Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (34)


Recommended Posts

Lavi, meritul nu e al meu, Rianna a invatat literele si sunetele lor in cei doi ani cat a mers la preschool, s-au ocupat foarte mult de ei acolo (am si dat o gramada de bani, asa ca pe o parte sunt multumita ca nu s-au dus banii degeaba). Acum in anul asta pregatitor au facut cam acelasi lucru, la scoala publica, poate un pic mai in detaliu decat ce facuse ea in anii prescolari. Sunt curioasa cum o fi in clasa I. Apoi, e si meritul Riannei, ca sa zic asa, pentru ca e foarte interesata de citit. Eu nu am fortat-o deloc, nu i-am pus cartile in brate, ea le cauta si o pasioneaza sa citeasca. Nu am fortat-o pana acum la nimic, decat la a vorbi romaneste (eu) si la a juca tennis (taica-sau) [:)]

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bai, voi vorbiti codificat? Ce cartoane/carti/aurii?[:D] Fain ca va intalniti, sa aveti vreme frumoasa!

 

lavi, [bis] pt Zu in grafic si [bis] pt mama s.

 

corap, ai fost [:-)))] cu buletinul [cool]. La cat mai multi ani impreuna[pup]!

 

meems, bravo Riannei pt diploma! De fapt diploma conteaza mai putin, importanta e actiunea pt care a primit-o[pup]

 

Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ce cartonase colectionati voi?? Sunt din-alea de pe la Mega?

 

Dariuca are varicela si s-a umplut de bube.... [alcool] Are peste tot. Aseara s-a rupt o bubita cand si-a dat bluzita jos.[bang]

 

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

 

"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, sanatate si refacere rapida Dariei!!! [pup]

Aveti mare grija cu bubitele sa nu le rupeti, cele care se rup lasa urme. In rest, bine ca a facut si a scapat, e fata, si-a luat de o grija pe cand va fi insarcinata. (pe mine m-au prins gravida varicelele ambelor fete)

 

Ce mai fgace sora ta? In cate saptamani mai este?

 

Crissy, Cami, sunt niste cartonase pe care le primesti la MegaImage (retea de supermarchet-uri de oras) http://www.mega-image.ro/comorileoceanelor/. Este un catalog pe care colectionarii si-l completeaza. Promotia se termina la 1 mai.

 

Meemsy chiar daca nu ai impins-o de la spate, imi mentin felicitarile pt invatatul sa citeasca! [cit] [pup]

 

Ina multe felicitari si lui Rachel cititoarea!!! [cit] Atat mi se pare de frumos sa-i citeasca fratelui ei!!!

Apropo de Robert si baiatul mamei, vezi sa nu devii o soacra din aia [;)] asa ca incurajeaza-i independenta! [flo]

 

Corap felicitari pt "buletin", noi suntem si mai batrani, la anul ajungem la majorat! [pk]

 

Azi e ploios dar pe maine se anunta soare, de abia astept sa ne vedem![grup]

 

Lavi [gravi]35s fix

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, multumim de intrebare , sorella e bine, e cam in 38 saptamani (ar avea termen pe 20 aprilie) dar se mai intalneste cu dr si saptamana viitoare, ca sa vada cum mai e. Ea spera sa nu nasca fix de Paste, mai ales ca pe 16 e si ziua ei [:D].

In rest e bine, mai are emotii cu bebelina legat de acea posibila problemuta la inimioara, dar eu sunt optimista. Nu s-au hotarat inca la nume ...[alcool]

 

 

Ina, felicitari Rachelinei cititoare!! [flo]

Daria recunoaste literele mici, dar nu citeste cursiv inca si nici eu nu o "fortez".

 

Corap, felicitari pentru "buletin"! [pk]

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

 

"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami uau, 38 de saptamani deja! Nastere usoara!

Mie din contra, mi se pare frumos sa nasti de Pasti, Virgil a fost nascut in ziua de Pasti si eu zic ca a fost destul de norocos pana acum. N-a prea avut necazuri mari (pana acum, la accidentul mamei lui) si de multe ori i se rezolva miraculos sau "de la sine" unele lucruri. Poate o sa ma contrazica Anda ca nu are nicio legatura, nu stiu, in orice caz mie mi se pare frumos si cumva de bun augur sa fii nascut in ziua de Pasti.

 

Nu mai stiu, ce posibila problema are si bebita ei la inimioara? Suntem colege deci si cu asta...

Bafta multa, sa fie bebe sanatoasa tun! [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Cami uau, 38 de saptamani deja! Nastere usoara!Mie din contra, mi se pare frumos sa nasti de Pasti, Virgil a fost nascut in ziua de Pasti si eu zic ca a fost destul de norocos pana acum. N-a prea avut necazuri mari (pana acum, la accidentul mamei lui) si de multe ori i se rezolva miraculos sau "de la sine" unele lucruri. Poate o sa ma contrazica Anda ca nu are nicio legatura, nu stiu, in orice caz mie mi se pare frumos si cumva de bun augur sa fii nascut in ziua de Pasti.Nu mai stiu, ce posibila problema are si bebita ei la inimioara? Suntem colege deci si cu asta...Bafta multa, sa fie bebe sanatoasa tun! [pup]
align="right" id="quote2">Da, Lavi, asa i-am zis si eu legat de nasterea in ziua de Pasti... acum, cum o vrea Dumnezeu! Legat de posibila problemuta la inimioara, unul dintre medici i-a zis ca e posibil da fie o problema , nu-mi mai amintesc exact .[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">id="black">
"There are no seven wonders of the world in the eyes of a child. There are seven million...” (Walt Streigtiff)
id="size2">id="black"> Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...id="size3">id="Times New Roman">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...