Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(65)


Recommended Posts

eu cand am contractii, nu se tuguie burta, dar devine ca un bolovan [bang].

 

sugubina, am 25 de sapt, mai am destul...

iti amintesti cumva ce doze de dexa ai facut? intreb fiindca am obs ca difera de la o fata la alta.

de cand stau cu patul inclinat, bb-le care statea f aproape de col, parca s-a mai ridicat. si eu cred ca statul in pozitia asta ajuta.

 

eu inca nu am cumparat nimic pt bb-i. cred ca abia dupa sapt 30 o sa am curaj.

baieteii mei inca nu au nume. mi se pare tare greu de gasit nume de baieti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Irip nu stiu daca asa este dar eu can am aflat joi am intrebat pe dr si mi-a zis ca macar 34 de saptamani sa ii prinda in burtica.

 

FIV 1 dr Albu Dragos reusit

mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata

mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata

mutatia 677 heterozigota

mutatia 1298 heterozigota

mutatia 675 4G PAI homozigota

mutatia 844G PAi nu a fost identificata

31 saptamani[gravired]+2

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo]Buna fetelor,

va citesc din umbra dar nu scriu prea des...se pare ca avem acelasi temeri legate de piticii din marsupiu.

Si eu am probleme cu contractiile destul de multe si care nu au cedat la tratamentul cu gynipral dor ca nu sunt dureroase si cedeaza la statul in pat.Nu am avut probleme cu colul si nu am facut cerclaj dar totusi am o temere mare, ma gandesc ca poate ma salveaza statul la pat.dupa 3 saptamani de contractii colul meu se modificase ff putin.

mi se intareste burtica si trebuie sa ma asez ca nu mai pot sa respir....

Eu sunt cam nedumerita ptr ca am burtica mica e lata dar nu tuguiata dar important e ca la 22 sapt fetita are 500 gr iar baiatul 570 gr.

Balanta te urmaresc peste tot esti in fata mea cu 1 saptamana, si uneori parca pun eu intrebarile in locul tau de aceea nici nu scriu ptr ca imi usurezi mult din drum....[pup]

Fetelor cred ca cel mai important e sa stam cat mai mult la pat sa incercam sa le lungim cat mai mult perioada de stat in marsupiu...

promit sa mai scriu...sarcina usoara![flo]

23 sapt fetita si baiat

 


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

balanta_tm, si eu imi doresc tot la 36. asa visez. anabel_79, sa stii k pt mine e f importanta experienta celor aflate in aceasta situatie ca mine. imi dau aripi [:D] de exemplu azi, am aflat o groaza de chestii si sunt mai relaxata. nu sunt singura care se confrunta cu problemele specifice unei sarcini.

 

27[gravired] [baietel] & [fetita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

irip si eu simt la fel si ma bucur ca va adunati toate la vorba...nu e corect fata de voi ca nu scriu dar apreciez fiecare mesaj si detaliu pe care il oferiti despre sarcina voastra!!! [pup]

 


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa ne intalnim si dupa nastere chiar dc nu avem timp sa ne punem la curent cu ce face fiecare si sa schimbam sfaturi intre noi...pare departe dar acum trece timpul....

 


32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...