Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

spasme in somn


Recommended Posts

Da, experimentez si eu asa ceva cand sunt foarte obosita, efectiv tresar din senin cand sunt pe punctul de a adormi, parca ma cutremur toata. E o senzatie foarte neplacuta, la mine fiind corelat cu un sentiment de spaima. Nu am fost la medic deoarece se intampla numai pe fondul oboselii accentuate. Ai mereu aceste spasme sau doar in anumite perioade? [mamica] de gaza mica Luca Adrian Intotdeauna fericirea se dobandeste dupa multe piedici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui patryss_88
Da, experimentez si eu asa ceva cand sunt foarte obosita, efectiv tresar din senin cand sunt pe punctul de a adormi, parca ma cutremur toata. E o senzatie foarte neplacuta, la mine fiind corelat cu un sentiment de spaima. Nu am fost la medic deoarece se intampla numai pe fondul oboselii accentuate. Ai mereu aceste spasme sau doar in anumite perioade? [mamica] de gaza mica Luca Adrian Intotdeauna fericirea se dobandeste dupa multe piedici
Asta e altceva, apare din cauza ca incepi sa isezi dar nu esti complet adormita si atunci imiti miscarea p care o faci in vis. De exemplu eu am prins multe mingi de baschet care m-au trezit si m-am prins de multe balustrade in timp ce cadea :)) **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu misc picioarele in somn si mai ales piciorul sting...ca un fel de spasme. nu in fiecare noapte dar cel putin o data pe saptamana. am vb cu doctora si ea mi-a spus ca poate fi cand nu beau apa suficienta... dar eu am observat ca in general se intimpla daca in ziua respectiva sau 2 zile la rind nu am luat Calciu cu Fier si Magneziu (o tableta)si D3. michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui S_Elena
Si ce i-a spus mamei tale medicul pana la urma?
Elena, la mama e de la depresie cronica bine combinata cu o igiena proasta a somnului. Aici cica somnologul poate sta cu pacientul destul timp, vine seara la tine si te invata sa dormi (numa nu te leagana), dar cum totul se face in franceza sau flamanda ... la mama nu se poate ca ea nu presteaza nici una din limbile astea. Dar am aflat lucruri noi, ca tv-ul in camera, uitatul frecvent la ceas si frustratul ca nu mai adormi la loc sunt nocive ca igiena a somnului. Ca e bine sa te uiti la tv in alta camera, sa citesti in fotoliu sau chiar in pat, dar dupa ce ai stins lumina asa ramane chiar daca nu adormi. Ca nu e bine, te tot reactivezi daca aprinzi lampa si mai citesti un pic sau te uiti la ceas ... numai nevoile fiziologice e normal sa-ti intrerupa somnul. Si chestia care m-a socat enorm a fost numarul mare de copii cu tulburari de somn care erau in teste. ENORM. Si nu mi-a venit sa cred cand am vazut copii de 4-5-6 ani la teste de somn. [url="http://viperisme.blogspot.com/"] Eu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...