Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (3)*******


Recommended Posts

Asta e pneumonolog PEDIATRU. Cat despre hidratare stiu, dar f greu o conving sa bea ceva, nu se atinge de ceai, cu supa de pui merge mai degraba, sau daca i-as face ceva suc de fructe la storcator ... Am mai spus ca a zis ca pare debut de astm, si nu a pus diagnosticul de astm, pentru asta mergem in clinica la analize mai amanuntite... partea proasta ca face bube, altfel de bube de la tratamentul care i-l dau acum, adica la antialergice ... am citit si vad ca majoritatea au ca efect advers reactii cutanate ...

 

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello,hello,

 

Ella, frumoasa aniversare a avut Bob!![olala]

 

Betty sper ca sunteti mai bine si va doresc sa va faceti mari si puternice, sa nu va mai supere tusea.

 

Liviana, oooo barcelona [olala]! ce frumos!! distractie placuta! esti doar tu cu sotul?

 

Mada, mai poti? [:D] deci tot baiat a ramas. la nume v/ati gandit?

 

Chiqui, merge diversificarea? a mea mananca singura deja[:D]. Fata asta are personalitatea: dupa ce ca nu a vrut piureuri ci bucatele de la inceput, acum mananca din mana ei cam orice poate tine in mana (rosii, castraveti, paste, cartof, ananas, capsuni) si accepta noutatile f usor. Daca ar si dormi noaptea, ar fi pur si simplu nemaipomenita.

 

Duamna Didi, destele nu ma dor, dar ma dor creierii [alcool][bang] ... am reinceput serviciul de sapt. trecuta, lucrez intr-un domeniu nou, ceea ce e motivant, dar trebuie sa invat multe lucruri noi. Si imi lipseste timpul petrecut cu mezina (Ana oricum era la gradi mare parte din zi). Imi dau seama ca o sa pierd asa multe lucruri din dezvoltarea ei [q]...

 

id="red">Fetele din Bucuresti: imi puteti recomanda un restaurant-terasa, nu f pretentios, dar bun de petrecut cateva ore cu prietenii si copiii?id="red">

Se apropie prima aniversare a Ecaterinei si am iesi undeva...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Betty,

sper ca sunteti mai bine.

 

An@,

ce surpriza! dar acum inteleg ca lipsesti motivat, ai inceput serviciul.

Fiindca am cautat recent restaurant pentru botez si am vazut cateva locatii, dar pana la urma am ales tot unde am facut nunta si botezul lui Bob, iti recomand Daimon Club din parcul Tineretului; au o terasa frumoasa, e iarba verde si mancarea e buna; am luat pranzul saptamana trecuta acolo si cred ca au cea mai buna focacia din Bucuresti; la fel mancarea, foarte buna; e tratorie, dar cred ca asta s-a inteles.

 

Didi,

frumos sa mergi in parc de distractii car nu pe ploaie, m-am lamurit.

Ma uitam ieri la TV sa vad cine a castigat alegerile in Fr si lumea se ducea la vot tot cu haina de iarna; deci astia au iarna ca in Anglia, se sfarseste in iulie si incepe in august[:D]

 

 

Ella

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, tema asta cu parkul de distractie am desbatut-o si cu altii si cu mine. Produc frustare la greu cum spuneam, dar pot sa iti zic ca am plecat mai incantata dupa o zi ploiasa, decat dupa o arsita. noi am fost fix anu trecut in Europa park a fost cald de am murit, l-am avut si pe nepotul meu cu noi si a stat si 90 de minute la o coada..

 

cat despre vreme e racoaroasa..si enervanta uneori, ca noi la inceput de august anu trecut am avut 10 grade si R avea un fel de tabara. Anu asta i-ar l-am inscris :)

 

dar sambata copii meu s-au simtit minunat. I-am imbracat adecvat, tricou, polar, geaca de fas si gata.si nu au zis nici cccar.

 

An@, off te inteleg, si io duc o lupta cu mine: stat acasa vs job, Io i-am propus sa cer la anu cand incepe David scoala sa il duc io la 9, reduc timpul, macar la 30 de ore. La R care-i foarte sociabil nu am nici o dilema dar la David mi se rupe sufletul ca il las asa de mult in gradi. Il las la 8:10 si il salt la 16:45 dar parca nu am timp sa ma joc cu el; Joi plec in delegatie si io si ii las la o pretena, sper sa fie okei.

 

Da detaii despre noul job, ntz ,ntz ce secretoasa esti! sa fie intr-un ceas bun.

 

v-am scris oare ca saptamana trecuta au mers copii astia ai mei 30 de km cu bicicletele? si asta doar in 4 ore pt ca la 14 se anuntzasera niste musafiri..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, multumesc mult! tot pe asta mi l-a recomandat si sor-mea, ca e la ea in zona, desi nu l-a vazut decat din afara. Asa ca ma bucur ca tu mi-l recomanzi in cunostiinta de cauza. Preturile a la carte cum sunt? (ca nu vom organiza menu de nunta, vom fi putini si fiecare isi ia ce vrea).

Mai merge Bob la gradi? ati reluat tenisul?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, bafta la noul job! Stiu cum e, eu nu am schimbat domeniul dar am schimbat firma de 2 ori intr-un an si departamentul, si asta dupa 4 ani de pauza. Si eu am folosit expresia ca ma dor creierii si a inregistrat-o alexandra si mi-a servit-o, 'mama, ma dor chererii' si nu pricepeam ce bai are copilul si ce il doare [:-)))]. Bravo pentru fata mancacioasa!

 

Referitor la cat timp petrec copiii la gradi, si eu mor din cauza asta, sunt deprimata de-a dreptul unoeri, o las la 9 fara si o iau la 17:30, iar Andreea plange zilnic sa nu o duc, sa vedem ce face si Alexandra, de miercuri incerc sa o duc ca nu mai am bona si cu tratament in acelasi timp ...o sa fie 'perfect', dar ce sa fac, ca nu prea am alternative ...

 

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An@,

 

nu stiu ce preturi au la Daimon, adica nu stiu la fix, dar mi s-au parut la fel cu Il Calcio sau Verdi, ca sa ma refer la tratorii.

 

ce secretoasa esti: lucrezi pentru SIE/ SRI?[:D]

 

 

Bob a inceput azi gradinita dupa 1 luna de chiulangeala; tenisul il incepem de maine, va juca de 2 ori pe saptamana; am vazut pe fbk ca si Patrick de Ioana a inceput tenisul.

L-am gasit plans la gradi azi, ca s-a trezit si nu eram acolo desi stie ca-l iau dupa somn.

A plans si dimineata ca nu vrea la gradi desi psiholoaga zice ca are mare nevoie de societate; ultima sedinta au stat de vorba numai ei doi, dupa care mie mi-a prezentat rezumat si concluzii; ca e matur si simte sa comunice mult si sa fie ascultat chiar daca el nu prea stie sa asculte; cica l-a intrebat cati ani are si el a zis 5 ani si "cateva" zile; si mama cat are? cica 33 (as vrea eu[:D]) si Bob intreaba : oare cat mai trebuie sa cresc pana sa ajung la varsta mamei?; as vrea sa cresc asa mare, dar stiu ca mama mea va fi batrana atunci si asta nu vreau.

I-a spus alfabetul dinozaurilor, adica pentru fiecare litera din alfabet e un dinozaur si alfabetul suna cam asa: Apatozaurus,Brachiozaurus, Coritozaurus, etc; problema cu Bob e ca daca nu asculti tot ce spune se enerveaza, te pune sa repeti ce-a spus; e cumva tiran; si de fapt ma macina rau accesele lui nervi si impulsivitate, ca stiu ca ascund frustrare si nu stiu care e cauza; cred ca noi ii acordam multa atentie si comportamentul lui e nejustificat in situatiile astea.

Speram sa identificam si sa reparam cu ajutorul psiholoagei.

 

 

 

Ella

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluut!!!

 

Betty, offf. Atitea ai si tu pe cap! La servici ai mers zilele astea?

 

Didi, te invidiez pentru locurile in care va puteti biciclui! Pentru spatiile verzi m-as muta si eu in germania sau alta tara!

 

AN@, succes la noul job!

 

Ela, atit de mult ii place lui P la tenis!! El e stingaci, dar la tenis joaca cu ambele miini. Si inca nu imi dau seama cu ..care functioneaza mai bine. Il las sa hotarasca singur in timp.

 

MA intreaba ieri Patrick:

MAmi, tu erai frumoasa cind erai mica?

eu, DAAA[:D]. Dar acum nu mai sunt?

EL: Ba da. esti atit de frumoasa ca imi vine sa mor! (asta e comparatia lui suprema) [vampa]

 

Buni baietii la casa omului!

 

Si fetele, dar vedeti, eu nu am mai ramas gravida, cred ca punem capat incercarilor, ca nu mai am nici eu 33 de ani[pofta]

 

Va puup

 

 

 

Ioana, mama de [hc] Patrick Alexandru (01.06.2007)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost si i-am luat sange pentru analize Alexandrei, ma simt ca o mama denaturata, la 5 minute dupa am pus-o plansa in brate la taica-sau si am fugit la lucru ...

 

Ella, sa imi mai zici si mie ce va spune psiholoaga. Si eu ar trebui sa vorbesc la gradi cu psiholoaga noastra, aveau un curs optional de compentente emotionale.

 

Si Andreea vrea multa atentie si sa fie ascultata, sa ne iubim nonstop daca se poate ... eu ii inteleg ca probabil lipsim mult timp de langa ei, si nici nu stiu cum as putea sa compensez lipsa asta. Ca si cand suntem acasa sunt multe de facut si daca ii zic sa stea cu mine in bucatarie si sa vb in timp ce fac de mancare, nu vrea, vrea timp numai pentru ea. Am si momente in care stau numai cu una, dar sunt putine ca sunt 2 si timpul e f limitat. Daca as lucra 6 ore pe zi ar fi mai bine, dar asa stau 10 cu tot cu drum, e enorm de mult. Cand ajung acasa trebuie sa le dau sa manance, dusul sau baia, schimbatul in pijamale si somn ca daca nu adorm la maxim 10:30 a doua zi nu le pot trezi ... practic stam 3-4 ore impreuna doar, restul le petrec cu strainii, la gradi si cu bona.

 

Ioana, da mai merg si la servici si-s racita de abia vorbesc, sunt intr-o ceata totala, urechi, nas infundat ... maine am si eu programare la pneumonolog ca am tusit si eu vreo 3 luni toamna asta. Parca vad ca iar ma iau ca am praf in casa si sa scap de el :)...

 

Referitor la bebe, cine stie, cand zici tu stop, parca vad ca vine ... Andreea plange si spune ca vrea si un bebe baietel, sa mai fac unul [:-)))][:-)))][:-)))] cred ca asa sigur as ajunge la nebuni. Nu stiu cum rezista fetele cu 3 copii, trebuie nervi tari, nu gluma.

 

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...