Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (95)


Recommended Posts

Hristos a Inviat!

 

Gabi, am vazut ieri la stiri si ma gandeam la toti cei care au avut magazine acolo, nu stiam ca si voi sunteti printre ei, multa putere si sa treceti cu bine si peste aceasta incercare!

 

Si noi am fost la Inviere, dar i-am lasat pe copii acasa, ne luptam cu niste stomacele deranjate de joi, Matei a fost bine, dar Stefi a mai vomitat si ieri dupa-amiaza. Dar se pare ca i-a facut bine, ii era rau inainte, dar dupa era vesela ca o vrabiuta. Din "fericire" ei nu mananca nici cozonac, nici pasca, nici drob, nici oua fierte, asa ca nu va fi greu sa-i mai tin pe regim citeva zile.

 

Si la noi a venit iepurasul, cu cite un ou imens de la kinder, cite o jucarie si hainute. Tare s-au mai bucurat, sunt tare veseli, chiar daca afara ploua si este urat, tare bine e sa fi mic si sa aiba cei mari grija de tine!

 

Liliana voi cum sarbatoriti? Ati fost la biserica? Se obisnuieste pe acolo?

Kim, poze cu cozonaci nu pui?

Cine a mai facut cozonaci sa se laude cu ei [:D] Eu doar am ajutat-o pe mama, am blenduit branza pentru pasca (si a iesit tare fina[:D]) si am facut ciocolata pentru pasca (faceam doza dubla si noroc de mama ca imi atragea mereu atentia daca am pus ingredientele la dublu), dar am facut si eu ceva!

 

Sarbatori Fericite in continuare!

 

Pupici,

Andrea [mamica] de Stefania [zana](13.08.2004) si Matei [bb] (04.09.2007)

Poze mai vechi si mai noi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hristos a inviat!

 

Da am fost sa luam lumina, si paste...ca in fiecare an.

De obicei, se da pastele (paine cu vin din belsug) in pahare de plastic. Anul acesta fiecare a primit si cate o cana cu imagine acatedralei care se construieste acolo si cu mesajul pe ea Hristos a inviat.

Anul acesta a plouat tare de tot la inviere...asa ca oamenii care nu aveau loc in biserica stateau in masini asteptand sa se termina slujba. Si sunt de obicei intre 700 si 1000 de oameni la biserica de inviere de obicei...plus multi care vin abia dimineata sa ia paste. Am ajuns acasa la 3 dimineata, am impartit (proces care ne-a luat mai mult de o ora), apoi am mancat (ca sa manance si mortii cum se spune) si acum e 6 jumate si ma pregatesc de nani. Pe la 10 ma trezesc si mergem la plimbare. Cam asta e pastele nostru de obicei.

 

Liliana

Poze noi aici: Poze noi

Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a'nviat!!

 

Robi, imi pare foarte rau de ceea ce am auzit!! Sper sa gasiti puterea sa va redresati dupa pierderea asta si sa refaceti magazinul.

 

Noi am avut un Paste "clasic" [:D] in familie si pe la neamuri. atatea vizite m-au zapacit [:D] simt nevoia de putina liniste. Lumina, ouale si pasca sfintita au fost luate de cei mai "tineri" din familie, noi oricum am fost cam pacatosi si nu aveam ce cauta la biserica.

 

 

Kim, felicitari pentru job, vezi tu cum te descurci acolo. [flo]

si acum, la pravalie, am o gramada de treaba ... of of.. mai mai...

 

Andries

 

mami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!!

uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a Inviat!

 

Roberta - imi pare tare rau...am vazut si eu la stiri, dar nici prin cap nu mi-a trecut ca acolo aveati si voi magazinul...sper din suflet sa treceti si peste incercarea asta! Suntem alaturi de tine!

Kim - eu pina la urma nu am inteles daca ti-au facut o oferta, daca te-ai angajat sau nu...in fine, sper totusi ca-i de bine! Felicitari pentru cozonac si drob!

 

Si noi am stat acasa, oricum ploua cu galeata asa ca nu am putut sa mergem la biserica - am luat lumina de la...televizor..[:)] In rest sunt cam necajita pentru ca la exudatul de control (dupa ce Stefan a facut tratament pentru betahemolitic) i-a iesit si lui Tudor - ieri i-am terminat tratamentul - la fix ca sa-mi iasa si mie exudatul si sa aflu ca am si eu...[bang] So, astept antibiograma si joi ma duc sa-mi dea si mie antibiotic...[bang][bang][bang]

In rest duminica am avut musafiri pe mama, soacra-mea si familia sora-mii, iar ieri am fost noi la masa la soacra-mea. Evident ca excesul culinar din astea 2-3 zile s-a vazut la mine (ca eu de vreo 4 luni maninc doar salate, branza si lactate, rareori gratar) - aseara mi-a fost foarte rau...

 

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)

Poze

Povestea nasterii lui Tudorel

Gradina 2012

 

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding

John D. Rockefeller, Jr.id="size1">id="Book Antiqua">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171848&nm=Scolari-de-Iulie-Agust-2004-96

 

am reusit sa fac cap. nou :-)

sunt ghini iar cu sefii pe cap, ploua si e frig :(((

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...