Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (34)


Recommended Posts

Pup colectia draga

Cami, felicitari pentru nepotica!

 

Lavi, stai cuminte si bucura-te de perioada asta, doar tu spuneai ca nu vrei sa se termine asa de repede perioada de gravidenie[:D]!

 

Nu mai vorbiti de burtici, ca asa ma apuca o pofta[alcool]

 

 

 

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

 

1 an

 

Iulie 2008

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cami, felicitari pentru nepotica! Sa fie sanatoasa si mancacioasa iar sora ta sa refaca repede. Poate ca pana la urma preiei stafeta :).

Meems, Lavi, La Multi Ani cu intarziere pentru sotii vostri. Sa aveti parte de multi ani fericiti si de acum incolo.

Meems, intr-adevar nu e usor…mai ales cand mi se reaminteste constant acest lucru. Eu pot sa ii inteleg si pe ei, au o varsta, le este dor de Kriszti si probabil nu isi pot imagina viata de zi cu zi fara el (tare mi-e ca defapt mai mult le este dor de el).

Maria, nu stiu daca si cat e si meritul meu…dar intr-adevar, inainte de toate eu am nevoie sa ma simt bine acolo unde lucrez, altfel dau randament, atmosfera, atitudinea colegilor sunt cele mai importante.

 

 

"A nu obtine ce iti doresti si cand iti doresti, este din cand in cand o mare sansa"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandy, ma bucur tare mult ca v-ati adaptat si ca va e bine!

Unde mergeti in Croatia si Slovenia pana la urma? Unde va cazati?

Bravo pt rezervarea vacantei, sa aveti concediu placut!

 

Multumesc pt urarile de toate tipurile! [flo]

 

Eu mai lucrez azi si maine. Nu mi-e greu la servici, ieri si azi am fost o doamna, m-a adus Virgil cu masina (daca tot e vacanta si nu tb sa ducem fetele). Mai greu mi-e dupa servici cu activitatile de acasa [biz]

Poate daca stau acasa imi va fi mai usor ca mi le organizez altfel si reusesc sa fac mai multa ordine si curatenie, ca ma zgarie pe ochi cand vad praf si mai ales dezordine pe ici si pe colo. Totusi la aspirat & chestii grele nu ma mai inghesui de ceva timp.

 

Ieri dupa servici am fost la Unirea sa iau cadou pt petrecerea de sambata, am ochit niste sandale pt fete, m-am dus acasa dupa ele, le-am adus si pe ele la Unirea, le-am cumparat sandale [bis], dupa aia acasa restul de treburi, adica numai strans si intins rufe, facut mancare pt fete pe azi si ceva ordine. Printre picaturi m-am mai si tolanit pe un fotoliu si pe pat cand simteam ca-s prea obosita. [;)]

 

Cam asta e ritmul meu de viata, n-am ce face, trebuie sa fiu in forma [greutati], voi fi cu 3 copii si fara alt ajutor decat al lui Virgil intre 8-9 seara si 8:30 dimineata si in week-end. Nu-mi permit sa mi se atrofieze muschii si starea generala de agitatie si eficienta [biz]

 

Ma bucur tare mult ca am rezolvat fetele de sandale [bis] era jale daca nasteam si ramanea sarcina asta pe Virgil.

 

Cu Pastele nu ma agit, nu ma omor, chiar nu e momentul si cazul, fac o friptura de miel la cuptor cu o garnitura si oua rosii si daca-s in forma fac si o supa de pui, sa aiba si fetele mofturoase ce manca. Tot gatesc duminica dimineata minus ouale pe care le fac sambata dupa masa. Eventual si un cozonac la masina de paine si cam atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02
Nu-mi permit sa mi se atrofieze muschii si starea generala de agitatie si eficienta [biz]
align="right" id="quote2">
[cool] [cool] [:-)))] [pup]

Hai mai Lavi, chiar duminica o sa gatesti?? [:(]
Eu sper sa reusesc sambata cozonaci + gatit (ceva simplu - pui/curcan, miel mancam un strop la bunici). Vinerea nu se face treaba, maxim vopsit ouale (stiu ca si asta e controversata). Azi poate mai desprafuiesc putin...
Si inca n-am iepurit jucariile [bang].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria...ce sa zic.Mie aici mi se pare nu stiu cum sa spun, luminos, colorat ca sa ma exprim plastic, acasa mi se parea totul mai cenusiu (chiar si la Cluj). Avem o gama vasta de posibilitati atat pentru noi cat si pentru Kriszti (sport,arta, shopping etc) oamenii sunt deschisi si prietenosi-sau cel putin cei cu care am venit eu in contact.Eu zic ca e o diferenta fata de ce am lasat in tara, una pozitiva.

 

Lavi, am facut rezervare (cazare particulara)la Crickvenica pana la urma, iar in Slovenia la Bled, tot acolo unde am fost si anul trecut. Musai sa recuperam ce nu am vazut anul trecut.Eu una m-am indragostit de Slovenia[:I].

Acuma in schimb ma gandesc ca si in week-endul prelungit de 1 mai (aici va fi liber oficial si 30 aprilie) ar trebui sa mergem pe undeva, dar deocamdata nu am nicio idee.

 

Fetelor va doresc spor la pregatirile pentru Paste. Eu nu am apucat sa fac aproape nimic de Pastele catolic/reformat (doar ceva curatenie prin casa).Am ajuns acasa sambata dimineata, duminica si luni am mai fost cu Kriszti pe la doctori (homeopat, terapeut Bowen, dentist), noroc cu mama ca am avut prajituri si mancare.

 

 

"A nu obtine ce iti doresti si cand iti doresti, este din cand in cand o mare sansa"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cami, felicitari pentru nepotica, refacere rapida sorei tale!! [bis]

 

[pup] si multumesc inca o data de urari, sa ne dea Dumnezeu sanatate la toti.

 

Mandy, eu inteleg si cred ca nu le poate fi usor parintilor tai, si bunicii mei au fost foarte tristi cand ai mei au decis sa plece in State si noi eram inca copii, singurii nepoti pe care bunicii ii aveau aproape... Si vorba aia, suntem la celalalt capat al pamantului, nu la o aruncatura de bat ca sa zic asa, cum sunteti voi... Nu e usor, inteleg perfect. Pe de alta parte, ma bucur ca vezi schimbarea asta ca o chestie pozitiva pentru voi.

 

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele scriu de pe tel asa ca sunt telegrafica.:

Multumesc tuturor de incurajari , va puuup

Lavi nastere usoara si abia astept detalii sa intru in the mood, la fel si Miha

Ce am am sa

va spun ca maine fac 10 zile de cand stau in pat la Municipal si

inca nu stiu cand o sa plec! poate dupa ce nasc.

Am abia 26 sapt, col inchis la eco sau intredeschis

la tuseu, contractiile s-au potolit, iau tratament si sunt mult mai bine.

 

La gradi au fost 3 cazuri de scarlatina pana acum, maine baietii pleaca 2 sapt la bunici

Pup

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai Ilenutza, ce rau imi pare ca trebuie sa stai in spital! [pup]

Doamne ajuta sa fie bine! Ma bucur ca s-au potolit contractiile!!

Mai tine-ne la curent daca iti vine vreun pic de mood.

 

Mandy da, le e greu bunicilor dar nu sunteti asa departe de ei, in cateva ore cu masina ati si ajuns unii la altii!

 

Ina asa e, situatiile sunt diferite, eu am avut mult spatiu intre copii, cred ca daca aveam 2 de varsta foarte apropiata nu ma zoream asa la bb3, si mai e si varsta mea, inca instintele de mamicit sunt prezente.

 

Maria da, eu prefer sa gatesc duminica sa mancam mancare f proaspata. Alt gust are supa de pui in ziua cand e facuta. Si soacra mea la fel facea cand era sanatoasa si mama la fel facea.

Macar am iepurit din timp. Dar in casa e cam mizerie, sa vad ce reusim sa facem azi dupa masa si maine.

 

Am facut si eu azi 36 de saptamani, imi pare rau ca se apropie sarcina de final ca imi place tare mult cu burti-burti.

 

Lavi [gravi]36 fix

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...