Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (35)


Recommended Posts

Miri eu de nenea asta am auzit ca ar fi f bun ortoped: http://www.reginamaria.ro/ro/medic/mihail-mircea-jianu

(auzit de la nevasta unui fost coleg de-al sotului care era rezidenta de ortopedie pediatrica la vremea cand sotii erau colegi, din pacate recomandarea e destul de veche, dar asta e cea mai buna pe care o am)

 

Eu am azi 39 de saptamani, m-am hotarat sa nu mai astept cu nerabdare sa nasc [:D], sa ma bucur linistita de ultimele zile de sarcina [il]. Azi am o zi plinuta, la 14 merg la doctor, la 17 o duc pe Silvia la cercul de mate si tot la 17 incepe sedinta cu parintii la gradi, sa vad cat de putin reusesc sa intarzii.

 

Vreau sa-l intreb pe dr cum e cu inducerea, daca imi pune direct pefuzia cu oxitocina sau incepe cu ceva mai soft, nu de alta dar n-am chef sa-mi petrec tot travaliul in pat, m-as mai si plimba in prima parte.

 

Pup! Ma duc sa continui ordinea in dulap.

 

Lavi [gravi] 39 fix [colegi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai, din ce-mi mai amintesc eu cu inducerea... am fost destul de libera, ca tin minte ca la no 1 mi s-a rupt apa undeva pe un culoar [:D]. (la no 2 a fost mult prea rapid, s-au intamplat toate de-a valma in jumatate de ora - poate o ora, ruptu apei si nasterea au fost simultane [:D])
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui crissy77
[lavi, ai inceput sa te "caini"
align="right" id="quote2">

Crissyid="red">, poti sa traduci, te rog?[:D]

Lavi
id="red"> [pup] tu esti ca si povestea cu lupul si oile [:D]
si cind nimeni nu te mai crede ca mai nasti vreodata, tocmai atunci se intimpla minunea[:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oare nu cumva "cainezi" ? [:I] nu ca ar fi mai lizibil...

 

hmm, ce sa va povestesc despre noi ? copiii sunt intr-o joaca continua, play-date-uri la greu. Cristi deja e satul de gradi, numai bine incepem scoala. Ma pregatesc de dus munca de lamurire cu Ana care va trece la grupa mare cu alta educatoare - ea o adora pe actuala.

Printre ele, ma conversez cu grecii, sper sa reusim sa gasim o cazare decenta in thassos la sf. lui iunie- inceputul lui iulie. Pana facem noi sedinta de familie sa ne decidem mai trece cate o saptamana... [alcool]

 

deci si Corapina si Crissy spun ca vine,vine evenimentul colectiei... [;)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crissy + Miriid="red"> - multam' fain ! [pup]

 

M-am gandit ca poate asta inseamna, insa am citit ca Lavi s-a resemnat deja, ea asteapta linistita momentul, fara sa se mai agite, deci mi-am zis ca trebuie sa fie altceva [:-@]

 

Mariaid="red"> iti doresc sa gasesti pret rezonabil si sa va bucurati de-o vacanta pe cinste!

 

Noi sarim peste vacanta de vara anul asta, avem alte planuri.

V-am povestit la inceputul anului, ca am doua variante; ori renovam, ori ne mutam. Deja ne-am decis.

Va las pe voi sa ghiciti ce-am decis [:D]

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...