Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

si eu ma tem f tare de nastere prematura [bang]

totusi, daca bb-ii se dezvolta ok, daca lichid amniotic este in cantitate normala, daca ramane si colul inchis si la o dimensiune acceptabila, nu ar trebui sa nastem prematur.

mie asa de greu mi se pare ca trec zilele...probabil si statul asta in pat de 2 luni ma face sa simt asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta de ce a trebuit sa stai atat de mult in pat? Imi cer scuze ca nu stiu, poate am citit mai in urma dar am uitat.

Cred ca nasterea prematura este spaima noastra a tuturor.[bang]

 

 

FIV 1 dr Albu Dragos reusit

mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata

mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata

mutatia 677 heterozigota

mutatia 1298 heterozigota

mutatia 675 4G PAI homozigota

mutatia 844G PAi nu a fost identificata

31 saptamani[gravired]+2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua fete dragi,

am promis ca vin cu vesti cand aflu ce sunt bebelusii..1 - e fetita precis...al doilea a stat turceste si nu am elucidat misterul...doar presupuneri ca ar fi tot fata. cert e ca fetita are 461 g si celalalt bebe 490 g. Dr. a zis ca maxim pana la 27 de sapt mai pot afla ca e inghesuiala mare in burtica...burtica mea nu s-a latit deloc...e f tuguiata si ei stau cam aglomerati

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yasmin sa iti traiasca fetita si belele secretos, fie sanatosi si sa stea in burtica pana la termen. Asa am patit si eu, nu vroia sa ne arate ce este, de o fetita eram siguri dar celalalt bebe nu stiam ce este. Am aflat la 23 de saptamani ca este tot fetita.

Eu am o burta foarte mica si foarte tuguiata si toata lumea ma intreaba daca am un baietel.[bang] Nu m-am ingrasat decat 10 kg pana acum, si de cate ori merg la control intreb daca mai au loc acolo[:D]

 

FIV 1 dr Albu Dragos reusit

mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata

mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata

mutatia 677 heterozigota

mutatia 1298 heterozigota

mutatia 675 4G PAI homozigota

mutatia 844G PAi nu a fost identificata

31 saptamani[gravired]+2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta_tm, mi-a spus sa il reduc la 1 pastila pe zi. de pe la 16 sapt imi daduse 3 k avusesem o sangerare usoara, dar eu f rar am pus 3, pt k mergeam la serv si in scurt timp se scurgea. apoi, am redus eu d l mine putere la 2 pe zi. oricum, cred k cel mai bine actioneaza cel pus seara, pt k ziua ma ridic f des pt a merge la baie si se scurge. in privinta kg, eu am luat 11 si nu am decat 27 sapt. ma astept k de acum inainte sa explodez ca o balena. sper sa ma opresc la 20 ca si asa arat k o persoana care naste la termen. de fapt, ceea ce ma tradeaza e burta. in rest, sunt chiar ok.

 

27[gravired] [baietel] & [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...