Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 162


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza
Medicul de familie cica nu-mi poate da antibiotic pt ca alaptez. Oare nimic nu se poate lua?
align="right" id="quote2">
Exista antibiotice care se pot lua cand alaptezi. Eu am luat pentru gat Augmentin; cel cu dozaj mai mic, care se ia la 8 ore (eu am luat la 12 ore).

_____________
Raresid="navy">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Smara, eu am luat o tona de antibiotice si am ajuns la concluzia ca nu au folosit la nimic. Raceala a mers pe drumul ei si s-a terminat cand si-a terminat virusul de facut de cap. Am scris pe blog in ce hal fara de hal am zacut si exact ca tine, as fi facut orice numai sa-mi treaca, as fi inghitit orice, am facut febra musculara de la tuse care cu nimic nu a trecut, totul foarte aproape de ce povestesti. O sa treaca in curand, ai sa vezi [pup][pup][pup].

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

smara probabil e gripa. n-ai ce=i face, decat s-o lasi sa-si faca damblaua. stiu cum e, insa va trece. curaj [flo]

 

eu maine merg acasa, abia astept sa vad copilul [olala] mi-a fost destul de greu fara ea, insa ei i-a fost destul de bine fara mine [alcool] [:D] n-a facut scandal, a fost totul ok.

sa vedem ce facem cu [alap] cand ma intorc. daca va cere sa suga, cred ca o sa-i dau. sper sa rezist tentatiei sa o intreb "vrei sa sugi?" cand voi intra pe usa... [:D]

am pompat la greu zilele astea dimineata si seara si am constatat cu uimire ca lapte e destul de mult, desi eu aveam impresia ca ea nu mai suge mai nimic in ultima vreme [:-@] daca stiam imi luam pompa [:D] insa am considerat ca ar fi inutila, iar acum aproape ca am facut febra musculara la maini de cat am prestat... [:D] [:I]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete, multumesc mult de raspunsuri. [pup] Incerc sa ma tin tare si sa nu iau antibiotic deocamdata. Daca si maine behai tot in halu' asta, probabil voi lua ceva mai strong, ca nu mai rezist; nici fizic nici psihic.

 

Aseara l-am auzit pe sot facand planuri la telefon pt ziua mea, si i-am spus sa nu se mai streseze, ca nu mai apuc sa schimb eu prefixu'. [:I] Probabil voi merge in ultima excursie in RO...intre 4 scanduri. [q] O sa ziceti ca m-am dilit, dar serios ca nu mai pot. [q]

Mai inainte i-am zis la sot: ce-i mai bine: pisicutza alaptata cu chimicale de antibiotice sau nealaptata deloc, ca eu sucombez? [q]

Dupa ce am zis-o si pe asta am primit interdictie sa mai vorbesc pana deseara, ca oricum numa prostii zic cica. [bang]

Hai ca poate ma aleg si de pe aici cu vreo interdictie. [:I] Nu mai aberez, ma duc inapoi sa zac. [q]

 


Mami de [copil] Timiid="green"> nazdravan si micuta Doraid="purple"> pisicuta [bibe]

id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...