Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (35)


Recommended Posts

[bis] Sunt bucuroasa ca Silvia a luat 140 de puncte la concursul de matematica Cangurul (din 150), poate vi-l amintiti si voi, eu una l-am prins. A fost a 3-a din scoala si pe locul 7-8 pe sector. Acum se uita Virgil ca nici pe Bucuresti nu sta rau deloc.

 

E buna la matematica Silviuta mea doar ca uneori la concursuri nu e atenta, nu citeste tot enuntul asa ca e cam inconstanta. Ah, si nu munceste din proprie initiativa, nu e prea ambitioasa. Asta e copilul, eu cred ca fiecare, pe modelul lui, are sansa lui, de abia astept sa vad ce scolarita va fi Nati si ce scolarita va fi Zu.

 

Pana acum din experienta mea de mama de scolar (limitata deocamdata), poti sa-i modelezi/influentezi dar pana la un punct. Nu poti sa tragi infinit de un copil. Eu sunt multumita de Silvia overall.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

 

Poll :

Cind naste Lavi ?: [gravired]id="red"> id="size4">

 

Anda: cand vrea ea!

Ina: 27 aprilie

Noki_Lara: 28 aprilie

maria_alexia: 1 mai

roxisialexia: 3 mai

mihaela_80: 3-4 mai

corap: 5 mai

Virgil si fetele: 8 mai

Maya: 10 mai

miri_b: 11 mai

 

 

scuze daca am omis pe cineva, puneti-va pe listuta, pls!

 

Mariaid="red">

Citat:
ce castigam?
align="right" id="quote2">

Pai, sa supunem la vot,ce propuneti;

eu propun titlul de " cea mai buna prezicatoare a colectiei ptr anul 2012" si simpatia colectiei, of course! [:D]

Crissyid="red">

Citat:
O "sedinta" de ZU-bibileala
align="right" id="quote2">

ma opuuuuuuun! nu este fair ptr toti; doar daca promite Lavi s-o trimita pe d-ra Zu intr-o deplasare cu taica-su' si atunci minoritatea colectiei din nord america poate profita de prezenta zuzulinei - bebelinei ( ca ptr Lavi ar fi mai greu, zic eu , sa se deplaseze si sa le lase pe senioare acasa cu tati, desi nu chiar imposibil ...)

Mima, Biculetid="red">, va bagati la o intilnire daca vine Zu?

- si nu numai!

da' va invit pe voi aici, ca eu sunt in minoritate [:D]

poate dam si de Monet si Simina,id="red"> ca sa fie formatia completa [flo]

 

Miha,id="red"> multumesc ptr pontul cu Ikea. la noi ar merge ceva din fier forjat zidit in perete, altfel nici o sansa. [bang]

 

Multumim ptr urari de ziua aniversara! [pup]

norocul cu telefoanele din tara, asa mi-am adus aminte ca-i ziua alor mei si am dat fuga sa le cumpar un tort sa-i putem serba. Da' acu' d-ra Rachie vrea si cadou! [:-@]

 

Felicitari Silviei - matematiciana! [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Propun si eu un cadou, pe care il ofer eu: un obiect de bebe (suzeta/ jucarica/hainuta, etc) pentru urmatorul [bebic] al castigatoarei! Dar mi-e frica sa nu ma aleg cu retrageri bruste din concurs.

 

Anda multu' de informatiile astrologice dar cum am vorbit si la telefon mai de mult, nu as vrea sa-i influentez destinul alegandu-i data nasterii.

 

Despre ingrijit la batranete, la noi in familie e jale: 5 adulti (eu si Virgil, sora lui Virgil, sora mea si sotul ei) care nu au alt descendent - copil sau sau nepot decat fetele astea. Deci le revin 1.66 shontorogi de persoana de purtat de grija la batranete. Fara ajutorul lui Zu au 2.5, si mai mult. Sper sa ne gaseasca un azil cat de cat curat si cam asta e. Pomeni nu pretind.

 

Mda, de la sora-mea speranta moare ultima, tare mi-as dori sa aiba si ea un/niste copilasi, dar de la sora lui Virgil nu prea mai sunt sperante.

 

Lavi [gravi]37+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, nu ne-ai comunicat cand vrei sa nasti. ca sa stim daca eu castig concursul de predictii. asa, sunt trecuta cu "cand vrea ea":), dar nu stim cand vrei:) pls gandeste-te bine si spune cand ti-ar placea sa nasti.

 

mama lui Nichita (09.12.2005)

Look who’s talking: Nichita-Andrei

filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei

montaj anual

 

Calatoriile mele

 

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anda, tu ai zis ca nasc cand vreau, eu am inteles ca daca imi vine ideea ca vreau sa nasc ma pun si bag o declansare intr-un fel sau altul si imi iese.

 

Paaaai daca e sa ma gandesc asaaaa, nu m-ar deranja 8 mai, cum zic fetele. Sau 9, sau 2-3-4 mai. N-as vrea pe 1 mai pt ca e zi libera si de obicei pleaca lumea din oras si va fi mai greu sa-i organizez ziua. N-as vrea 29 aprilie ca nu-mi place mie nr 29 nu stiu de ce.

 

Practic as vrea oricand (chiar si azi) in afara de 29 aprilie, 1 si 6 mai. [:D]

 

Gata, fug sa termin de strans de prin casa si apoi merg la servici sa duc concediul medical.

 

Lavi [gravi]37++++

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze!

 

Ina, uaaaaau ce bine citeste Rachel! Bravo! E tare dulce si draguta cum ii citeste fratelui ei! Niste scumpi amandoi! Imi place de Robert cum se mai uita la pistol, se mai uita la carte...

 

Roxi, misto pozele de la ziua lui Matei! Tare draguti amandoi, sa va traiasca! La Terra Park ati fost pana la urma? Cum s-au distrat copiii?

 

Noki, cam asa ca tine, doar ca la mine nu e asa puternica antipatia fata de data de 1 pt ca n-are o conotatie asa negativa.

 

[pup]

Lavi [gravi]37++++

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxiid="red">, am vazut acum pozele,frumos ati petrecut la masinute, Bobby ar fi topit dupa asa ceva! foarte frumosi si veseli puisorii tai, Alexia mi se pare neschimbata, insa Matei s-a inaltat si s-a maturizat putin, nu l-as mai fi recunoscut. Ah, cum il tii langa tine, protectoare [olala], se vede se la o posta ca-i "puiul" casei [:D] mai face nazdravanii? ca dupa cum arata, zici ca-i un inger ( dar am eu o experienta cu cineva din familie care arata ca un sfant si la nebunii nu-l intrece nimeni [:-@]).

 

pup!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha am gasit niste SMS-uri de-ale tale din 2010 (faceam curat la SMS-uri in metrou, eu le pastrez pe cele mai simpatice dar mereu mi se umple memoria), de prin august 2010 cand ma acuzai ca iti fac pofta de bebe [bebic] si la un moment dat ziceai ca ar fi misto sa-i facem deodata. Si uite ca asa s-a si intamplat[il], dar cu un an dupa discutie, avem mai putin de o luna diferenta intre sarcini.

 

Ina, Roxi, Ioana, cum ziceam, foarte interesante familiile voastre cu baieti pe post de frati mai mici.

 

Ina [pup] hai ca de acum ma semnez si cu zilele. Sunteti tare simpatice!

 

Mi-a zis Silvia ca azi le-a zis doamna la Educatie pt sanatate de capuse si zice Silvia: ce diferenta fata de acum 2 ani cand am avut eu si cand nu stia mai nimeni de capuse!

Si eu ma bucur ca in sfarsit s-a mediatizat problema si poate de vor lua si masuri sa mai dezinsectizeze macar parcurile.

 

Lavi [gravi]37s4z

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...