Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (3)*******


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

intrebare pentru cine a recoltat stem cu Cord Blood Center : ati semnat aditional pentru asigurare suplimentara adica cea care acopera costurile de interventie chirurgicala, spitalizare si cheltuieli adiacente? dupa ce am citit de cazul nepotelului lui DiciCarstea, care s-a trezit cu cancer pur si simplu, ma gandesc sa fac asigurare separat pentru Bob; nu cred ca e pt confort psihic, ca daca ajungi d fereste inttr-o situatie din asta dramatica esti oricum terminat psihic, dar macar sa stii ca poti interveni rapid fara sa stai la mila statului pentru minunatul formular E112. Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Ella, noi am semnat, pt ambii copii. Exact la asta ne-am gandit si noi atunci, cum zici si tu. Doamne fereste, sper sa fie bani aruncati degeaba, sa nu fie niciodata nevoie sa apelam la cei de la Cord....:( Dar pt cativa bani in plus pe an fata de taxa anuala pe care tot o plateam am zis sa facem. Mami de [url="http://lb5f.lilypie.com/Y4cQp3.png"]fetita[/url] [8**] si de [url="http://lb3f.lilypie.com/z7Dlp2.png" width="400" height="80" border="0" alt="Lilypie Third Birthday tickers" /></a>"]baietel[/url] [sofer] Everything is hard before becoming easy...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu vreau sa fac lui Mihnea... dar am tot amanat acum in aprilie imi vine iar suma de plata si fac asigurare... la Manu nu cred ca pot :( ca nu au respectat standardul la prelucrare si nu garanteaza 100% starea celulor... Le pastreaza, pot sa le folosesc, trebuie sa vorbesc cu ei daca pot face asigurare... Anca, Manu [copil] 02.06.2007 si Mihnea [copil] 09.04.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mara tuseste de 3 saptamani, am fost sapt trecuta la dr Stanciu, dar tratamentul pe care ni l-a dat nu are efecte, a inceput acum sa faca si temperatura, pana in 38. In seara asta mergem la dr Diaconescu la Medlife, ca Ionescu nu avea nimic liber. Madi, parca tu ai fost la Diaconescu, este ok? ______________________________________________________________________________ [mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, si noi tot cu tuse, deocamdata nu cine stie ce; or mi se pare, or are efect coccus cacti, fiindca imediat ce l-am dus la gradi dupa ce-i trecuse pneumonia, a inceput iar sa tuseasca, dar i-am dat de 3-4 ori/zi pilulele astea homeopate si vad ca azi deja n-a mai tusit decat de cateva ori. Pastilutele sunt pentru tuse uscata persistenta. multa sanatate Marei! Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Clem. Am fost la dr Diaconescu, ne-a placut de ea. A zis ca are bronsiolita (dr Stanciu ii pusese bronsita acuta, dar cred ca e tot aia). Pe langa Seretide, dat de dr Stanciu, i-a dat Ventolin, Flixotide, dar mi-a spus ca toate astea sa i le administrez prin Volumatic, ceea ce dr Stanciu nu-mi spusese. Ketoful dat de Stanciu l-a inlocuit cu Zirtec, deoarece a zis ca Mara e mai plinuta si mai bine ii dam al doilea. Si pe langa astea ii dau Coacaz negru, dat de Stanciu. Mi-a zis ca nu are nimic grav, probabil nu s-a auzit nimic la plamani. A, si a spus ca pana la 6 ani copiii tot fac afectiuni respiratorii deoarece nu au plamanii maturizati, ci se maturizeaza la mica adolescenta, datorita hormonilor. Mi-a mai spus ca din cauza asta nu se poate vb de astm la copii asa mici. ______________________________________________________________________________ [mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coacazul negru ti-l recomand si eu, i-a prins bine si Manuelei :) ce e volumatic? pana acum am auzit numai de aerosoli si baby haler, pe asta l-am sarit Multa sanatate!!! Sper si eu ca dupa 6 ani sa se termine cu bronsite si bronsiolitele astea... Anca, Manu [copil] 02.06.2007 si Mihnea [copil] 09.04.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, de la dr Dragomir de la Medlife am auzit ca 4-6 ani este varsta rea a copilariei din punctul asta de vedere. Volumativ este un dispozitiv prin care se administreaza substantele din inhaler. Seretide, Flixotide si Ventolin ne-a dat inhaler si a spus ca la copii asa mici nu se administreaza direct in gura, ci prin Volumatic. ______________________________________________________________________________ [mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...