Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Asp.opt.Felicitari Laurika1982,Bettercy,Dana0000!


Recommended Posts

Alex eu verific dar vad ca degeaba, sper sa imi dea rezultatele pana trebuie sa merg la medic, eu am sunat la ei inainte de a le face si au zis ca maxim in 10-12 zile am rezultatele si acum cand ati zis voi m-am uitat pe foaie si scrie 12 aprilie, ii mai las cateva zile si daca nici luni nu am rezultatele o sa ii sun. Lorena, Mica si celelalte fete ce faceti? [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 193
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Katy [pup]

 

Eu acum am aterizat de la dr si fuliculul meu a mai crescut putin adica are 2.09 mi-a dat urmatoarea reteta: un pahar de vin(nu mai mult ca strica ovulatia) si hainute cat mai sexi [:D] bineinteles prestat in seara asta si poimaine, mi-a mai zis sa nu mai imi fac nici un test de ovulatie si sa nu mai ma gandesc .....asa ca ii voi urma sfatul, fara teste.

Si inca o chestie nu ma doare deloc ov drept cel cu care ovulez iar asta cam a ingrijorat-o pe dr, om vedea ce o fi pana la urma.

 

Gata... ma apuc de smotru ca e cam dezastru pe la mine, maine o sa vina si parintele ca sa fac festanie si sa am cat de cat curat.

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor pun si eu o intrebare care a fost pusa in capitolul trecut si s-a trecut peste, poate nu a observat nimeni.

Asa arata pregnilul care ne trebuie noua?

http://www.steroizii.ro/92-pregnyl-5000-ui.html

Va rog mult sa raspundeti ca cele care nu au facut niciodata nu stiu daca sunt mai multe tipuri, printre fetele care nu-l cunosc sunt si eu.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky, nu e regula cu durerea de ovare. Pe mine ba ma dor ambele (dar ecografic nu au ovulat ambele), ba niciunul si totusi am ovulat, deci nu are legatura. Mi-au zis si medicii, chiar daca ai dureri, nu inseamna ca ovulezi (ci poate doar incearca foliculul sa expulzeze ovulul), iar daca nu ai dureri, nu inseamna ca nu ovulezi. Spor la...toate[:D]!

id="Verdana">

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 1/zi, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi,

Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi (primele 10 zile ale cm)

[ruga] pentru [copil] sanatos!

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, Miha ma gandeam ca la mine ar fi o problema ca de obicei ma doare cand ovulez pe partea dreapta si asta stie si dr, poate din aceasta cauza a fost putin ingrijorata, oricum dupa eco mi-a zis clar ca se pregateste de ovulatie, mi-a zis ca peretii fulicului s-au subtiat si se vede si locul pe unde va expulza ovocitul, mi-a zis denumirea dar nu am retinut cum se numeste.

 

Miha nu arata asa pregnylul pe care l-am facut o sa caut exact sa iti arat cum este, dar cred totusi ca este acelasi lucru!

 


Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza

Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

3 Inseminari nereusite

id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor...tineti-mi pumnii!!!![:D][:D][:D]

detin test de ovulatie pozitiv!!! [pk][pk][pk][pk][pk][pk]

azi am fost la a treia zi de monitorizare si aveam folicul de 2.3 cm si endometru de 10! Mihaela zice ca e super!

Incepem activitatea intensa din seara asta...astept sa vina domnul acasa, sper sa mai ajunga pentru ca deja a zis ca are emotii![:D]

Am citit ce a scris Miky cu paharul de vin...cred ca am sa savurez si eu unul![:D]

Va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa!!![pup][pup][pup]

 

 

Mica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky multumesc, daca ai timp si potisa il postezi te rog.

Fetelor acum vin cu alta intrebare, pregnilul in cate prize se face la o ovulatie? O singura injectie de 5000UI?

Mica mi-a dat o idee si incerc sa caut stiti cumva daca in italia se cheama tot pregnil? Vreau sa stiuexact cat se face pentru o ovulatie sa vad cate sa ii spun sa caute daca poate.

va multumesc si sper sa nu treceti peste intrebarea mea.

[pup][pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Miky multumesc, daca ai timp si potisa il postezi te rog.Fetelor acum vin cu alta intrebare, pregnilul in cate prize se face la o ovulatie? O singura injectie de 5000UI?Mica mi-a dat o idee si incerc sa caut stiti cumva daca in italia se cheama tot pregnil? Vreau sa stiuexact cat se face pentru o ovulatie sa vad cate sa ii spun sa caute daca poate.va multumesc si sper sa nu treceti peste intrebarea mea.[pup][pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
align="right" id="quote2">Miha se face o singura injectie de 5000UI atunci cand foliculul este matur adica sa fie cam de 2 cm, se poate face si la fulicul mai mic acum depinde foarte mult de ziua cand ai foliculul suficient de mare, adica daca un fulicul de 2 cm este in ziua 13 sau 14 se poate face injectia oricum decizia este a medicului eu ti-am dat un exemplu, sunt persoane care necesita 2 injectii adica 10000 UI dar la tine nu este cazul.M-am tot uitat dupa ambalaj dar nu il mai gasesc, cum l-am gasit il si postez.Mica spor la prestat.[pup]
Anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometriozaTratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi3 Inseminari nereusiteid="size1">id="teal">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...