Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp, optimiste - Felicitari Laurika1982, Bettercy!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86
mya nu ai absolut nici un motiv de ingrijoraretestele de sarcina sunt pt confirmarea prezentei hormonului HCg si nicidecum pt monitorizarea concentratiei acestuiaNU are nici o relevanta, absolut niciunabetele sunt pt determinari calitative (este sau nu sarcina, pozitiv/negativ)doar la beta poti sa stii daca e in crestere sau nuin plus trebuie ca testele sa fie facute in conditii identice ca sa apara linitele asa cum vrei tu, sa se ingroase pe zi ce trecetu bei aceiasi cantitate de lichid zilnic si la aceiasi ora? nu cred....poate uneori urina este mult mai diluata....etcsunt "n" motive pt care ceea ce vrei tu sa faci nu are nicio importantasi mai ales sa tragi vreo concluzie sau sa te speriivb proverbului..."te legi la cap fara sa te doara"iti doresc sa te linistesti[pup]
align="right" id="quote2">lorena multumesc pt incurajare, conteaza mult pt linistea mea sufleteasca [flo]mami de [copil] ( iulie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Laurica, Mya felicitari! Sarcina la termen sa aveti si sanatate[flo][flo][flo] Kmy, eu zic pe toate 3 gravidute sa le trecem in listuta dragonei pe luna martie.Bettercy, Laurica si Mya - toate 3- merita si la titlu sa fie trecute.[:)]__________________________________________________________________Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">
align="right" id="quote2">nu am trecut-o pe Bettercyid="red">, din cauza ca ne-a rugat s anu o felicitam inca si i-am respectat dorintza, dar nu rezistam mai mult de 31 martie!!![:D]iar pe Mya id="red"> am vazut-o mai tarziu, am intrat in reprize de cate 5 min max azi pe net si din cauza asta si vraistea asta in mesajele mele[alcool][alcool][alcool][pup][pup][pup]kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de sufletInvinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, va multumesc din suflet pentru urari, nici nu-mi vine sa cred cand ma uit la testele alea.va doresc la toate din tot sufletul sa vi se implineasca dorintele si sa vina copilasii mult doriti, sa fie DD bun cu toate.

Si eu , ca si Mya, am o frica mare sa nu se intample ca data trecuta, medicul ne-a zis ca ar trebui sa fie prea mare ghinionul.

Raluca, capu sus, nu tre sa plangi de ziua ta.Cand o sa-ti tii minunea in brate nici nu sa mai stii de zilele astea.

Va pup si va multumesc din tot sufletul pentru sprijinul vostru!

 

Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mya85
laurika, cate zile dupa ovulatie esti? la tine cum arata testele?mami de [copil] ( iulie 2010)
align="right" id="quote2">Mai, la mine e z14 DPO azi.ieri si alaltaieri erau slabe rau liniutele cu prima urina, la primul test era slab vizibila, ieri era mai accentuat.azi am facut test la amiaza, deci nu cu prima urina si e muuulta mai accentuat ca la celelalte teste.Eu zic sa stai cat mai linistita, sa nu stresezi fasolica:)Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
fetelor gravidute, imi spuneti va rog ce simptome ati avut intre momentul conceptiei si testul pozitiv?Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">Mai, deci cum sa-ti spun..la primul copil habar nu aveam ca as putea fi gravida.la a doua sarcina (cea pe care am pierdut-o) am avut niste arsuri si greturi la mers cu masina.Si la primul copil mi-a fost rau in masina in special in primul trimestru de sarcina.simteam burta umflata,eram super balonata[:I] si intr-una din dimineti mi-as venit sa dau la rate direct pe strada, ma scuzati de descriere.eu care nu vomit de felul meu.sa zic ca duminica am avut greturi rau si miercuri la amiaza mi-am facut test care a iesit pozitiv.acum imi simt burta umflata sub buric, am niste crampe ca la menstra, sunt iarasi balonata de nu mai pot, am niste ameteli razlete, deocamdata si cam acu o saptamana am avut si spotting , ala mi-a dat de gandit.Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
fetelor gravidute, imi spuneti va rog ce simptome ati avut intre momentul conceptiei si testul pozitiv?Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">eu am racit la 7 zile dpo, in ziua aia tin minte ca am dormit la pranz impreuna cu baietelul meu, desi nu mai facusem asta de fff multa vreme. cand stateam in pat tin minte ca m-a durut bazinul si ma gandeam atunci ca ori se implanteaza ori imi vine CM. am avut putina febra si si asta este un motiv pt care sunt stresata. apoi zilele urmatoare am avut tot simptome de raceala asa ca nu stiu daca are legatura cu sarcina sau nu... dupa ce a trecut raceala nu am mai avut nici un simptom...mami de [copil] ( iulie 2010)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mya85
Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
fetelor gravidute, imi spuneti va rog ce simptome ati avut intre momentul conceptiei si testul pozitiv?Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">
align="right" id="quote2">eu am racit la 7 zile dpo, in ziua aia tin minte ca am dormit la pranz impreuna cu baietelul meu, desi nu mai facusem asta de fff multa vreme. cand stateam in pat tin minte ca m-a durut bazinul si ma gandeam atunci ca ori se implanteaza ori imi vine CM. am avut putina febra si si asta este un motiv pt care sunt stresata. apoi zilele urmatoare am avut tot simptome de raceala asa ca nu stiu daca are legatura cu sarcina sau nu... dupa ce a trecut raceala nu am mai avut nici un simptom...mami de [copil] ( iulie 2010)
align="right" id="quote2">Mai si eu am fost racita, cu stranut, dureri de gat...si asta mi-a dat de gandit ca a scazut imunitatea.Vreau si eu sa vad poze :)..Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana178081id="red">[q] pentru venirea cm-lui[grup] dar ne mobilizam pt iepurash, DA?!!!!!!

 

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de suflet

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...