Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.............adoptie(79)


Recommended Posts

carmen_ch_12id="red"> draguta cam asa- 3 cu 3 luni total : 6 luni, socotesti asa:

3 luni termenul de incredintare,

dupa care -o luna pana se scarpina dupa ureche , in cap si dupa ceafa( trimit formulare la ORA, ORA trimit inapoi alte formulare si tot asa ne invartim in jurul cozi), o luna depune dosarul la tribunal si o luna citatia, si uite sau facut inca 3 luni.

Sa dea DD sa se termine mai repede si sa ne intalnim in parc cu bebei( ce bebel, fiimea este domnisoara)

[flo]

 

 

Denisa220972 mamica puiului Denisa

 

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

 

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972
carmen_ch_12id="red"> draguta cam asa- 3 cu 3 luni total : 6 luni, socotesti asa:3 luni termenul de incredintare, dupa care -o luna pana se scarpina dupa ureche , in cap si dupa ceafa( trimit formulare la ORA, ORA trimit inapoi alte formulare si tot asa ne invartim in jurul cozi), o luna depune dosarul la tribunal si o luna citatia, si uite sau facut inca 3 luni.Sa dea DD sa se termine mai repede si sa ne intalnim in parc cu bebei( ce bebel, fiimea este domnisoara)[flo]Denisa220972 mamica puiului DenisaTimpul vindeca ranile, acorda-ti timp.Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-heterozigot. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.id="size1">id="teal">id="Tahoma">
align="right" id="quote2">6 luni???[q]Deja nu-mi mai fac planuri...macar pana in sept. la gradi sa-i schimb numele.Si al meu e mai mic decat a ta cu vreo 4 luni...[:)]mami de Teo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am gasit!

ma alatur grupului vostru minunat[flo]

noi suntem la inceput de drum..saptamana trecuta am depus dosarul pentru atestare.

multumesc celor care impartasesc aici experientele lor..

plecam la acest drum cu rabdare, bucurie si inimi deschise [comoara]

va strang in brate, mamici minunate si curajoase!

v

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, noi cand ne-am inscris fetita la gradi, am rugat-o pe directoare s-o inscrie si sa fie strigata cu numele nou, cu toate ca inca nu era trecuta pe numele nostru. Sigur, a fost necesar sa explicam situatia. Noi nu am facut un secret din faptul ca este adoptata, dar, sigur, asta tine de optiunea fiecaruia.

 

 

 

 

[foto]

 

"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

poate va intereseaza aceasta informatie:

 

http://www.monitorulsv.ro/Ultima-ora/2012-04-25/DGASPC-trebuie-sa-transmita-ORA-situatia-privind-copiii-pentru-care-s-a-incuviintat-adoptia

 

 

Sper sa va fie asteptarea cat mai scurta.

Laura

 

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish
Carmen, noi cand ne-am inscris fetita la gradi, am rugat-o pe directoare s-o inscrie si sa fie strigata cu numele nou, cu toate ca inca nu era trecuta pe numele nostru. Sigur, a fost necesar sa explicam situatia. Noi nu am facut un secret din faptul ca este adoptata, dar, sigur, asta tine de optiunea fiecaruia.[foto]"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
align="right" id="quote2">Eu am fost nevoita sa-mi inscriu baiatul atat la gradinita, cat si la scoala cu numele vechi, pt ca inca nu ne-a iesit certificatul si sa explic situatia cu adoptia, dar el este strigat cu numele nou.Suntem ceea ce gandim. Tot ceea ce suntem ia nastere in gandurile noastre. Cu gandurile noastre construim lumea. -Buddha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...