Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 71 -


Recommended Posts

Si cand vei mai incerca o noua sarcina???

Eu luni vreau sa merg la ginecolog sa vad cum stau cu o rana pe col (cauterizata de 2 ori) iar ultima data nu s-a inchis bine. Ba chiar ma gandeam aseara sa merg la spital si sa cer proba la biopsia de anul trecut. Am o prietena ce e anatomopatolog (am mare incredere in ea, sa verifice si ea lama). Nici unul din cei 2 dr care au cauterizat nu au facut colposcopie9pe atunci nu stiam de ea)...

Si eu sunt multumita de Synevo...e singurul lab care imi arata in fata eprubetele cu numele, acele sigilate...iar cu copii f dragute

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu stiu, acum nu ma simt inca in stare si oricum mai am de facut cateva analize care se recomanda cand ai 3 sau mai multe sarcini pierdute consecutiv (se pune diagnostic de boala abortiva).

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magditule[pup][flo],PAI-ul ala e mai naspa(din cate mi-a zis mie dr Avram cam poate impiedica implantarea )

ce te-as sfatui eu,ar fi sa vorbesti pe email/tel) cu dr Avram sau Dr Uscatescu (sau cu amandoua [:D]) sa vezi ce zic

dr Simona Avram 021/331.05.99 sau 031/405.64.87.(si stabiliti cum comunicati apoi-iti dau si nr de mobil pe privat

dr Uscatescu Valentina 021/2750500 pt hematologie int 2257 sau int 2258

 

te pup fata draga si sper sa te vad cat de curand la gravidute[pup]

 


Mamica fericita de fetita cu fundita

 


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim

Albert Einstein


Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. o sa zica dupa ce termin cu investigatiile, ca el mi le-a dat. E o lista intreaga, mi-e greu sa scriu pe toate, pe langa Torch, examen de secretii, analize de tiroida, mai am unele mai rare care se refera la despistarea unor celule care pot respinge embrionul (celule NK). Acum ma pregatesc de histeroscopie.id="Verdana">

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c
magditule[pup][flo],PAI-ul ala e mai naspa(din cate mi-a zis mie dr Avram cam poate impiedica implantarea )ce te-as sfatui eu,ar fi sa vorbesti pe email/tel) cu dr Avram sau Dr Uscatescu (sau cu amandoua [:D]) sa vezi ce zicdr Simona Avram 021/331.05.99 sau 031/405.64.87.(si stabiliti cum comunicati apoi-iti dau si nr de mobil pe privatdr Uscatescu Valentina 021/2750500 pt hematologie int 2257 sau int 2258te pup fata draga si sper sa te vad cat de curand la gravidute[pup]Mamica fericita de fetita cu funditaCoincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim Albert EinsteinVladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca
align="right" id="quote2">Multumesc mult Georgicule [pup][flo]!The best is yet to comeid="red"> [9cer][mamica] !!!id="size2">Doamne ajuta tuturor[ruga]id="size2">..."Ce te surprinde cel mai mult la oameni?Dumnezeu a raspuns:-Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca, apoi iarasi tânjesc sa fie copii; ca îsi pierd sanatatea ca sa faca bani si apoi îsi cheltuiesc banii ca sa-si refaca sanatatea; faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait....ce ai dori ca oamenii sa stie ?Dumnezeu m-a privit zâmbind si a zis:-Doar faptul ca sunt aici, intotdeuna""Interviu cu Dumnezeu" - Octavian Palerid="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...