Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (34)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ca sa vedeti, la parintii ei nu era loc, dar la Lavi este!Propun sa venim cu destule masini incat sa avem toti loc sa mergem la Anda[:D]

ca tot nu poate vota impotriva, doar e delogata!

 

am stat 10 min sa sortez dubluri de restul ( in afara celor din album) si acum se gandeste fi-miu sa le aseze pe alea ordonate crescator de mine dupa alta ordine[bang]

si alt [bang] ca nu m-am oprit sa iau mentosane. eram asa fericita ca a venit azi soacra-mea si ca ajung si ma asez in pat, nu am nimic de facut ca am venit glont acasa.

 

mi-a venit miros de vanilie, e doar fidea cu lapte, nimic mai bun.

 

Trecem si la alt [bang] lui D. A INCEPUT SA II CURGA NASUL. NE MAI PRIMITI LA INTALNIRE?

 

Mirela si David - 23.12.2005

ce baiat frumos are mama!

David in decembrie id="purple">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele,

 

vad ca o puneti e o intalnire, ce as mai fi venit si eu!!!

Dar deja am probl. cu contractiile si sunt la pat, col f. scurt si inchis, se pare ca pana cand mi-o veni sorocul tot la pat.

 

Cand citesc ce se mai chinuie fetele astea cu fiv-ul sa faca bb, mi se zbarleste parul pe mine, cate medicamente iau, suntem norocoase ca am putut asa, pe cale normala![alcool]

 

Acum si cand te duci la dr te intreaba cum ai ramas insarcinata natural sau altfel, iti dau un pomelnic de analize sa le faci, eco peste eco, etc.

 

LAVI, chiar am ramas surprinsa ca nu te suie pe masa la fiecare control, al meu nici nu discuta pana nu ma controleaza!Plus ca eu am avut niste propleme de sanatate si o a treia sarcina chiar nu era prea indicata si acum control la 2 sapt. plus eco...

 

 

 

In rest toate bune, copiii au avut o saptamana altfel fabuloasa, excursie la Piscu la olarit, excursie la Ferma din Pantelimon, vizita la scoala, pictat icoane pe sticla, plantat flori in curtea in gradinitei...De altfel cred ca toti au avut activitati placute!

 

La nume nu ne-am hotarat inca, n-am avut timp[:D]

 

Weekend placut

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca e un pic de soare!

 

Miri, eu zic sa nu-ti faci probleme pt muci.

 

Ilenuta, aoleu, nasol rau sa stai in pat. Tot e bine ca macar colul e inchis. Rabdare multa iti doresc! Cate saptamani ai tu acum?

 

Sigur ai contractii? Asa credeam si eu, ca simteam ca mi se strange burrta, noroc ca am avut cateva chiar in cabinetul dr care mi-a palpat burta si a zis ca nu sunt contractii, e bebe care se intinde si face streching. Ca sa fie contractii trebuie sa fie toata burta tare, ori eu am zone moi (pe unde nu e bebe). Asa ca sunt zen.

 

Nah, fiecare doctor e cu stilul lui.

La mine s-a uitat la col la fiecare eco (pe burta, o singura data nu l-a vazut si s-a uitat cu sonda intrav, atunci a zis ca e alegerea mea, cu sonda sau pe masa), a vazut ca era acceptabil ca lungime (in jur de 3cm) si cu orificiul intern inchis deci m-a lasat sa zburd linistita. Acum nu l-a mai vazut dar a zis ca avand 35 de saptamani nu ne mai stresam, pot sa si nasc. Pe masa m-a vazut chiar inainte sa raman (de fapt era de vreo 2 zile bb in burta [olala]) cand am fost la controlul anual, mi-a facut si Paps atunci si eco intravaginala, totul era OK.

 

Si eu, cand ma uit ce tratamente iau unele gravide mi se zburleste parul in cap. Nici nu stiu cat de OK vor fi copiii rezultati dupa ce mamele iau tone de medicamente. Am si inteles de la prietena mea ginecoloaga care s-a supraspecializat in ecografii de sarcina ca la cei rezultati prin FIV gaseste mult mai multe probleme decat la cei naturali. Ma intreb daca de vina sunt tratamentele sau faptul ca selectia naturala nu functioneaza chiar in largul ei, sau faptul ca de fapt corpul acelor femei nu e chiar mediul cel mai potrivit pentru o sarcina.

 

Lavi [gravi] 35+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri, la intrarea in parc dinspre metrou Tineretului, cam in o ora.

Valeu, sa bag viteza!!!

 

Intre timp de dimineata mi-am inceput bagajul de maternitate, sa fie el acolo, sa nu intru in panica daca imi vine sorocul (si-asa parca vad ca o sa intru din nou desi, vorba lui Virgil la Nati: nu te asteptai ca pana la urma o sa nasti?).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sooooo,

 

A fost foarte frumos la intalnire [grup] mai bine zis eu m-am simtit foarte bine si m-am mai deconectat de la problemele din familie.

 

La intoarcere am trecut prin piata si am luat o felioaca zdravana de cas [:I] (stiu ca nu am voie) care de-abia incapea pe farfuria pe care am pus-o. Mi-am zis ca macar marginile sa le mananc sa intre ca lumea in farfurie. Am mancat cam 2/3 din felioaca [:I], a mers ca uns cu ceapa verde si ridichi si astea proaspete din piata. Fetele au mancat telemea, si-au ales de care le-a placut. De satula ce-am fost nu m-am apucat inca sa gatesc pranzul.[:I], eu nu pot gati daca nu mi-e putintel foame [:I]. Dar fug la cratiti imediat, pranzul se va face repede.

 

Lavi - foarte [gravi] pofticioasa pe final de sarcina.

------------------

P.S. Am vorbit de tabara: cam ar fi din 12 pana in 15 iulie la pensiunea Dracul de la Danes. Participante: Corap, Miri_b, Anda77, Noki_Lara si lavi02 cu cel putin un copil la purtator. (eu fara Silvia)

 

Eu cu Noki am merge mai repede, de pe 11, pt ca Noki trebuie sa se intoarca pe 13 seara in Bucuresti.

 

Bic, ti-ai planificat sosirea?

 

Cine mai vine? [grup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragele mele !

 

Am zis da vin si eu la intalnire, asa neanuntata ca sa va vad si sa ii urez personal Lavinei nastere usoara [pup], dar pe drum ieri dimineata undeva pe la Timpuri noi, matei mi-a varsat rau de tot pe el, pe mine, in masina. a fost [bang][bang]. a trebuit sa ne intoarcem acasa sa ne spalam, schimbam si apoi alexia nu a mai vrut sa mearga spunanad ca nu se simte bine.

azi nopate a vomitat si ea, are si scaune apa.

si eu credeam ca i s-a facut rau lui matei de la masina [alcool].

Deci mai bine ca nu am ajuns ca sa nu va dam ce virus or avea.

 

Lavi nastere usoara, sa te simti bine pana la final [pup]

Va imbratisez pe toate, tare mult mi-ar fi placut sa va vad.

Poate mai faceti o intalnire curand [grup]

 

meemsyid="red"> [pup], daca imi ies cartile ne vedem prin vara [:D](Doamne ajuta!)

 

La multi ani, celor ce azi se sarbatoresc! [flo]

 

ileid="red"> sarcina usoara , ai grija de tine si protejeaza-te [pup].

 

inaid="red"> ma bucur sa mai citesc despre voi [pup]

 

ioanaid="red"> multa putere in perioada asta [flo].

Sper sa gasesti cale ce vrei sa o urmezi cat mai curand [pup]

 

mihaelaid="red"> sarcina usoara, ma bucur mult cand te mai citesc [pup]

 

Roxana mami de Alexia si Matei.

 

 

 

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, [flo] multumesc mult! Sanatate copiilor, of!

 

Ile, sarcina usoara, nu stiu daca ti-am urat, si felicitari pt bb3 - fetita fiind dupa 2 baieti marisori cred ca va intrece orice culme de alintareala, mai stiu cazuri :)

 

Noi suntem bine, aici e Pastele -si fulguieste un pic, sper sa se opreasca repede pt ca au inflorit multi copaci si nu le-ar face prea bine frigul. Am renuntat la numele Julia din diverse motive si suntem in pana totala de nume, am zis ca asteptam s-o vedem, poate ne vine atunci inspiratia. Greu de gasit nume ok si in Germania si in Romania, sa mearga si cu Maya si cu numele de familie, etc etc.

 

Noki, la voi s-a rezolvat cu scoala, nu? Nu stiu daca ai scris.

 

Ioana, bafta multa sa gasesti repede alt job fain!

 

Mandy, voi cum sunteti, cum v-ati adaptat? Vorbesti maghiara la fel ca oamenii de acolo sau exista diferente de accent, etc? Aici sunt f multi romani cu origini nemtesti dar ei vorbeau in Romania o germana veche, plus ca nu graseiau r-urile, ceea ce iese in evidenta.

 

Alinus, am o intrebare, sper sa citesti. Tot voiam sa te intreb, tu poti vorbi cursiv cu r-ul frantuzesc? (e cam la fel ca asta al nemtilor). Eu in cuvinte individuale il spun, dar daca e vreo fraza mai lunga nu merge si pace. Nu e f important - dar mi-as dori sa pot :)

 

duminica frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...