Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp, optimiste - Felicitari Laurika1982, Bettercy!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui LumyMony
La mine nicic Ralu ...liniste,mai am vreo 5 zile pana sa vina uratii dar nu vreau sa mai sper ca stii tu cum este. [pup] dar tu ce faci de ziua ta in casa? http://www.fertilityfriend.com/home/3b81d7
in casa acum , da , dar iesim mai tarziu[pup] Primavara incepe cu tine... http://lt2f.lilypie.com/WYQpp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mya85
am incarcat poza cu colectia mea de teste. astept comentarii [:)] primul este din z10 dpo seara, iar ultimul este de azi z15 dpo.
align="right" id="quote2">Iti inteleg rezerva. Altceva nu stiu ce sa zic. Constat o stagnare in ultimele 2 liniute, astept test si maine. Nu poti face tu 2 beta pana ajungi la doctor ? Asa ai avea ceva concret pentru cand mergi la consultatie. Bafta, sa fie bine de data asta ! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurica, Mya felicitari! Sarcina la termen sa aveti si sanatate[flo][flo][flo]

 

Kmy, eu zic pe toate 3 gravidute sa le trecem in listuta dragonei pe luna martie.

Bettercy, Laurica si Mya - toate 3- merita si la titlu sa fie trecute.

[:)]

 

__________________________________________________________________

 

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Iti inteleg rezerva. Altceva nu stiu ce sa zic. Constat o stagnare in ultimele 2 liniute, astept test si maine. Nu poti face tu 2 beta pana ajungi la doctor ? Asa ai avea ceva concret pentru cand mergi la consultatie. Bafta, sa fie bine de data asta ! [pup]
align="right" id="quote2">

Upssss[:I]nu observasem stagnarea.
Acuma m-am uitat mai atent si sunt de acord cu tine.


Mya sper sa fie bine si bb sa ramana in burtica pana la termen[pup]


__________________________________________________________________

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
Dana, dar pe tine te dureau ovarele? aveai dureri asa ca la ciclu dupa ovulatie?Temperatura mea bazala azi dimineata era 37,2.Asa mult vreau sa fie bebe si cu toate astea asa mi-e de frica sa sper sa nu fiu dezamagita daca nu e...Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">Emilia nu pot sa zic ca am avut dureri dar eu am avut si un folicul mai mititel.Am simtit usoara durere dar mai mult asa ca o balonare,apoi ma dureau sanii vreo 2 zile.Acum sunt ok,nu ma mai doare nimic.Temp bazala nu mi-am luat,nu stiu daca e relevanta cat timp iau progesteron.Eu zic sa o iei usor, vezi prin ziua 9 daca s-a eliminat ovitrelle sa nu ai un fals pozitiv si apoi in ziua 12,max 13 sa incerci un test sau beta,ce iti e mai la indemana.Fetelor am luat la puricat testul de azi dim,tot negativ e[:D]------------------------------------------------------------------------------------------Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offff, fetelor, nu ma speriati [q] penultimul este facut in z 13 dpo seara tarziu, iar ultimul z 15 dpo dimineata... deci sunt cam 36 de ore intre ele... ar trebui sa fie mult mai colorata liniuta, nu? [q] nu am cand sa merg sa fac beta, asta inseamna sa imi iau 2 zile libere si mi-e imposibil. sunt la lucru de la 9 la 18:30. doar azi am avut zi libera ca a trebuit sa merg cu baietelul la doctor si nu am putut decat sa imi fac programare pe miercurea viitoare la doctor cand am alta zi libera. aici merge doar pe baza de programari. nu ma pot duce sa apar si sa zic ca eu vreau beta...

 

mami de [copil] ( iulie 2010)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mya nu ai absolut nici un motiv de ingrijorare

 

testele de sarcina sunt pt confirmarea prezentei hormonului HCg si nicidecum pt monitorizarea concentratiei acestuia

 

NU are nici o relevanta, absolut niciuna

 

betele sunt pt determinari calitative (este sau nu sarcina, pozitiv/negativ)

 

doar la beta poti sa stii daca e in crestere sau nu

 

in plus trebuie ca testele sa fie facute in conditii identice ca sa apara linitele asa cum vrei tu, sa se ingroase pe zi ce trece

 

tu bei aceiasi cantitate de lichid zilnic si la aceiasi ora? nu cred....

 

poate uneori urina este mult mai diluata....etc

sunt "n" motive pt care ceea ce vrei tu sa faci nu are nicio importanta

si mai ales sa tragi vreo concluzie sau sa te sperii

 

vb proverbului..."te legi la cap fara sa te doara"

 

iti doresc sa te linistesti[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Mya ai PM[:I]__________________________________________________________________Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">
align="right" id="quote2">DenyAnd ai PM [:)]mami de [copil] ( iulie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...