Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (95)


Recommended Posts

hello

 

bravo Olivia! asa sa faci, numai ca parerea mea e ca unele urme ale timpului nu se pot sterge decat prin actiuni extreme (chirurgicale, bisturiu, liposuctie, chimice etc), ori eu deocamdata nu am acest tupeu. Anul asta implinesc 39 si zic ca arat de 30, pentru ca sunt mamici la Dan la scoala de 28-29 de ani care nu arata mai beton si se vede ca se ingrijesc intensiv..asa ca de aia ziceam ca cel putin deocamdata nu sunt asa curajoasa in abordari

 

Vroiam ieri sa va mai intreb ceva si am uitat: ce alte creme pt copii as putea folosi pt Andreea oare? O spal inca cu Klorane baby zilnic la toaleta si pe par,iar cand ii fac baie sau dus, o spal pe corp cu un gel de la Roche Posay, o dau dupa baie cu crema de la Roche Possay aferenta gelului, set recomandat de dermatoloaga pt dermatita ei dar nu vad mari efecte si imbunatatiri. Pielicica ei e tot uscata pe partea exterioara a bratelor si antebratelor si pe gambutze in special. O simt asa aspra...Recomandarea ce am primit-o a fost sa avem rabdare cu pielea ei pana la pubertate, dar ...mai e o gramada pana acolo :(

 

o zi faina !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

scuze de defazaj,

la multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ieri ziua numelui, sa fiti sanatosi cu mic si mare[flo]

paste fericit![flo]

gabi, 10 ani ie ochei, ma declar multumita;))

apropos de tinerete, mi-am schimbat lucu`, sunt roscata si foarte vizibila[:D] si sunt mindra de culoarea mea;)) dupa 3 zile sotul meu inca nu s-a obisnuit cu mine;)) mai ramine sa ma injectez oleaca pe ici colo da` sa termin cu casa:P care casa e in continua transformare, lucreaza astia de ma sperie, nu tin pasul cu ei;)) mi-am gasit parchet, la gresie nu ma pot hotari, m-am sucit deja de vreo doua ori, am barbat cu nervi tari;))

cam asta in mare, parca mai vroiam sa comentez ceva zilele trecute da` nu-mi amintesc acu, eh, de la culoare ie;))

 

a, madam spil, se cam trec alea 6 saptamini, ce sa-mi mai comand?;)) a, si apropos, tenul meu chiar a devenit mai luminos[pk]

 

tzucurei de tzucureiid="purple"> 1id="teal">, 2id="maroon">, 3id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]La multi ani tuturor celor ce au sarbatorit de ziua floricelelor![flo]

 

Daria, Roxi, Ema

[paste]Paste Fericit![paste]

 

Noi am dat o fuga la Curtea unde am lasat galustile. Mi-am facut ITP-ul la masina si m-am gandit ca le prinde bine o schimbare.

 

Am reusit sa "vorbesc cu iepurasul" [:D] si sa cumpar trotinetele[:D].

 

Daria, am luat una din decatlon care este pana la 1.50cm si 100kg, asa scrie pe ea. Are si suspensii![:-@][alcool][:D] Am dat 270 pe ea (si a fost acum 2 saptamani la oferta la juma de pret![alcool][:-@][bang]). Sper sa o tina destul. Ioanei i-am luat una cu kitty, de fetite mai mici..:))

 

Aseara am vorbit cu ele la telefon. Maria mi-a zis "daca te intalnesti cu iepurasul sa-i spui ca vreau trotineta si bomboane si o carte de matematica!"[:D][:D]

Ioana in schimb e inca bebelus

"cat ai zis ca stai plecata?!"

4 zile"

"si cate au trecut de cand ai plecat!?"[:D][:D]

 

Olivia, eu va doresc sa gasiti cea mai buna solutie pentru voi![flo]

 

Andries, si Maria a fost superincantata de saptamana altfel. Eu am dus munca de lamurire, sa-i explic copilului ca "scoala altfel" tine numai o saptamana [:D][:D], sa nu se obisnuiasca asa...[:D]

 

Olivia, bravo. Eu sunt la polul opus [:D]

O sa incerc sa aplic "metoda Andries" o data pe saptamana de curatare...[:D][:I] Ca nu reusesc sa ma tin de treaba...[:I]

 

Ma duc la seminar. O saptamana excelenta sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]

Cu intarziere dar din suflet:

La multi ani celor care poarta nume de flori!Paste Fericit pentru Daria,Roxi si Ema[flo][flo][pup][pup]

Kim si Carmencita daca nu bagati poze cu noul look ne suparam rau di tat[:D]

Eu nu fac nimic deosebit pentru ingrijirea personala,adik toate le fac acasa in afara de tuns[pk]...dar am niste fixuri de la care nu ma abat...nu ies nicaieri nemachiata,ma vopsesc regulat,nu suport unghiile mari...dar am zis ca odata cand merg la un party vreau sa-mi pun si io unghii bengoase[:D]mi-am facut un regim alimentar plus multa apa/ceai astfel incat greutatea mea este constanta ...ca la 18 ani[:D]si poate ce-i mai important,de cand am nascut-o pe mandra sunt mult mai pozitiva si optimista[pk]

Aaa legat de glycol si io din 3 in 3 zile dar la a treia aplicare m-a usturat foarte tare pielea[bang]desi am respectat tot algoritmul crema de noapte/zi/si cu protectie 50....asa ca o s-o fac doar in week-end,cred ca am pielea mai sensibila...

hai sa avem o saptamana linistita[flo][pup]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrea, vacanta frumoasa sa aveti!

 

Carmen, spor la santier! Tu ca tu, dar cel mai nasol e ca prtofelul tau tre' sa tina pasul cu ei. [:D][:D]

 

(cand va citesc constat ca-s deja genul "neglijent" [:I])

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca v-am lasat la subiectul ingrijire si v-am gasit tot acolo...[:)]

Eu una recunosc ca sunt ingrozita de faptul ca in 2 luni fac 40 de ani...nu ma simt de 40 si nu inteleg cum de am ajuns sa implinesc varsta asta...[:D] dar si eu fac toate eforturile sa ma ingrijesc - am slabit mult (mai am nevoie sa scap de vreo 4 kg si ma declar multumita - cred ca la 65 kg la 167 cm cit am eu e ok) - sigur, mai am burta (dupa 3 sarcini cu foarte multe kg in plus nu stiu cum as putea sa nu am...), si mai am grasime pe ici-pe colo, dar incerc sa fac miscare cit pot eu, mi-am schimbat stilul de viata de cind m-am mutat la curte - petrec mult mai mult timp in aer liber, sunt mai activa, maninc mult mai sanatos si evident apelez si eu la creme de tot felul...vorba lui Kim - am copii mici si incerc sa arat cat mai tanara, oricum nu ma crede lumea cand spun ce varsta am...[:D]

 

La noi e deschisa scoala si gradinita cam toata perioada vacantei - mai putin joi, vineri si martea viitoare - cind a trebuit sa gasesc alternative la consumul zilelor mele de concediu - asa ca joi stau eu acasa cu ei, vineri ii duc la mama si marti vine mama la mine sa stea cu ei...deocamdata nu ne-au dat niciun program de vacanta, sper ca saptamana asta sa aiba activitati legate de Sarbatorile Pascale, iar saptamana viitoare activitati in aer liber (daca ne ajuta vremea...).

 

Pentru Paste eu le-am luat hainutze (asta tin minte eu din toata copilaria mea, ca de Paste ne innoiam din cap pana-n picioare) si dulciuri. Probabil o sa le mai iau cate un dvd si cam astea sunt toate cadourile de iepuras...

 

 

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina 2012

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai vorba aia, vine Pastele, facem curat, mancare, etc, innoim copiii, ne mai inoim si noi un pic.

 

Si pe mine ma enerveaza apropierea de cea de-a cincea decada a vietii mele [:D] pusa asa problema suna si mai horror [:-)))]

 

 

Acum ma gandesc si ma tot raz-gandesc daca e cazul sa o las moale cu pedeapsa de Paste si totusi sa le cumpar ceva [:D] suflet de mama ce sa-i faci, am de ales intre biciclete noi si rachete noi de tenis [:D] ceea ce ar trebui sa fie o chestie super pentru ei [:D]

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andries, ce sa-i faci, mama tot mama...

 

Gabi, foarte bine cu 65 de kg la 167 cm! (ca eu am tot atat si-s mai scunda![:D][:D])

 

Si noi cumparam in fiecare an hainute si pantofiori noi de Paste, ca asa primeam si eu cand eram mica...:)

Pe vremea mea iepurasul nu prea exista, nu-mi amintesc sa fi primit dulciuri sau alt cadou de la iepuras, dar stiam ca ne innoim de Paste si taree ma bucuram!

 

Eu le-am invatat prost cu un cadou pe langa dulciuri si hainute. Desi anul asta am dat-o la intors cu "iepurasul vine numai cu dulciuri si cadouri aduce numai la copiii mici", n-a mers![:D]

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine Vic a recunoscut ca stie cine-i zana maseluta, iepurasul si mosul, dar a spus ca "lui bebelusul asta de Mircea inca nu-i spun" asa ca pentru mine e mai usor de "negociat". Hainele noi pentru ei nu sunt un cadou, ei le considera "normale" si "consumabile". Dulciurile iar nu sunt cadou, au tot ce le pofteste inima, din ceea ce stiu ei ca exista bineinteles. Cadou e "mancatul de cartofi prajiti la McDonalds" pt ca e ceva ce primesc foarte rar, ne-recomandat si uite-asa ajunge o porcarie sa fie cotata "mare cadou". Cartile iar nu sunt cadou, pentru ca "tu mereu cumperi carti ca sa fim noi educati" [:-)))] si eu de colo:"degeaba le cumpar mama, daca zac aruncate de colo-colo" dar ptiu sa nu ii deochi au inceput amandoi sa aiba drag de ele.

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la noi. ieri la lucru, azi la lucru, Giulik in extaz, io cu nervi :D

vreau acasaaa.

Cristal, ioi. Azi sau maine o cumparam si noi, am avut marele noroc chior si am vandut bicicleta si trotineta ce ne-au ramas mici :-))) stem norocoase sau ce :D

vreau poza cu a voastra !!! la ce scumpa e sigur e super tare [bis] sa le foloseasca cristalinele sanatoase [flo]

v-am citit dar nush ce am vrut sa zic. sunt depresurizata si vreau in pat :D sa zac. noroc ca mai vine o tura de Pasti si voi fi si eu libera orice ar fi :-)

 

o zi frumoasa tuturor [bis]

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...