Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

inceput de hidrocefalia


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Olecika
Buna Tatiana ! sunt din or. Chisinau, am o fetita de 5 luni si am aflat cu citeva zile in urma ca are lichid la creier, hidrocefalie externa, sulcul interemisferic dilatat cu 8 mm. Neurologul foarte calm ne/a trimis acasa zicindu/ne ca ecograful e foarte vechi si ar putea da erori. Insa eu sunt foarte ingrijorata, dar daca nu este o eroare atunci ce ma fac ??? te rog mult sa/mi raspunzi in privat daca ai citit subiectul meu. Mersi
Draga Olecika, Este foarte bine ca nu te multumeste raspunsul primit de la un medic. In primul rand, orice ar avea fetita nu e vina ta, se intampla si se poate intampla oricui. Nici medicina moderna nu a gasit raspunsuri. Inn al doilea rand, daca este o problema, daca hidrocefalia ii face probleme micutei si creierului sau, noi, mamici din Romania, te putem indruma impreuna cu Tanea care a fost aici si poti ajunge la cel mai bun neurochirurg care iti va ajuta fetita, in Bucuresti. Te rog sa ne tii la curent cu ce ai aflat. Iti inteleg framantarile. Nu esti singura, suntem si noi aici. Andrea http://crestem-impreuna.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 8 years later...

Salutare tuturor mamicilor.

Sunt o mamica disperata, copilas de 1 an si 2luni suspect la hidrocefalie, avem recomandare sa facem RMN rezonanta magnetica...

Sunt din Chisinau

Rog foarte frumos cine mai are asemeni probleme,sau a avut, sau cunoaste pe cineva , va rog mult dati-mi un sfat ... se trateaza doar chirurgical?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...