Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce gatim azi (89)


Recommended Posts

  • Administrators

negresa cu visine

pandispan intors cu fructe

cateva compoturi de fructe pt toamna/iarna :)

 

O zi frumoasa tuturor!id="violet">

 

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socratesid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Anda08
negresa cu visinepandispan intors cu fructecateva compoturi de fructe pt toamna/iarna :)O zi frumoasa tuturor!id="violet">Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socratesid="teal">
align="right" id="quote2">VREAU SI EU RETETAAAAAAAAAAAAMadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
Citat:
eumada Publicat la - 27/06/2012 : 09:53:22
--------------------------------------------------------------------------------

VREAU SI EU RETETAAAAAAAAAAAA
align="right" id="quote2">

cu drag [flo]

Se topeste 1 pachet de unt cu 1 ceasca si jumatate de zahar (eu am pus dupa ochi, pt ca nu am vrut sa iasa prea dulce) si o ceasca de lapte. Dupa ce s-a omogenizat totul bine am amestecat 1 pachet de cacao (50g) si am lasat sa se raceasca bine.

Cand amestecul e rece adaugi 3 galbenusuri, un varf de sare, 1 ceasca de faina, 1 pliculet praf de copt, esente dupa preferinte si 3 albusuri spuma.

Visinele proaspete (fara samburi) le-am lasat putin la scurs, le-am dat printr-o combinatie de zahar vanilat cu gris si apoi putina cacao si le-am imprastiat peste compozitia de negresa din tava.

Se lasa la cuptor pana cand un betisor infipt in centru iese curat (probabil sti deja - da sa fie reteta completa [:D] )

Spor la gatit

O zi frumoasa tuturor!id="violet">

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socratesid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

cupcakes cu glazura de zahar si lamaie

 

O zi frumoasa tuturor!id="violet">

 

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socratesid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salata, salata, salata ... nu de alta dar e cald tare. [:D]

Si am facut in castron mare de chiftelute de dovlecei si branza ... descoperire recenta, foarte bune. [pk]

Ar merge un desert, dar nu ma indur sa folosesc aragazul. Inghetata pica de pe lista ca Cezara tuseste.

 

Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)

 

In bucataria mea

 

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...