnica la care mai visez uneori...
Poate tocmai de aia iti cauti refugiu in ceva frumos din trecut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...