Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (3)*******


Recommended Posts

Rhoneea bine ai revenit! Si mie imi era cunoscut nick-ul tau, parca te-am mai vazut pe la capsunele. Cum mai sunt capsuneii care erau bolnaviori? Andrei e mai bine, inca ceva muci si tuse, acum e si tati bolnav, eu sper sa scap de data asta. Am vazut ca a scris Liviana de Lidl. Ce parere aveti de produsele lor? S-a deschis de curand si la noi in oras m-ar tenta sa incerc cate ceva. Avand multe produse nemtesti ma gandesc ca sunt si de calitate. Ella distractie placuta in excursii! Merge si Bob in ambele? Mamica de David Andrei 10 iunie 2007 si [gravi] 13+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MAdalina, in legatura cu lidl..sunt produse asa si asa..io de obicei iau aldi ca au iesit bine in teste. imi aduc aminte ca era un artikol intr-o revista ff bine cotata la nemtii (der Spiegel) ca " Nemtii manaca ieftin si italienii bun [8D]" Ideea ca io m-am intrebat cum de rezista magazinele astea si au asa succes io venita din ro unde Cora era in voga..pt ca ei nu pierd timp cu cumparaturile. asa am ajuns si io[:-@] repede merg la aldi, nu mai caut vreun Real si ce nu gasesc la Aldi /Lidl iau de alaturi de la Edeka, aici gasesti delicatese si carnea e mai okei, cotata. mda..nici nu mai stiu diferenta. Dar lantzurile astea sunt de discount. De ex citeam un artikol ca detergentul de la Aldi ar fi la fel de bun ca ariel si se tto poate sa fie acelasi dar pretzul nu include reclama. pe de alta parte s-a demonstrat ca nu tot ceea ce e scump e si bun.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clem, bine ca te duci in Algarve, sa-mi spui si mie cum e. Si noi vrem sa mergem, daca nu anul asta in sept, poate la anul. V-ati facut rezervari undeva? ______________________________________________________________________________ [mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madaiulia, da, nu plec nicaieri fara Bob; a trecut perioada aia in care plecam fara el; de acum am baiat mare[:)] ; nici nu-l mai duc la gradi pana plecam; astia la tv tot spun ca e epidemie de rubeola in gradinite si noi nu i-am facut rapelul de 4 ani, ca daca a fost tot timpul virusat, n-am gasit nicio fereastra de "sanatate deplina". Didi, ai tai sunt campioni biciclisti; Bob nu a mers pana acum pe bicicleta, nu a cerut, nu i-am cumparat; el e inca trotinist[:D] ; dar cred ca in vara asta o sa-i luam bicicleta. Asa ma bucur ca avenit primavara, o sa pot sa-l duc la tenis iar, ca tare mult i-a placut. Si nu-ti face griji cu Turcia, am nimerit intr-un spital privat unde toti drii vorbeau engleza si mi s-au parut foarte profesionisti; au stiut de cum l-au examinat ce trebuie facut si in 20 de minute de la iternare Bob respira singur. n-a mai scris pe aici Mica... pana la urma e vreun capsunel care merge la toamna la scoala? Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Irina!
Alina-Mirela mami de[zana]Maria(14.09.2010),[sofer]Matei (15.05.2009)[avion] si David (27.06.2007)
[url="http://community.webshots.com/user/alinamirela79"]POZE[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87842&whichpage=7"]Cum a aparut Printul![/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149316"]Un ingeras in viata noastra[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169601&nm=Maria-bucuria"]Maria bucuria[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Ioana. Liviana, si noi tot pe bucati, ma gandesc sa incep sa spal perdelele si geamurile saptamana asta cand vin de la lucru cate una pe rand ... altfel nu as putea oricum fara concediu ... si fetele ne-au facut o bucurie si au scris 2 pereti in camera lor, ne-am uitat si noi la un film o jumatate de ora cred fara sa ma uit ce fac ... dar mai avem vopsea de culoarea camerei si imi ajunge cat sa acopar ce-au scris. Au desenat pe perete ca Rapunzel si ele [:D]. Si daca nu termin asta este, continui dupa ca vine mama o saptamana si am timp mai mult. Madaiulia, ma bucur ca sunteti bine. Si Andreea a scapat de otita fara antibiotic, dar tuseste iar ca am stat afara mult si a suflat vantul. Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, ce frumos ca plecati, Bob va fi incantat cred. Ia-ne si pe noi in bagajul pentru Protocalia. [:)] Ce inseamna DL ca nu am inteles? Didi, cum face upgrade-ul la bicicleta, ce faci cu cea ramasa mica lui David? La partea cu sanctiuni, daca sotul te sustine si faci echipa cu el, atunci si cei mici vor asculta. La noi insa nu e cazul din pacate. BettyR, la mine perdelele sunt cel mai simplu de improspatat caci dupa spalare le atarn asa ude si se usuca frumos, nu necesita calcare. La draperii nu stiu daca ma incumet anul asta, alea trebuie spalate separat si calcate, mi-ar trebui o saptamana la cate sunt. Oricum nu sunt murdare, stau stranse destul de mult timp si nici praf ca la bloc nu e. Mica0307 stiu ca era ocupata cu invatatul, poate de asta nu mai are timp sa scris, dar cred totusi ca ne citeste. O rog sa confirme cand poate.[:)] Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriitoarelor ce sunteti! Va multumesc pentru urari! Legat de curatenie pentru Cluj, Betty, este acum o oferta de spalat covoare pe vulping. ro. Eu am luat, spal toate covoarele din casa cu 34 de lei si vin dupa ele si le aduc. CA si noi, ca in Germania[:D], dar din motive de lene, nu prea batem covoarele[alcool] Noi suntem bine, si noi mai greu cu bicicleta, cind o aud pe Didi ca au fost baietii cu rolele... ma rusinez. Dar avem o scuza: nu prea avem unde. Pur si simplu, nu ai unde sa te dai cu bicicletele intr-un mod relaxant. Incontinuu ba ai grija la masini ca le zgirii (pe cele parcate pe aleile dintre blocuri), ba nu te du pe strada, ba nu sunt asfaltate (ca in padure nu te poti da pe iarba) Offf, spatiile verzi si de recreere 0! VA pupez!! Ioana, mama de [hc] Patrick Alexandru (01.06.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, merci de pont, pare super mai ales ca vine dupa ele si le aduce ... ai spalat la ei si nu ti le strica? eu am o spalatorie chiar langa mine dar mi-au stricat un covor si nici nu l-au spalat bine, drept ca din ala cu fir mai lung. Nici noi nu batem nici un covor, dar le spalam des. Adevarat ca e greu sa te dai cu bicicleta linistit, noi iesim in parcul rozelor sau pe malul somesului, dar e atat de aglomerat ca saraca andreea se teme ca ori se urca pe cineva, ori ca dau astia mari cu bicicleta peste ea. Daca ar fi numai pentru copii macar, ca trece un tip cu bicicleta din aia smechera cu viteza f mare pe langa noi care abia pedalam ... sau cu rolele, si vrea si alexandra care pedaleaza inca inapoi si noi trebuie sa o impingem, deci distractie maxima. Au inceput sa faca un loc special pentru skateri si se va aglomera si mai tare parerea mea. Liviana, eu calc si perdelele ca mi se pare ca se vede daca nu le calc. Da, alea sunt partea usoara totusi, draperiile sunt partea grea, dar le spal si calc ca mie mi se pare ca aduna praf mult ... stam si pe o strada super prafuita din cluj. Dar eu nu am asa multe geamuri :) cu perdele, dar geamurile de la balcoane ma omoara. Ioana, nu stii si o tanti sa spele geamuri tot asa ieftin? Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...