Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O primavara frumoasa colectiei! [flo]

 

Am intrat sa-i urez lui Laviid="red"> sa se bucure de ultimele saptamani de sarcina ( aoleu, ma apuca emotiile de parca eu as fi cea care naste!) si sa-i spun ca de abia astept s-o vad pe d-ra Zu!

Mda, zic si eu ca Maria, ai grija cu iesirea in parc, pe maninci, pe unde te plimbi, ca ultima data a rezultat un Natalici.[:D]

Ah, ce-as fi venit si eu la intilnirea voastra, cind ma gandesc ca acum aproape un an eram prin zona, imi vine sa plang de nostalgie, parca a fost ieri.

Laviid="red">, wow, ce suparare pe d-ra Silviuta - perluta ( sau Silvius - cactucus?, mai nou, daca si-a scos spinii) , inseamna ca ma asteapta vremuri tare grele, Bobicu' de pe acum imi tranteste usa in nas si ne interzice sa mai intram in camera lui cind se supara, este de o sensibilitate... il ignor si se potolste. multi mi-au spus ca "astia sunt copii nebatuti!" insa eu am observat ca la un interval de timp devin maraiti si plangaciosi, ii las sa se manifeste, sa planga, acumuleaza si ei frustrari si nervi, cum sa si-i descace, asa ca dupa ce-si fac damblalele devin copiii cei mai buni.

 

Anda,id="red"> pupam artistul, tare matur si serios gandeste/este el , ma asteptam, de altfel, la un pui de savant in devenire.

Ioanaid="red">, succes la gasirea unui job care sa-ti fie pe plac! ( vezi Mandy, uite ce departe a ajuns, la propriu si figurat, poate ii calci pe urme!)

 

Rachie a primit saptamina trecuta diploma ptr "cea mai buna cititoare din clasa" , de vreo citva timp ii citeste seara carti lui frate-su' - iar eu o recompensez cu 10 centi , zgarcenie de mama ce sunt! - l-am inscris pe Bobicu la prescolara insa eu nu-l vad atit de matur si responsabil cum era Rachie la varsta lui ( si ea nici nu implinise 4 ani cind a inceput, insa dintotdeauna a fost mai matura ) el inca mai doarme dupa-amiaza si este "baiatul mamii" pina la urma, mi-e greu sa-l stiu ca va sta 8 ore intr-o clasa, chiar daca se va duce doar de doua/trei ori pe saptamina, alternativ.

 

Pupaturi si imbratisari,[olala]

 

PS - Lavi, ceva poze cu burtoiul mai pui, pe ultima suta de metrii?[:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci va rog frumos sa va abtineti cu previziunile pt ziua de duminica. [zz]

 

Virgil a zis ca daca Silvia si Nati s-au nascut pe 18 si 28, crede ca don'soara Zu se va naste pe 8. Acu sa vedem care 8: aprilie sau mai, Termenul e pe 11 mai.

 

Nu ma intrebati ce zi e duminica [:D].

 

 

Chiar vreau sa mai fac niste poze cu burtoiul!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frate, e omor afara - cred ca-s 27 de grade sau asa ceva- maneca scurta e prea lunga :)

 

Tocmai am fost la inspectorat sa depun o plangere [soc] in urma convorbirii neplacute pe care am avut-o cu un to'aras de la TELVERDE [:D] am sunat eu pasnic ca eram curioasa care a fo' ultimul criteriu pe baza caruia "s-a admis" si m-a luat ala cu imbarligaturi si mi-am dat seama ca mi-au falsificat si semnatura pe un formular. si m-am enervat [:D] (desi cred ca nu ma intereseaza raspunsul).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui corap
Frate, e omor afara - cred ca-s 27 de grade sau asa ceva- maneca scurta e prea lunga :)Tocmai am fost la inspectorat sa depun o plangere [soc] in urma convorbirii neplacute pe care am avut-o cu un to'aras de la TELVERDE [:D] am sunat eu pasnic ca eram curioasa care a fo' ultimul criteriu pe baza caruia "s-a admis" si m-a luat ala cu imbarligaturi si mi-am dat seama ca mi-au falsificat si semnatura pe un formular. si m-am enervat [:D] (desi cred ca nu ma intereseaza raspunsul).
align="right" id="quote2">Bravo Corap! Bine barem ca te-ai "racorit"! Si eu ma gandesc sa "apelez" la inspectorat, sa ma lamureasca si pe mine in legatura cu criteriile astea de departajare! Deci 80% dintre cei admisi au depus la dosar o copie dupa CI a bonei care locuieste in apropierea scolii![alcool] Doamne, m-am enervat atat de tare cu inscrierea asta... sa vedeti criterii suplimentare (asta cu bona, inscriere la programul "scoala dupa scoala"(afterschool)) si astia le puncteaza pe amandoua - ce treaba are bona de langa scoala, daca inscrii copilul la afterschool???? Penibil![mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">id="black">
"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)
id="size2">id="black"> Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi am verificat dublurile lui David aurii si are nr.41,95,131. sper ca nu le ai.

azi am luat 8 pachete si au fost 3 carti noi si o piesa de puzzle.

 

abia astept intalnirea.phuuu am uitat sa iau mentosane dar mai am timp.

Corap vrem noi nr.23,vrem, vrem.

 

 

Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, super vestile de la control! Eu zic ca o sa mai stea d-ra Zu la caldurica, n-o sa nasti duminica. Si nu-ti fa griji cu povestile despre sarcina, pregatit de nascare, si alte cele, ca ne plac [olala] Bine ca n-ai plecat la odisee.

Nu stiu daca ai vazut ca ti-am scris acum cateva zile despre clinica din Tg Mures, de fapt nu am primit prea multe detalii (parintii mei nu stiau numele clinicii de recuperare), dar am aflat ca era vorba de una privata. Poate e aceeasi unde e soacra ta acum. Multa, multa sanatate si bafta in recuperare!

 

Ce fain ca va intalniti! Si eu, ca Maria-Alexia, va invidiez... pozitiv [:)]

 

Ina, felicitari Rachelinei pentru citit! Si Rianna citeste chiar bine, ii place de nu mai poate, mereu e cu cate o carte in brate! Si ma bucur ca a invatat cum sa pronunte fiecare litera in parte, si cand sunt cuvinte noi pe care nu le recunoaste, o ia pe litere si apoi incearca sa le uneasca, sa-i iasa cuvantul. Sper ca asta sa o ajute si la cititul in romaneste, ca o asteapta zile grele cu mine [:)] Apropos, sunt cam dezamagita ca nu mai prea face eforturi sa vorbeasca in romaneste, si eu ii vorbesc in continuu, dar e ea puturoasa si imi arunca un "I don’t know what you’re saying" [:(] Sper sa fie doar o faza, ca nu am de gand s-o slabesc cu romana.id="size1">

 

Noki, haioasa Saralina cu "fitze de Dorobanti" [:D]

 

 

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meems [pup] si [flo] da, scuze, imi scapase, nu stiu cum mi-a scapat ca eu citesc tot pe aici. Probabil e aceeasi clinica. Soacra mea e de ieri acolo, deocamdata impresiile sunt bune. Pe moment lupta sa scape de infectia urinara nasoala pe care a capatat-o din spital, of sunt ingrijorata si cu asta.

 

Bravo ca o inveti pe Rianna limba romana si un mare bravo ei pt citit. Eu spre rusinea mea n-am insistat la Nati cu cititul literelor mici de tipar, doar pe cele mari le stie, probabil vom avea acest mare hei-rup in timpul anului scolar, sa vedem. Nici pe Silvia n-am invatat-o sa citeasca inainte de scoala pt ca nu si-a dorit, a fost greu un pic in timpul anului, dar greul asta ar fi fost si inainte. Deci n-am pierdut nimic. Greul apare in momentul in care a ajuns la o litera oarecare, textul din carte il stie pe de rost si trebuie sa-si maiexerseze cititul pe alte texte la prima vedere. Cum nu gasesti texte doar cu literele studiate pana atunci, trebuie sa-i dai texte din carti obisnuite. Care contin si litere nestudiate inca.

 

Cora chiar ca hal de criterii! Si au dus si actele de angajare oficiala ale bonei?

 

Din pacate nu stiu exact dublurile Silviei, dar are niste dubluri aurii si 4 necesare aurii. Vedem in parc. Adica vedeti, ca ea e colectionara. E incantata ca ne intalnim si are cu cine sa schimbe carti.

 

Lavi [gravi]34+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...