Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 162


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Citat:
citat din mesajul lui monis5 bai, incredibil, agentia de prestatii sociale m-a notificat ieri in scris ca trebuie sa le dau inapoi indemnizatia pe care mi-au platit-o pentru 01.11-02.11.2011, desi eu am iesit din plata cu 03.11.2011 [soc]. Ma duc maine la ei si jar mananca [mai].
Poate la ei in agentie nu se aplica legea care spune ca "plata indemnizatiei pentru cresterea copilului inceteaza cu ziua urmatoare celei in care copilul a implinit varsta de 2 ani" ori poate considera ca ai revenit la serviciu cu 1 noiembrie. Sunt curioasa cum au motivat ei decizia. Bafta ! _____________ [url="http://l-rares.blogspot.com/"]Rares[/url]
daca nu se aplica legea, ar fi trebuit sa nu-mi dea banii pe cele 2 zile, nu sa mi-i ceara acuma inapoi [:D]. Vedem maine [8D]
Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

Nu ma pot mobiliza, nu sunt in stare. Cand ies din butoi va anunt dar acum nu-l impart cu nimeni. Deci sa nu vina cineva sa-mi ceara o bucatica din butoi ca urlu. Cine are masina timpului? Vreau sa fie iar sambata dimineata, il vreau pe tata inapoi. Cine mi-l da?

align="right" id="quote2">

[grup] [pup]




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pirelia [grup] stii ca te poti descarca aici...

 

Monisule hai ca asta e tare...auzi la ei sa-ti ceara banii inapoi. Romania...[alcool]

 

Gabitza m-a intristat mesajul tau. [grup]

 

Fetelor eu de Paste (ca in fiecare an) nu fac nimic[:D][:D] Mergem la parintii mei unde mama face de toate pt toti.[pk] Ema mananca foarte bine tot ce-i gateste mama si nimic din ce-i fac eu [nebu] Nu stiu ce o sa facem cand o sa vina aici la gradi. Am inteles de la prietena mea care are copiii la gradinita unde va merge si zburlita ca mancarea se gateste acolo si este foarte buna. Sigur o sa-i placa.

 

Floricik mami de [copil] Maria Emaid="red">-12.12.2009

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare mamici [flo]

 

alexa felicitari,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos [pup]

 

Gabitza esti o mamica puternica si vei lua cea mai buna decizie pentru tine si copii, curaj [pup] [grup]

 

Ramonika si eu mi-am dorit muuult o fetita, si a venit cand nici nu mai speram,niciodata nu este prea taziu, sa nu it pierzi increderea [pup]

 

monis5 legile in romania,si mai ales functionarele care nu le vad prea competente [pk] vei rezolva [pup]

 

azi am impartasit-o pe adelina, am vopsit oua impreuna cu ea, a adormit murdara pe manute de vopsea de oua[:D]

foarte fericita adelina ca a facut treaba cu mami la bucatarie...

 

noi de paste stam ac.iar luni ne vin musafiri ca implinim doi anisori, motiv pentru care gatesc muuult,stau numai in bucatarie zilele astea...[pk] acum am facut o pauza de [cafea] si ma intorc la bucatarit

 

va urez un paste fericit alaturi de cei dragi,si muuuulta sanatate [pup]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35
Cealata pproblema e in plan personal, se pare ca am gresit acum multi ani cand am crezut ca am gasit omul potrivit.Nu stiu cum de se spune ca un copil apropie cuplul... doi se pare ca sigur dezbina....plus o soacra foarte mamoasa si imposibila...

align="right" id="quote2">

Sa stii ca si eu am momente cand l-as omori fara regrete... [:D]

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Danku, adica nu ati mai venit la mangalica?
Ma bucur tare sa te vad razand si cu fruntea sus, daca a fost o data, trebuie sa mai fie musai inca o data! am zisid="size5">[:)]id="red">
align="right" id="quote2">

Pai daca a zis Mama Omida de Mangalia, sigur iese. [pk]
Auzi, da' in globul tau de cristal nu vezi vreo intalnire la drum de noapte cu un ofiter de marina??? [:D]

Nu am mai ajuns in Mangalia din cauza ca un autocar Bucuresti-Contsnata-bucuresti a costat 750 euro. Daca ne mai hazaedam si pe la Mangalia sa vezi cat se mai ridica pretul.



VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
mi s-a parut cam ciudat ca ne-au dat de la gradinita o foaie cu analizele care trebuie facute. exudat faringian si coprocultura la copil mi se pare ok, insa raze la plamani si sange din partea parintilor???? [alcool] nu e cam ciudat?

align="right" id="quote2">

Asta chiar e ciudat. [alcool] Eu nu i-as face raze la plamani sub nici o forma. La gradinita astia lucreaza din aia, mai catolici decat papa. Si daca unul din parinti e purtator de virusul hepatitei? Ce? Nu mai primeste copilul la gradi? Pfoai, ce m-am enervat!

VA rugam votati ku1 si ku2. Multumimid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...