Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 71 -


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mbadaran
Buna, Le-am facut pe 17 si ieri, pe 25 am primit sms de la ei, ca sunt gata. Dar mai am de primit rezultatul de la alte analize. La PAI scrie asa: "Pacienta nu este purtatoare a deletiei in promotorul genei PAI 1. Prezinta genotipul homozigot normal (5G/5G)". [pup] Mihaela
Am scris ceva si dupa am sters, sigur e de bine, la pai nu ai mutatia, m-am uitat acum pe net cum sunt incadrate rezultatele si e de bine. [pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 208
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt ma gandesc ca bine ca nu am ramas gravida in ultimul timp ca sigur pierdeam
exact asta imi spun si eu Mihaela asa poate, desi tarziu...va fi bine eu saptamana viitoare merg la analize, nu stiu, dar ceva imi spune ca si eu is de-a voastra [:-@] [asia][flo] [url="http://clipedinviatamea.blogspot.com/"]Despre infertilitate si nu numai :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit mai devreme si celelalte rezultate. [
  • Gena PAI: homozigot normal 5G/5G
  • Mutatia fact.XIII: pozitiv, heterozigot
  • Homocisteina: 7.39 val.ref: 5-12
  • APCR: 3.63 val.ref: >/ 2.5
  • Antitrombina III 110% val.ref: > 80%
  • Proteina C 147% val.ref: 70-130%
  • Proteina S 102% val.ref: 55-140%
  • Mutatia fact V LEIDEN negativ
  • Mutatia protrombinica(factII) negativ
  • MTHFR C677T homozigot
  • MTHFR A1298C negativ
  • Anticoagulant lupic negativ
  • Anticorpi anticardiolipinici IgG 1.211 val.ref: negativ <12
  • Anticorpi anti-beta2 glicoprot1IgG 18.5 negativ<5;pozitiv>8
  • Anticorpi anti-beta2 glicoprot1IgM 1.8 negativ<5;pozitiv>8
  • Anticorpi anti-beta2 glicoprot1IgA 1.3 negativ<5;pozitiv>8
Cred ca sunt "mutanta". Nu stiu cat de serioase sunt aceste mutatii. Mihaela Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu cu o intrebare: Stiti pe cineva (cu mutatii de trombofilie) care a facut Clexane inainte de a ramane insarcinata (fara FIV) ?? Multumesc 1 sarcina oprita in evolutie (9 sapt); MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot, PAI 1- 4G/4G homozigot; Tratament preconceptie: femibion 1/zi; aspenter 1/zi, mgb6 1/zi; ctb 2/zi; q10 1/zi; acid folic 1/zi; vit e 1/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, PAI e OK, MTHFR homozigot si Factorul XIII cred ca necesita anticoagulant. Trebuie sa iei complex special de B-uri, cele mai multe fete iau Femibion, se ia si in pregatirea sarcinii alaturi de Aspenter, ac. folic, Magne B6 si mai sunt cateva. Antonia, sunt fete care au facut Clexane de la ovulatie, dar nu mai stiu cine. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Fetelor vreau si eu sa va intreb ceva. Voi ce luati magne B6 sau magne B6 premium? Ca eu astazi am descoperit magne B6 premium, pana acum am luat din asta lalt cate 1 pe zi, e bun asa sau sa iau din ala premium ca e mai concentrat? Inca nu mi-au venit rezultatele la Pai si factor XIII, au zis ca difera de la persoana la persoana timpul de lucru. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Antonia, sunt fete care au facut Clexane de la ovulatie, dar nu mai stiu cine.
ar fi interesant ca fetele care fac de la ovulatie sa vina sa povesteasca astept si eu analizele astea ca pe altceva [:D] [asia][flo] [url="http://clipedinviatamea.blogspot.com/"]Despre infertilitate si nu numai :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca pana una-alta, Aspenter 1/zi in pregatirea sarcinii si pana la test pozitiv e foarte bun. Multe fete au ramas facand tratament pregatitor. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...