Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (34)


Recommended Posts

Maria, eu am avut parinti batrani, tatal nostru ne-a avut la 44 si respectiv 45 de ani. Pe vremea aia copiii se faceau f devreme. In vremurile astea... bine zici, la 35 de ani de abia e copt la minte.

 

 

Sa va povestesc faza:

aseara a stat Silvia juma' de orta in oglinda sa-si analizeze parul, suvitele, ca nu-i stau bine, ca-i stau fire in sus, ca o suvita i sta intoarsa altfel decat ar vrea ea, ca diverse. I-am propus sa mearga sa o tunda, sa-i dea forma, nu vrea. Vrea sa o aranjeze fara foarfeca. I-am explicat ca asta tine doar cateva zile pana la primul spalat. Dupa ce s-a potolit Silvia, intra in camera Nati. Se duce la oglinda si cica "Arat oribil". [alcool]

 

Cu asa 2 surori mai mari ce sa mai zic de Zu, ma bucur ca macar pemntru inceput nu va sti sa vorbeasca, parca o vad ca la 2 ani o sa zica si ea: "alat olibil".

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[q] eu sunt entuziasmata asa ca s-ar putea sa nasc, de abia astept sa o vad si pe bebelina si chiar si nasterea mi se pare interesanta si palpitanta. Dar pe de alta parte imi place cu burtica [q], nu vreau sa se termine sarcina asa repede. A trecut prea repede!!!

Poate totusi mai sta cateva saptamani. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa [q][bis][q][bis]

 

Trilulilu

 

Partea buna e ca la servici incepe sa-mi mearga proiectul/bucatica la care lucram. Nu stiu insa cat voi putea inainta cu testarea si debugarea. La testare am o colega care vine 4h pe zi, inca n-a venit si as avea nevoie de ea.

 

Ce nu apuc sa fac, ramane pe sefu' [8D]

 

Daca ar fi dupa mine as sta pana iese totul curat. Dar mi-e ca nu sta Zu in ascunzatoare atata timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sotiilor de sarbatoriti, sa va traiasca barbatii sanatosi, voiosi si la punga grosi [:D]

 

Lavi,id="red"> da`nu ai putea s-o iei mai usurel cu roboteala ca s-o mai tii pe d-ra Zu la caldurica ( semnul intrebarii, care acum nu merge !)

eu asa am facut cu Bobicu`( pe care era sa-l pierd de cateva ori in sarcina); cum am stat cuminte in pat, cum s-au remediat lucrurile si am reusit sa-l duc aproape de termen. [pup]

 

pup gasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

laviid="red">, chiar asa de ce nu stai cuminte ca iasa macar la 38 saptamani.Eu pe matei l-am nascut la 37 si l-au trecut prematur si a avut probleme cu suptul.Concediu medical si Sarbatori Fericite cu linsite si fericire! [pup]La multi ani pentru jumtatea ta !

 

meemsyid="red">, da, cam astea sunt planurile. am vorbit astazi de concediu si cica nu se poate decat in iunie. sa vedem ce noroc am!

La multi ani, lui Mircea![pk]

 

Roxana mami de Alexia si Matei.

 

 

 

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani mircea si virgil! astia nascuti pe 10 aprilie au noroc de neveste misto, m-am prins.

 

lavi, hihi, fetele tale zici ca-s de fapt ale mele:)

bre, da tu nu ai de gand sa stai si pe acasa? lasa proiectu' ca nu e ultimul din viata ta! ce sa-ti spun, te-a apucat entuziasmul ca-n gara. de unde vine el? te-a palit asa o bucurie ca o faci la 8 luni? femeieeee!

 

 

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxiid="red">

Citat:
ina ma bucur sa mai citesc despre voi
align="right" id="quote2">

pup back Roxiutzid="red"> [flo], eu dau mai rar pe-aici, de obicei citesc ultima pagina ca sa-mi dau seama daca a nascut Lavi . acum am citit putin din urma si-am vazut postarea ta. iti urez sa-ti iasa planurile asa cum iti doresti![pup]

Raportez ca ai mei se joaca - in mare parte a timpului - frumos impreuna, mai mult decit se burdusesc [pk]. le-am luat tone de cd-uri cu diferite povesti citite de autor, se bat pe ele ( sunt povesti cu morala,etc.). in rest, citim , ascultam muzica, asta ca sa mai reducem putin din timpul petrecut la televizor ( se cam obisnuisera sa ceara zilnic desene) acum au voie doar in weekend, dar de obicei cind este frumos stam afara.

eu am avut o perioada de "miere" si "libertate" fiindca G si-a luat un concediu mai prelungit si a stat prin zona casei, s-a ocupat de copii ca eu sa-mi vad de alte munci. chiar am simtit ca repir si ma bucur din nou de viata [:D]

azi am vazut un bebelus superb in magazin, mami lui mi-a spus ca are doua zile, mi-a starnit o nostalgie si un dor teribil insa totodata m-am bucurat ca am scapat de perioada trezitului noaptea, de schimbat pampersi , etc. nu as mai putea s-o iau de la capat si ma bucur ca mi-am facut copiii cit de cit rapid, unul dupa altul, ca altfel ma razgandeam sigur fiindca m-as fi obisnuit cu binele [:)].

cum sunt Lexi si Matei ? pe la ce activitati mai mergeti?

 

pup colectia!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata dragelor, [cafea]

 

Daca stau acasa nu fac nicio afacere, gasesc mereu ceva de facut, plus de disciplinat mandrele care-s in vacanta (acuma ca-s singure acasa macar nu le vad ce minuni fac), la servici barem fac doar munca intelectuala. Cred ca mi-e greu sa ma despart de servici pt ca stiu ca urmeaza o perioada luuunga de stat acasa. Si parca vad ca n-o sa vreau inapoi la munca, o sa vreau cat mai mult cu bebe.

 

Vineri e ultima zi. M-am gandit eu ca decat sa las lucrurile in pom poate mai vin si saptamana viitoare 1-2 zile, dar oficial de marti sunt in prenatal.

 

Sincer eu tot nu cred ca o sa nasc mai repede de 37 de saptamani, si la Silvia am avut colul "moale & intredeschis" cu o luna inainte, si atunci eram tanara si "nenascuta". La Nati col scurt a doua jumatate de sarcina, timp in care mi-am vazut de treburi. Pe ultima parte si la ea tot mai moale si mai scurt. In schimb eu nu prea am uter contractil, la ambele s-a declansat nasterea prin ruperea apei, pana atunci n-am avut contractii si tot asa la amandoua n-am avut contractii zdravede pana n-am capatat si oxitocina.

 

Despre statul in pat - eu nu-s adepta deloc, deloc, mi se pare ingrozitor, si din fericire nici doctorul meu.

 

Anda uau ce compliment dragut!

 

Roxi bafta sa va iasa planurile! S-au reparat copiii?

 

Ina ce frumos ca se joaca dragut impreuna puisorii tai!

 

Eu de abia astept sa schimb scutece si sa spal fundic micut si finut de bebe [il] si tot tacamul mamicelii. [il][il] Ce sa fac, am luat-o razna, stiu. Instinctele.

 

Lavi [gravi]35+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...