Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Valoarea fiecaruia din noi


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui allinta
Maru, eu gandesc ca Mihaela. Inainte de a fi fost maritata si de a avea copil, eram o frunza purtata de vant.Sensul fiintei mele il da familia mea.Cred ca intrebarile si nelinistile despre sine insasi vin din lipsa de iubire a omului fata de sine sau a celor care, in mod normal, stie ca ar trebui sa il/o iubeasca, dar nu o fac sau nu simte ca il/o iubesc.allinta
align="right" id="quote2">si eu simt tot ca voi, insa stiu si de ce: eu pe mine pur si simplu pentru faptul ca exist, nu pot sa ma iubesc. pt ca mi-a lipsit iubirea neconditionata, caut sa ma implinesc prin ce cer altii de la mine, sau ce cred eu ca cer, poate ca ei nu cer, dar eu sunt obinuita sa imi dau valoare prin altii. un subiect dureros acesta, implinirea de sine, valoarea fiecaruia. pana la urma cred ca tot copilele captive s-au adunat pe aici...Aqai[flo]_______________________mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ traduceri si asistenta________________________"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
nu trebuie sa pierzi timp , trebuie sa poti intelege ca poti ierta daca vrei cu adevarat . atunci iti vei simti cu adevarat valoarea.alina
align="right" id="quote2">Si de ce ar vrea neaparat sa ierte? Ce legatura ar avea iertarea cu valoarea? Nu ai valoare daca nu ierti?De unde presiunea asta cu iertarea?Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui pitzinuca


si eu simt tot ca voi, insa stiu si de ce: eu pe mine pur si simplu pentru faptul ca exist, nu pot sa ma iubesc. pt ca mi-a lipsit iubirea neconditionata, caut sa ma implinesc prin ce cer altii de la mine, sau ce cred eu ca cer, poate ca ei nu cer, dar eu sunt obinuita sa imi dau valoare prin altii.

un subiect dureros acesta, implinirea de sine, valoarea fiecaruia. pana la urma cred ca tot copilele captive s-au adunat pe aici...


align="right" id="quote2">

Nu e un punct terminus asta. Poti trece dincolo. Nu rapid, nu usor, dar o poti face. [flo]

Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rrox3
Citat:
citat din mesajul lui pitzinucasi eu simt tot ca voi, insa stiu si de ce: eu pe mine pur si simplu pentru faptul ca exist, nu pot sa ma iubesc. pt ca mi-a lipsit iubirea neconditionata, caut sa ma implinesc prin ce cer altii de la mine, sau ce cred eu ca cer, poate ca ei nu cer, dar eu sunt obinuita sa imi dau valoare prin altii. un subiect dureros acesta, implinirea de sine, valoarea fiecaruia. pana la urma cred ca tot copilele captive s-au adunat pe aici...
align="right" id="quote2">Nu e un punct terminus asta. Poti trece dincolo. Nu rapid, nu usor, dar o poti face. [flo]
align="right" id="quote2">stiu rox[flo], dar nu am cand... asa ma mananca sa stau mult pe sub asta sa il disec, dar deocamdata nu imi permit din lipsa de timp. la consiliere online te-ai gandit? daca da, da-mi un PM[flo][pup]_______________________mami de andi [bat] si ilinca [copil] _________________________ traduceri si asistenta________________________"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui rrox3
Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
nu trebuie sa pierzi timp , trebuie sa poti intelege ca poti ierta daca vrei cu adevarat . atunci iti vei simti cu adevarat valoarea.alina
align="right" id="quote2">Si de ce ar vrea neaparat sa ierte? Ce legatura ar avea iertarea cu valoarea? Nu ai valoare daca nu ierti?De unde presiunea asta cu iertarea?Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
align="right" id="quote2">nici o presiune. la mine a mers de minune iar daca nici macar nu vrei sa incerci nu ai de unde stii daca merge sau nu. incercam sa impartasesc experienta mea in nici un caz sa o impun.alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A oferi iertarea cuiva, care nu o merita, este egal cu acceptarea starii de victima. Eu nu sunt de acord cu aceasta stare.

 

Daca tu iti iubesti dusmanii, esti sigura ca dusmanii iti vor raspunde tot cu dragoste ? Sau doar vor profita de naivitatea ta pt a te mai lovi inca o data in plin ?

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...