Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CE E DE FACUT?


Recommended Posts

Hello Mai oameni buni astept niste sfaturi . Am o fosta colega de servici...prin natura meseriei mele tin legatura zilnic cu fostii mei colegi...cgiar mai des decat cand lucram cu ei.....ea are 54 de ani,doi copii..cam de varsta mea....30 si 29 de ani...si un sot de 55 de ani....care o inseala cu o colega de-a lui.Povestea e veche de doi ani....Domnul P.sa zicem este functionar.Colega lui e si ea in acelasi birou.Cum s-au cuplat....nu stiu,cert e ca situatia este stiuta de ambele institutii,care sunt in aceeasi cladire..... In ultimul timp situatia s-a inrautatit...a inceput sa lipseasca noptile de acasa,vine pus pe scandal,a mai si lovit-o,vorbeste cu amanta si noaptea...o perioada a avut piciorul rupt si ins pital fiind ea s-a dus la el zilnic,ba i-a dus si un telefon de serviciu sa se poata auzi...pleaca impreuna de la servici(cu amanta0 in conditiile in care toti functionarii pleaca deodata... Colega mea,doamna C. este disperata,nu mai poate,mai ales ca si copiii refuza sa ia vreo atitudine...nu vrea sa-si piarda munca de o viata,casa,masina....ar vrea sa-l dea afara doar cu chilotii de pe el....scuzati expresia.Dar..el spune sa-i spuna ce parte din casa e a lui sa vina cu amanta in casa...ei intr-o camera,sotia intr-o camera......si baia si bucataria la comun....ce sa faca femeia asta?E o femeie extraordinara,saritoare si buna..si sufera...... De ce innebunesc oameni cu parul alb? Am vazut-o si eu pe amanta...arata rau..mai rau decat doamna C.,care e cocheta si aranjata,e mai grasa si cu parul ca niste late in cap...mi-e mila de doamna C....am vorbit cu avocatul meu si mi-a zis conditiile in care cei doi se pot desparti...din pacate nu prea favorabile pentru C. Noi,eu si fostele mele colege nu stim ce sa-i spunem..umilinta ei e mare,mai ales ca ieri,in curtea interioara,i-am surprins pe cei doi...hm...se pupau si ea era cu mana in pantalonii lui....vroiam sa parchez masina fara samai platesc taxa....teoretic e usor sa-i spunem da-l in.....practic sunt atatea la mijloc.....C.nu vrea sa piarda munca ei si sa se lafaie amanta in casa ei,desi amanta are doua apartamente....problema e la el...e innebunit dupa (circula vorba,)sex oral.Si cica aia asta ii face....va dati seama ce situatie de cacao....C.e atat de necajita..e o familista convinsa si mie mi se pare ca povestea ei e de vis urat... Madalina si Eva-Maria https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098 TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171967"]>>>Continuare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Daca a trebuit sa ajunga la 55 de ani sa si dea seama dumnealui ca e inebunit dupa sexul oral inseamna ca are probleme la mansarda scuza mi expresia[bang].Asta chiar nu am mai auzit.Motivele pentru care un barbat trecut de prima tinerete ajunge la asemenea gesturi sunt chiar purile si de nebagat in seama.Problema este ca isi bate joc de o femeie alaturi de care a impartit atata timp bune si rele si asta e ingrozitor[q] Ca sfat ar fii divortul in mod cert,nu poti sa traiesti asa.Nu inteleg de ce sa isi piarda locul de munca daca se desparte de sot.Cu locuinta e mai greu,Nu stiu daca este posibil dar poate in timpul procesului ar putea sa explice ca impartitul casei cu fostul sot si amanta ar putea avea efecte nedorite asupra dezvoltarii celor 2 copii si poate ar putea sa vanda casa si sa isi i a ceva separat sa i lase sa si traisca romatismul departe de ochii ei si ai copiilor lor.Este o idee... Mult succes. ,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand ziceam de munca ei ma refeream la partea materiala,adica la agoniseala de o viata.Care e destula.Ca el a innebunit....a facut-o in ultimii doi ani.....si nu vrea sa renunte desi amanta mai are si alti prieteni...un politist,un inginer de la o firma de constructii......eu stau si ma intreb...ce oare vad la ea barbatii?Ieri ma uitam ca prostu` la ea si la domnul P....chiar in curtea interioara a institutiilor,unde dau geamurile tuturor birourilor.....doamne ce porcarie...copiii sunt mari,au 29 si 30 de ani si paradoxal dar tin oarecum partea tatalui,desi mama lor e o femeie extraordinara(o cunosc de 12 ani). Madalina si Eva-Maria https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098 TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad alta solutie decat divortul. E drept ca sa divorteze si sa ramana ea cu tot ce-au agonisit ambii intr-o viata impreuna nu se poate doar pentru ca el are amanta si s-a tampit la batranete. Este decizia ei daca vrea sa traiasca in umilinta si sa sufere sau sa ramana doar cu ceea ce i se cuvine conform legii. Pana la urma pe el divortul s-ar putea sa-l trezeasca mai repede la realitate, amanta s-ar putea sa mearga pe principiul "cei casatoriti sunt mai buni ca nu ramai cu ei pe cap" si sa se panicheze cand fat frumos o sa fie liber ca pasarea cerului si o sa vrea sa-si refaca viata. Daca se infiripa un trai comun intre cei doi o sa se mai rareasaca sexul oral si domnul o inceapa probabil sa duca dorul tabieturilor de-o viata (camasi calcate si aranjate intr-un anume fel, gustul ciorbitei de acasa, etc). Sau o sa descopere ca sunt perfecti unul pentru celalalt.. In orice caz chiar daca o casnicie de atatia ani merita sa lupti pentru ea dna C nu are cum sa lupte de una singura asa ca nu e greu de vazut ca are un singur lucru de facut. Tot ce puteti face s-o ajutati daca se decide este sa-i gasiti un avocat de partaj bun ca sa minimizeze pierderile materiale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, am uitat de copii. Probabil ca nu stiu prea multe detalii daca tin partea tatalui sau pur si simplu nu se pot gandi la parintii lor ca la un cuplu divortat. Sau poate nu le pasa desi mi-e greu sa cred. Ar trebui convocata o sedinta de familie parinti plus copii eventual cu partenerii de viata ai copiilor daca nu e prea jenant pt dna C si puse lucrurile pe masa. Totul este sa poata avea taria sa prezinte situatia cu calm, fara sa intre in conflict cu sotul. Si sa le spuna copiilor care este decizia ei, sa le ceara parerea. Cred ca nu se pune problema la varsta asta sa-i protejeze imaginea tatalui, copii sunt persoane mature iar tatal lor trebuie sa-si asume alegerile si in fata lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jenant nu ar fi pentru nimeni..decat poate pentru domnul P.Ca se stie situatia...ideea cu sa-si dea seama ce pierde cand o pierde....e buna..sa vad in ce masura o sa inteleaga C.E complicata situatia si apre uneori un cosmar pentru ea.Noi o sprijinim cu ce putem,in general e asa de calma femeia asta..si impacata cu ea..dar acum..nu am auzit-o niciodata ca ieri"nu mai pot,Mada,nu mai pot,ajuta-ma...nu vreau sa raman pe drumuri,nu vreau sa ma mai chinui...isi bat joc de mine nenorocitii.."....de cateva zile e desfigurata,macinata..asa cum nu am vazut-o niciodata. Madalina si Eva-Maria https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098 TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ce vrea colega ta. Nu se poate. Adica nu se poate desparti de sot fara sa-i dea jumatatea lui din "munca de o viata". Daca este vorba si de casa lui personala in care insa au investit impreuna - asta e, va pierde casa daca divorteaza. El ii va da insa niste bani atat din averea comuna cat si conform noii legi care s-a discutat aici pe forum: un sot trebuie sa-i dea bani sotiei inselate dupa mai mult de 20 de ani de casnicie. Dar toate bunurile comune nu le poate obtine. Tocmai am citit subiectul deschis de Mickeyyy in care ne intreaba de ce ne grabim atat de mult sa sfatuim o femeie sa divorteze. Pai, sa recapitulam: de doi ani sotul are o amanta, lipseste noaptea de acasa, face scandal, isi bate sotia, are cereri absurde (sa locuiasca in aceeasi casa cu sotia si amanta) si comportament inadecvat (se pipaie cu amanta in curtea institutiei unde lucreaza; bleah!). Ce sfat ii poti da acestei femei? Sa se duca la consiliere? Sa discute cu sotul? Presupun ca a discutat... Sotia are 54 de ani, copii adulti, servici, ceva bunuri - inteleg ca destul de importante, va ramane cu jumatate din ele sau cu ceva bani. Inteleg ca rezista si psihic din ce in ce mai greu (ceea ce e de inteles). Eu nu vad alta solutie decat divortul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Casatorita sau divortata, daca locuieste in aceeasi casa cu amanta situatia-i aceeasi. O sa-si faca sange rau in continuare. De ce nu incearca o intelegere cu sotul sa se mute la amanta, daca tot are doua apartamente? Ar proteja si imaginea ei si a lui in ochii vecinilor. Eu sa fiu in locul ei nu as divorta, din doua motive. - Cat timp sunt casatoriti nu poate aduce amanta in casa, pentru ca ea are dreptul sa-i refuze instalarea. Daca insista si o aduce, poate reclama ca o supune pe ea la perversiuni sexuale. - Poate se pliciseste si o abandoneaza pe amanta dupa ce-i trec "pasarelele". Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am scris la subiectul lui Mickeyyy. Si scriu si aici. Mie nu mi-ar mai trebui barbatul asta nici daca se plictiseste de amanta. Un om care m-a lovit, mi-a vorbit urat si care a ajuns atat de jos incat aproape face sex in public...[vom][vom][vom]. Nu l-as vrea nici cu casa, cu avere, nici de "gura lumii", nici "pentru copii" (aici nici nu mai este cazul). Si mai am si eu o intrebare, la subiect. De curiozitate. Cum adica "circula vorba ca e innebunit dupa sex oral"? Adica, de unde a venit "vorba" asta? A fost surprins facand si asta in curtea institutiei? (Asta deja e treaba de politie.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada, parerea mea o stii[:D] na, faptul ca ai vz amanta si nu iti place, nu e relevant, in general se cauta ce nu ai acasa, poate e buna la pat, poate e o buna ascultatoere...chestiile astea nu sunt relevante, doar asa....pt orgoliul celui inselat divort, e cel mai sanatos. chiar daca ramane cu o lingura si o farfurie, linistea ei psihica va cantari mult mai mult. asta trebuie sa inteleaga. la urma urmei nu-i trebuie acordul copiilor. daca ei or sa vrea sa inteleaga bine, daca nu....vor intelege ei mai tarziu. cel mai important este ca ea, sa se vindece ca individ....pt ca acum e ranita, bolnava, obosita, etc. Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...