Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nope. din ce stiu eu nu mai au magazine in romania. (posibil sa stiu gresit). mi-am luat unii asemanatori, oricum :) cand i-a vazut maica-mea mi-a zis "tot de-astia de-ai tai".[:D]

faza tare, dimineata pe strada vad ca-mi iese ceva alb dintr-un pantof . uitasem sa scot cartonul din interior [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corap sa porti sanatoasa achizitiile!!!

 

Si eu sunt incantata ca mi-am luat tricou de gravide acum cateva saptamani (cand deja ma jurasem ca nu-mi mai iau haine de [gravi], pt ca vreo 2 bluze pe care inca nu le-am purtat [:I]) si ca mi-am luat ciorapi (dres) de gravida, sunt f comozi ca vin peste burta si nu-mi mai aluneca de pe mingea de baschet. As mai suplimenta cu 1-2 perechi dar nu stiu pe cand se anunta nascarea. O sa-mi para rau dupa hainele de gravida ca mi-s simpatice si dragi.

id="size1">

 

Am fost aseara la dr. Bebelina e in grafic, cu 3 zile mai micuta decat conform UM (dar conform testelor de ovulatie ar trebui sa fie cu 3-4 zile mai mica), in orice caz nu e niciun motiv de ingrijorare. Greutate aprox estimata 2330g. [pk] E tot cu capul in jos. Colul nu s-a vazut la eco abdominala pt ca eram cu vezica perfect goala, dar nu mi l-a mai cautat prin alte metode ca deja am aproape 35 de saptamani si de ar fi sa nasc nu e problema. Saptamana viitoare merg la spital pt cultura de col - cea pt streptococ B si atunci ma aleg si cu primul control pe masa din sarcina asta [cool] ca e primul. Luni mai merg la eco cealalta pt inimioara, sa vedem daca a aparut vreo problema. Doamne ajuta sa nu [ruga].

 

In concluzie pe moment sunt zen [8**] bucuroasa ca bebe a crescut, a depasit perioada critica ca varsta si greutate. Problemele le vom lua la rand - care cum vor veni.

 

Mi-as pregati bagajul in linii mari zilele astea si as termina de spalat si lucrusoarele de bb. Alaltaieri le-am spalat pe cele mostenite de la surorile mai mari [il], mai am sa le spal pe cele noi.

De calcat nu le calc ca nu vad rostul si nici timp de irosit n-am.

 

N-o sa-mi iau un mega-bagaj la maternitate conform listelor forumiste, unele chestii am sa i le cer lui V in caz de nevoie (de ex pompa de san), nu de alta dar la intoarcere nu am niciun chef sa-mi petrec timpul despachetand.

 

Scuzati raportul lung de gravida, dar daca nu m-ati lasat sa ma inscriu la odisee.... [zz]

 

---------

In alta ordine de idei Silviuta s-a intors tare incantata din excursie, mi-a povestit o gramada. A adormit aseara in blugi in timp ce eu ii pregateam mancarea pe azi si maine. Nu mai suntem certate, asa face ea, se imbufneaza apoi ii trece singura.

 

Ilenutza cum le-a placut baietilor in excursie?

Ce nume pregatiti pentru fetita?

 

Pe mama lui Virgil au transferat-o la Tg Mures la clinica de recuperare. A ajuns cu bine, Doamne ajuta sa-i fie bine acolo! Virgil vrea sa plece we asta acolo sa o vada. Deci sunt "in charge again".

 

Cine vrea sa ne vedem intr-un parc sambata si/sau duminica dimineata pe la un 11 asa?

Dupa amiaza n-as vrea pt ca e tare aglomerat.

 

Pupici

 

Lavi [gravi]34+ logoreica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] credeam ca ai nascut, ca nu aparusei dimineata...

ma bucur ca bebelina-i sanatoasa, da' ce dres vrei sa-ti mai iei la vremea asta.

eu in we am activitati muncitoresti - dar daca va intalniti incerc sa vin si eu (impreuna cu cartonasul:)

 

edit: c, non [gravired], doar [grasa], laconica [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corap, uitai sa zic, Silvia a primit intre timp cartonasul 23 din cumparaturile mele de la Mega. Dar poate aveti alte cartonase de schimbat. Ea mai are nevoie de 4 carti (toate stralucitoare) si are de dat la schimb inclusiv stralucitoare.

 

Azi mi-am pus dres pe mine ca mi se pare ciudat sa ies in aprilie in picioarele goale. Desi la vremea asta asa ar trebui sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Howdy!

 

Lavilone, sa-ti fie de bine controlul! Ma bcur pentru vestile bune. deci next week nasti clar, ca stiu io cum e treaba cu controlul pe masa inainte de nascare. [:D]

 

Noi avem Paste duminica, vom merge la biserica, unde copilaisi de la gradi pregatesc program festiv de Paste. deci samabata ar cam trebui sa bucataresc ceva - gen drob&stuff. Da' daca e frumos afara (prognoza de 26 de grade) ne bagam la un parc matinal. [flo][pk]

 

Listele de bagaje de spital de pe forum erau SF inca de pe vremea noastra.[:D]

 

Nasoala treaba cu job-ul, Ioana. Iti tinem pumnii sa gasesti ceva tentant cat mai repede![flo][flo]

 

Corapino, sa-ti amortizezi fericita incaltarile cu-sau-fara eticheta! [8D] Naspa cu scoala, da aveai tu un feeling negativ.[:-@]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci hai sa organizam un parc sambata dimineata cu cartonasele la noi [:D] pe la 11, ca sa nu ne grabim cu sculatul, zic eu. Anda???

 

Noki, dr meu face un traditional control pe masa la inceputul lunii a 9-a, pe la 36 de saptamani, dar nu e din ala la care sa zgarmaie colul prea tare ca sa se lase cu nascatorie. La Silvia au mai durat 4 saptamani si ceva pana sa nasc.

 

Bine spus cu bagajul de maternitate. Intre timp lista a ajuns de zici ca pleci pe luna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...