Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CE E DE FACUT?


Recommended Posts

Mada, poti s-o ajuti, asa cum spunea cineva aici, ascultand-o. Si, sigur, daca te intreaba, ii poti spune parerea ta.

 

Mai mult de atat nu o vei putea ajuta decat daca va dori. Adica sa-i recomanzi un avocat bun, eventual sa te duci la proces ca martor (in cazul putin probabil in care procesul va exista).

 

Si eu chiar nu cred ca e nimic rau in faptul ca ceri sfaturi pe forum. De fapt, cred ca este una din dorintele ei, sa stie lumea, sa o compatimeasca si sa o acuze pe amanta si pe "infidel" (dar mai ales pe amanta, ca, el ar fi baiat bun fara ea[alcool]). Sigur, parerile pe forum sunt un pic (mai mult) diferite de ceea ce ar dori ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buli, cine crezi tu ca ar face demersurile despre care vorbesti tu si de ce? Adica, de ce m-ar interesa pe mine sa stiu cine e Mada? Daca as afla numele ei adevarat, cum as afla unde lucreaza? As putea folosi un detectiv...Dar de ce as face asta? Si apoi m-as duce la ea la servici sa intreb "cine e domnul care are o amanta"?[:D]

 

Cred ca cei care cunosc familia respectiva, vecini, rude, stiu deja povestea. Doar nenea merge cu amanta acasa, ceea ce sotia stie de la vecini.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei,teoria conspiratiei poate.Eu am invatat sa iau lucrurile asa cum vin sa ma bucur de ceea ce am si daca pot sa ajut sa o fac neconditionat,pentru ca am invatat pana la urma ca primesti ceea ce dai.Universul ne da inapoi ceea ce ii dam.

 

Am incetat cu suspiciunile inutile cu tot ceea ce presupune conotatii negative.Ma consum doar daca pot sa fac ceva bun,ceva bine,ceva util si salas pe unde trec o urma de bucurie si/sau macar lumina.Daca nu,ce folos?

 

Poate faptul ca C. m-a ales pe mine sa-mi spuna framantarile ei....daca pot s-o ajut o ajut,sigur nu o condamn.Nu stiu daca ati remarcat dar nu am acuzat si nu am fost tendentioasa cu nimeni si nimic.Si am folosit "domnul" si "doamna" deci asta denota totusi ca ii respect,pentru faptul ca mi-au fost colegi si ca sunt mai in varsta decat mine cu mult.

 

Si stiti ceva?De cand am abandonat ranchiuna,ura,suspiciunea,razbunarea toate imi merg din ce in ce mai bine.

 

Daca incerc s-o ajut cu un sfat sau pur si simplu cum zicea FORMAHAULTI, e ok.Poate ceva ramane,poate doar faptul ca desi ar putea,cu putin efort sa-mi fie mama m-a rugat s-o ajut.

 

Chiar ascultand-o.Nu ma pricep la situatii de astea si nu stiu cum as face eu,dar ea e prea doamna pentru situatia creata.

 

Asa ca haideti,daca se poate sa luam lucrurile asa cum sunt.Putem ajuta,puteti sa ma luminati intr-o situatie care ma depaseste bine.Nu,un simplu ignore al subiectului.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, sa-i arat ca poate sa o traverseze pe trecerea de pietoni sau pe rosu sau pe verde, dar pe langa trecere.Are multe variante,doar ca nu stie ce presupune fiecare.

 

Madalina si Eva-Maria

https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

 

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io zic ca daca tu vrei s-o ajuti sincer si ti se pare super ok topicul asta, sa-l printezi si sa i-l dai sa citeasca. Ce spui, poti face asta?

 

Isi alege ea singura sfaturile care i se potrivesc; tu le filtrezi prin felul tau de a gandi.

 

 

 

Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am asistat la o discutieintre doua prietene trecute de prima tinerete.

Un din femei ii spunea prietenei, ca a fost plecata in concediu si la intoarcere o vecina i-a spus ca sotul a adus pe cineva acasa in lipsa ei. Respectiva a spus "stiu ca era o verisoara", sau ceva in genul..

Ii spunea prietenei "de ce mi-o mai fi spus ca nu mi-a facut nici un bine". "Mai bine nu aflam si eram linistita."

Nu si-a pus nici un moment problema sa scurme r.a.h.a.t.ul sa afle ce si cum, pentru ca nu avea intentia sa-si destrame csatoria.

 

Nici doamna C nu are asemenea intentie. Nu accepta sa-si imparta "averea de-o viata" pe care au dobandit-o impreuna. Prefera sa traiasca, confortabil chiar daca sotul isi face de cap. Daca l-ar putea pedepsi ar face-o, dar daca "pedeapsa" o loveste si pe ea nu risca. Poate daca nu aveau nimic impreuna de impartit, si daca era tanara cu sanse sa-si refaca viata ar fi avut alta pozitie. E o varsta la care nu-si mai permit sa o ia de la capat, asa ca si compromisurile sunt mai mari.

 

 

 

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
poate sa imi explice cineva de ce copiii trebuie sa se bage ?pentru ce? pentru orgoliul meu pierdut?
align="right" id="quote2">Macar sa nu-ti mai dea la moaca?[:-/]Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Nici doamna C nu are asemenea intentie. Nu accepta sa-si imparta "averea de-o viata" pe care au dobandit-o impreuna. Prefera sa traiasca, confortabil chiar daca sotul isi face de cap. Daca l-ar putea pedepsi ar face-o, dar daca "pedeapsa" o loveste si pe ea nu risca. Poate daca nu aveau nimic impreuna de impartit, si daca era tanara cu sanse sa-si refaca viata ar fi avut alta pozitie. E o varsta la care nu-si mai permit sa o ia de la capat, asa ca si compromisurile sunt mai mari.

align="right" id="quote2">

Pai in cazul asta, pe care mai multi l-au amintit, situatia e critica doar in ochii celor din jur, iar Mada n-are ce face, adica are: sa-si vada de treaba.
Probabil ca singurul lucru de facut este sa ne rugam la Dumnezeu sa nu ne puna in situatia aia de rahat, ca cine stie ce alegem sa facem...

Rufus, Tora si iadele[foto] Retrospectiva 2008 Retrospectiva 2009 Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...