Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

gradinita crestin ortodoxa


Recommended Posts

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

  • 2 weeks later...
Va pot da eu un raspuns la intrebare. Stiu doua gradinite finantate de comunitati crestin-ortodoxe si anume: -gradinita administrata de Pr. Tudorel Peiu. Pr Peiu este preot slujitor la Biserica-paraclis a Spitalului de copii Grigore Alexandrescu. Amplasamentul gradinitei (care acum include si o scoala gimnaziala cu clase 1-4, acreditata desigur)este pe Soseaua Viilor, aproape de Academia Tehnica Militara; -gradinita administrata de Pr. Pintea, vis a vis de Muzeul Taranului, pe str Monetariei langa Scoala 11
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Din pacate nu am aflat prea multe noutati despre o gradinita ortodoxa. Imi spunea cineva ca ar fi una prin drumul taberei, nu dau numele ca sa nu-i fac reclama si am intrat pe site-ul gradinitei. Insa am fost surprinsa sa constat ca o gradinita asa zisa ortodoxa serbeaza impreuna cu copiii Hallowen. Bietii copii apar in niste poze, imbracati in costume josnice. Oribil. Inca mai astept si alte informatii legate de subiectul postat de mine. Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miha_b
Din pacate nu am aflat prea multe noutati despre o gradinita ortodoxa. Imi spunea cineva ca ar fi una prin drumul taberei, cred ca gradi Sf Andrei (nu vroiam sa-i dau numele ca sa nu-i fac reclama, dar nu am cum altfel) si am intrat pe site-ul gradinitei. Insa am fost surprinsa sa constat ca o gradinita asa zisa ortodoxa serbeaza impreuna cu copiii Hallowen. Bieti copii apar in niste poze, imbracati in costume josnice. Oribil. Inca mai astept si alte informatii legate de subiectul postat de mine. Doamne ajuta!
de ce nu intrebi la Patriarhie, poate te pot indruma de acolo Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miha_b
Din pacate nu am aflat prea multe noutati despre o gradinita ortodoxa. Imi spunea cineva ca ar fi una prin drumul taberei, nu dau numele ca sa nu-i fac reclama si am intrat pe site-ul gradinitei. Insa am fost surprinsa sa constat ca o gradinita asa zisa ortodoxa serbeaza impreuna cu copiii Hallowen. Bietii copii apar in niste poze, imbracati in costume josnice. Oribil. Inca mai astept si alte informatii legate de subiectul postat de mine. Doamne ajuta!
B.O.R nu se ocupa de organizarea de gradintie ortodoxe (asa cum fac alte culte) pentru ca ei se bazeaza pur si simplu pe faptul ca TOATE gradintele de stat din Romania sunt crestin-ortodoxe. Conform programei, religia se va studia de la clasa pregatitoare. De fapt, BOR se asteapta ca, la fel ca la scoala unde sunt ore de religie, educatoarele sa indoctineze cu spor copii inca de la grupa mica. Altfel nu imi explic incolonarea copiilor spre impartasit inainte de Paste si de Craciun, prezenta unui 'preasfintit' periodic la dat cu agheazma si impartit iconite prin gradinite, etc, etc. Biserica se bazeaza pe angajatii statului sa face recomandari religioase copiilor, statul se bazeaza pe angajatii bisericii sa faca recomandari politice enoriasii. La final, BOR ramane cu lemnele tocate din padurile retrocedate, afacerile turistice si zecile de mii de biserici aparute ca ciupercile dupa ploaie. De ce sa mai bage bani si in gradinite religioase, cand o face statul in locul lor!?!
[url="http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&view=gallery&show=current"] Am marfa la bazar umanitar DC [/url] Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871"]Cugetari gemene[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url] 'Cos what I feel is the only truth for me
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Va pot da eu un raspuns la intrebare. Stiu doua gradinite finantate de comunitati crestin-ortodoxe si anume: -gradinita administrata de Pr. Tudorel Peiu. Pr Peiu este preot slujitor la Biserica-paraclis a Spitalului de copii Grigore Alexandrescu. Amplasamentul gradinitei (care acum include si o scoala gimnaziala cu clase 1-4, acreditata desigur)este pe Soseaua Viilor, aproape de Academia Tehnica Militara; -gradinita administrata de Pr. Pintea, vis a vis de Muzeul Taranului, pe str Monetariei langa Scoala 11

Cum se numeste gradinita administrata de Pr. Tudorel Peiu? Nu am gasit nimic pe internet!!!! :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...