Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp, optimiste - Felicitari Laurika1982, Bettercy!


Recommended Posts

apropo de aniversari, revin la ideea de acum cateva zile k ar treb sa reactualizam listutza d epe prima pagina cu aniversarile!!!(a ramas singura care nu a suferit corecturi[:D]) [flo] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]bobocelul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Kmy eu sunt nascuta in 25.07.84.[pup] ------------------------------------------------------------------------------------------ Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la apel cu aniversarile fetili!!!!!!!![pk][pk][pk] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]bobocelul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua la fete! In primul rand felicitari celor cu burtica! La multi ani raluca si kitty!Multa sanatate si bebe la purtator va doresc! Astazi am inceput monitorizarea...tocmai ce am venit de la dr. am folicul pe partea stanga de 2.1cm. ovar drept polichistic.maine merg iar, a zis ca ar trebui sa sparga maine poimane..pana una alta trebuie sa ma verific si eu cu teste de ovulatie.a zis ca ar fi bine sa ajutam putin cu pregnil...din cate am citit pe aici se gaseste cam greu, nu?oricum de azi incep cautarile. Va pup deocamdata! O zi minunata![pup][pup][pup] Mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kmy si eu sunt de acord cu tine la listuta aniversara, sunt multe nume pe acolo care nu am auzit nimic de ele si totusi sunt pe aici si eu de 1 an si ceva, eu nu ma pricep, cine vrea sa stearga sau mai bine zis sa aeriseasca listele. Nu mi-a mai intrat nici o analiza nimic. Velvet tu ai intrat in posesia userului si a parolelor sa vezi daca ti-au intrat? [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mica felicitari pentru folicul, e mare ce zi esti azi? Sa imi spui si mie daca gasesti pregnil in zona noastra poate o sa am nevoie si eu luna viitoare. Lorena la tine nu am inteles, ai zis ca ai facut un inlocuitor al pregnilului si ai dat 92 de ron pe 3 doze? # doze inseamna ca ai pentru 3 ovulatii nu, sau se fac mai multe doze la o ovulatie la anumite ore? Eu nu ma pricep la astea ca nu am facut stimulare niciodata. Alex sau lore care imi poate raspunde am vorbit azi cu o fata care a fost operata odata cu mine si luna vitoare face inseminare si ia dat doctorul sa cumpere clexan de 20 si de 60 si sa il sune in prima zi a ciclului sa ii spuna cum sa le faca, pt ce se face clexane daca ea nu are nimic in analizele de trombofilie, si cat costa fiola de clexane, ca pe aici la noi nu a gasit si o sa dea comanda. Ce rau e cand esti intr-un oras mic si nu gasesti medicamente. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela sunt ziua 13. si dr a zis ca e super ok foliculul. a zis ca pregnil se gaseste la cernauti...m-a intrebat daca as avea posibilitatea sa-l iau de acolo, mai ales ca e mult mai bun pretul decat la noi. daca gasesc sau aflu ceva, dau zvon in tara.[pup][pup] kmy ziua mea de nastere e pe 30.04.1987. [pup][pup] Mica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfuai ce de aniversate avem pe aici Kitty, La Multi Ani! si tie Mica, sa fie cu ochi luna asta. Dana (piciule [:D]), mai asteptam , mai asteptam. Mya, prima saptamana am avut toate testele fix la aceeasi intensitate. Abia saptamana trecuta, am mai facut unul si era intradevar o dunga care semana a dunga. (adica dupa 2 saptamani de la primele linii anemice)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, o seringa de Clexane costa aproximativ 15 lei. Nu prea inteleg de ce zice sa cumpere de 0.2 si de 0.6, intre ele mai exista si 0.4... In general, se dadea 0.2 ca sa fie acolo, poate ajuta sa se prinda mai repede, dar parerea multor medici e ca 0.2 e o concentratie f mica ce nu are efect. De exemplu, la fiv se da intotdeauna Clexane, pentru ca tratamentul de stimulare are un efect de crestere a coagularii sangelui si atunci apar probleme de prindere si de vascularizare a embrionului. Probabil ca la inseminare se face si stimulare. Sunt medici care recomanda Clexane si daca nu s-a descoperit trombofilie, pentru ca analizele de trombofilie sunt foarte multe, e greu sa le faci pe toate, si daca ai cazuri de probleme in familie si mai ai si tu varice de exemplu, e clar ca scartaie ceva la capitolul coagulare, asa ca recomanda si fara analize proaste (inca descoperite). Sper ca nu e prea tehnica postarea mea. La multi ani fetelor sarbatorite: [flo]! Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane) Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm) [ruga] pentru [copil] sanatos!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...