Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nu pot sa zic ''nu''


Recommended Posts

Nikol, am trecut si eu prin experiente asemanatoare tie, si am invatat in timp sa spun si nu. E greu pentru ca un om care nu spune niciodata nu, atunci cand se comporta invers este adeseori judecat mai aspru decat merita. Am trecut prin ani de freamat interior, am suferit enorm din cauza rautatilor nemeritate din partea celor din jur care ma judecau gresit, dar, am reusit incet incet sa ii elimin din jurul meu pe cei care nu imi meritau atentia. Am inceput sa nu mai sufar in tacere si sa imi spun punctul de vedere.. iar daca cel din fata mea s-a suparat si era unul dintre cei ce nu ma merita, l-am lasat asa suparat. Gandeste-te bine si fa-ti ordine in minte, gandeste-te care sunt oamenii pe care te poti baza, care sunt oamenii care te respecta si te merita. Pe ei tine-i aproape, cu restul fii politicoasa si spune-ti punctul de vedere. Daca se supara, este pierderea lor. E bine ca ai inceput sa iti pui problema de acum, eu am inceput sa ma pretuiesc mai tarziu.. Iti doresc multa putere si optimism. Ana - mamica Teei [copil](03.06.2008) si a Timeei (23.05.2010) [copil] Ma mandresc si cu: http://www.dasolutii.ro http://www.cosmeticeromanesti.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 32
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Role-playing. Merge :) Mai intai in scris, apoi fata in fata. Ai o prietena care stie prin ce treci? scrie pe hartie niste situatii si oricat ar parea de ridicol, jucati mici piese de teatru in care tu devii asertiva. pentru ca asta reprezinta nu-un de fapt, nu o negare in cazul tau, ci rebalansarea unei echitati inexistente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...