Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste > 20 (777)


Recommended Posts

Bettercy nu stiu daca o sa ma crezi dar chiar ieri ma gandeam ca nu ai mai intrat de mult,auzisem ceva de concediul f mic din SUA si ma gandeam ce o sa faci cand o sa fii [gravi]. Telepatia functioneaza[pup] Ne bucuram din suflet si speram sa fie bine pana la capat![pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Dana, testele nu zic nimic, oricum nu ma astept la nimic, ca am avut ceva evenimente in familie luna asta si am stat mai prost la capitolul [olala] Plus ca stii ca eu sunt experta in intarzieri...
Sper ca luna asta sa fii experta in altfel de intarzieri, chiar daca spui ca nu ati prestat corespunzator, nu se stie de unde sare iepurele, vezi ca nu e bine sa o lasi pe betercy singura sa plece la odisee, stii ca de aici se pleaca in gasca. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bettercy, ma bucur de veste, asteptam cuminti sa vedem evolutia! Bafta la gasit job! Gandeste-te ca tu faci tot ce tine de tine, ca sunt toate sansele sa fie bine[pup]! Sunt aici, mai citesc, dar nu am timp sa scriu, sunt agitata cu traducerea mea (stiintifica, pe chimie, limbaj de ma dau cu capul de pereti). E gata rezultatul la cariotip, trebuie sa mergem sa il luam azi sau maine, miercuri mergem sa il interpreteze. Nu ma astept sa aflu prea multe, cred ca e OK, l-am facut ca era mentionat pe lista de la doctor si am zis ca eliminam cat mai multe cauze. Pup fete! Lore, chiar cred ca la foliculul ala de 25 mm, nu mai expulza ovulul! Tin pumnii! Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor gata, l-am facut dupa lupte seculare am reusit, nu m-am dat batuta datorita lui alex[pup] si am sunat la toate farmaciile pana am rezolvat apoi am mers la smurd la sot la servici si m-au intepat fetele imediat inca am intepaturi in ovar, cred ca vb lui alex el incerca sa se rupa dar nu reusea hai ca luna asta i-am dat si ajutor aici e asa frumos si cald afara vai ce dor imi era de vremea asta e relaxant dar sunt si fericita si cu o mie de sperante va pup alex nu am glumit, vb serios te pun nasa daca raman si eu din cauza ta ca daca nu erai tu nu ma gandeam la asta oricum al meu e foarte clar....daca e baiat il cheama alexandru iar daca e fetita e alexandra....se stie![:D] [pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorena, de acord, voi fi nasa, dar pui ce nume vrei, n-am pretentii[:)]. Ma mai cheama si Maria. E foarte bine ca esti increzatoare, eu chiar cred ca nu s-a sparge altfel. Nu uita, pune alarma la telefon, prestat la 12 si la 36 de ore! Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lore tinem pumnii peste 2 sapt sa fie [bibe]! Cum ai gasit pregnyl? Eu acum plec din Bucuresti,luni dimineata va spun ce rezultat are testul. Asa am o stare azi, de imi vine sa plang...e semn de urati,nu de [bibe] Va doresc un we frumos,insorit si sa fiti vesele! ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor mi-a iesit rezultatul la Anticoagulant lupic -negativ Interpretarea se bazeaza pe rezultatele urmatoarelor teste: - aPTT-LA (aPTT sensibil pentru LA): 43.2 (valori de referinta: <45 secunde) - dRVVT (testul cu venin de vipera Russel diluat) screen: 1.05 (valori de referinta: raport <1.2) Anticorpi anticardiolipinici IgG metoda imunochimica cu detectie prin chemiluminescenta 5 GPL/mL De-ar intra si celelalte mai repede. Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...