Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi (89)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A prins sotul meu o reteta rapida de la Jamie acum doua seri si ne-a pregatit-o pentru aseara. Ne-am lins pe degete [pofta]

Morcov, ceapa rosie, tulpini de telina, se taie felii subtiri. Carne de vita se taie fasii subtiri si se condimenteaza cu sare si ulei de masline, se pune pe foc rapid in wok pana scade apoi se adauga si putin sos worchester si legumele peste carne si se scad bine iar la final a pus si cativa catei de usturoi si putin rozmarin proaspat.

Am servit minunatia asta cu cartofi noi copti la cuptor (fierti in prealabil in coaja ca sa se faca mai repede, Jamie i-a facut putin la microunde inainte) cu sare, ulei de masline si rozmarin proaspat. Se potriveste de minune carnea facuta asa cu cartofi copti.

 

Obiective Realisteid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu stiu daca intra la capitolul ce gatim azi dar eu am pe foc o dulceata de capsuni [pofta] am prins ieri in piata pe la 4 asa niste capsuni pline de noroi abia sosite. Asa rontaind in dinti cum le-am gustat erau capsuni veritabile, nu suporta comparatie cu cele turcesti, rosii, mari si curate, usor dulci dar fara gust de capsuni.

 

Obiective Realisteid="orange">

Androix Bijouxid="red">

 

Niste copii si toti copiii! [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa de pui

Mancare de fasole boabe

Varza cu afumatura

Chec cu cacao

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...