Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp, optimiste - Felicitari Laurika1982, Bettercy!


Recommended Posts

Ms Velvet,din pacate nu stiu ce e cu analizele de care ai pomenit.

Raluca asadar dupa 3 zile a venit,maine dim astept invazia si eu.

O sa iau si aspenter de luna viitoare,sa nu am probleme datorita stimularii.

[pup]

 

------------------------------------------------------------------------------------------

Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Buna dimineata [flo]Emilia, Bine ai venit! [flo] Mda, ce sa zic... capul sus fetele cu Z1...Dana, foliculul a fost ok, deci daca nu e bebe nu e de la asta.Ieri, la servici 3 gravide, imi spuneau ca daca vreau bebel imi spun ele reteta... "sa nu te mai gandesti, ca asa o sa vina"[bang] mi-au stricat complet ziua! (si nici macar nu stiau ca incerc de atata vreme)Eu astept cu sufeltul la gura inceperea stim, poate primavara produc si eu ceva mai bun [:D][pup][pup]
align="right" id="quote2">Haha exact ac lucru imi zice mie toata lumea: sa nu ma mai gandesc si ca ele au ramas cand nu se asteptau. Cum puii mei sa nu ma gandesc cand iau pastila dim si seara? Sa inghit duphaston fara sa ma gandesc ca scopul e sa sustina sarcina sau cum? Eu ma enervez f tare,le-as zice daca nu stii ce inseamna mai bine taci din gura,dar ma abtin. Si gata incepi stimulare zilele astea? Tinem pumnii sa creasca mari si sa fie bebe in final!Emilia tu ai luat din Z3 closty? Mie mi-e frica un pic de hiperstimulare cu ovarele mele polichistice[bang]care nu mai stiu cat de polichistice sunt,data trecuta pe eco scria la ovar stang aspect normal[:-@]------------------------------------------------------------------------------------------Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am ras bine la faza cu cracanatul din 2 in 2 zile.

E drept ca n-ai cum sa nu te gandesti. Eu in ziua cand trebuia sa prestez, stiind ca a fost planificata toata treaba si discutata cu 2 zile inainte parca numai asta nu imi venea sa fac. Eram fastacita toata si zici ca ma duceam la taiere. E nasol cu programare.

Dana, eu am luat cate 1 pastila/zi din ziua 2 pana in ziua 7 si am ovulat in ziua 17.

Spor la treaba si rabdare!

 


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Velvet. E de bine ca au iesit negativi, asa e si la mine. Bafta cu rezultatele in continuare.

 


MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot

1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)

Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi

id="teal">id="size1">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
'Neata feteleziua 1 [q]asta e...a inceput numaratoarea inversa pana la inducerea menopauzeisi la cum imi stiu eu norocul... n-o s-o ratez nici pe asta .....o zi buna sa avetiAspenter (75 mg) 1/zi
align="right" id="quote2">Moni imi pare rau de z1, hai capul sus, sa nu intri in butoi da ca iti dau bataita [flo]Cum va proceda la tine o sa mai ai decat luna asta si dupa aceea te baga la menopauza?
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Citat:
citat din mesajul lui Monique77
'Neata feteleziua 1 [q]asta e...a inceput numaratoarea inversa pana la inducerea menopauzeisi la cum imi stiu eu norocul... n-o s-o ratez nici pe asta .....o zi buna sa avetiAspenter (75 mg) 1/zi
align="right" id="quote2">Moni imi pare rau de z1, hai capul sus, sa nu intri in butoi da ca iti dau bataita [flo]Cum va proceda la tine o sa mai ai decat luna asta si dupa aceea te baga la menopauza?
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">da, asa mi-a zisdeci inca o ovulatie - asta de acum si dupa aia gatami-a zis sa o sun in prima zi de ciclu pt ca injectia se face in a doua zi si ca e foarte stricta treaba...deci sa nu uit sau sa aman [:)]si apropos de ne-gandit, ca vine bebe....cum naiba sa nu te gandesti cand ai endometrioza....pai atunci inseamna ca o dai in inconstienta...ca nu functioneaza varianta cu: 'nu am stresez si poate vine....'Aspenter (75 mg) 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mony,Raluid="blue"> suntem cam pe aproape cu CM-ul.Eu azi z3.Voi cat aveti CM-ul sau ovulatia in ce zi?La mine z16-17,cam asa.

Kmyid="red"> la multi ani bunicii,sa fie sanatoasa.

Gravidutzelor cum va simtiti,ce simtome aveti?

Am si eu o mica nelamurire>intre ovulatie si data CM-ului cum erati,aveati ceva simptome?

Si eu la munca......fara chef!Abea m-am trezit dimineata [:-@]

O zi frumoasa sa aveti!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...