Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Colectia de toamna-iarna 2005 (35)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Inaid="red"> eu ma gandesc ca renovati, ca ziceai ca te simti foarte "acasa" in casa actuala. Dar cum fidelitatea e valabila pana la proba contrarie... hm! Nu pot baga mana in foc ca nu va mutati! Dar eu votez ca renovati.

 

---------

So... fost la dr. Col deschis 2-3 cm, dar nu e complet sters deci nu vorbim de dilatatie.[:-@] La eco, Zu e tot cu capsorul la cutie, inima ii bate bine, lichid mai are suficient si mi-a aratat plamanii, ca face miscari respiratorii din greu. Se miscau plamanii de parca era un omulet iesit afara. [il]

 

Am intrebat daca declansarea se face direct cu perfuzia de Oxyton a zis ca nu, intai face decolarea membranelor (am citit si eu de asta, manual se dezlipesc membranele de pe col), apoi dupa jumatate de ora o injectie cu calciu si apoi mai vedem cum evolueaza, oxitocina daca e nevoie de ea. Deci nu ma "leaga de perfuzie" din start.

 

M-am impacat cu ideea declansarii, e destul de mare Zuzulina si tare n-as vrea sa nasc cu alt doctor, adica sunt multi dr in spitalul ala cu care n-as vrea in niciun caz sa nasc. Si nu am incredere in orice dr ca s-ar descurca in caz de complicatii, cum am incredere in dr meu.

Intre timp am mai gasit un avantaj: daca nasc ziua este in spital si sefa de la neonatologie, cu care a vorbit dr meu, asa ca in caz de probleme Zu e pe maini bune.

 

Din pacate m-a chemat luni, nu marti. A zis ca pe marti are deja 5 si ii e frica sa nu fie probleme cu timpul, pe luni doar 2. Motivul meu pt marti e sa-i mai dau o sansa sa vina din proprie initiativa, plus "numerologia", daca fetele-s nascute pe 18 si 28, sora lor sa fie pe 8. Pe de alta parte mi-a fost jena sa-i zic dr: eu vreau sa fiu a sasea de marti.

 

Corapid="red"> in concluzie te rog sa-mi povestesti maine cat sunt de cuminti, linistite si angelice chiar! in primii anisori [:-@] fetitele nascute pe 7 mai ca te stiu cunoscatoare... [;)] Oricum, pe termen lung (>3ani) prognosticul e foarte optimist![flo][pup]

 

De la sosirea Zuzulinei mai repede mi-am cam luat adio... nu prea mai am sperante, vorba voastra, ca in povestea Petrica si lupul...

 

Deocamdata nici nu mai vreau sa nasc pana maine seara ca sa nu ratez programul ce mi l-a facut Corap pe maine.

 

Lavi [gravi]39 fix

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavvi- bafta luni, o sa fiti bine!![flo]

 

Inna eu in loc sa zugravesc mai bine ma mut![:D]

 

Eu tot in spital, copiii deja incep sa resimta lipsa mea si toata situatia,,,O astept pe mama sa vina la noi in jur de 20 mai si sper sa se mai linisteasca apele.Acum sunt in 29 iar de nascut probabil ca intre 1-5 iulie din aceleasi motive ca Lavi - dr pleaca in conced si nu as vrea sa nasc cu altcineva!!!

 

Ile [gravi] [fetita] , mami de V[bicla] si A [cavaler] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Lavi deci liuni o vedem pe Zuzi!!!! Abia astept!!! Tin pumnii sa fie totul bine, si o sa fie ca n-are cum altfel!!

 

Ile iti doresc sa treaca timpul cat mai repede pt tine....si sa ai o bubulina sanatoasa!

 

Anda of, of nasal cu muscatura. Dar daca stiati cainele nu v-au cerut sa il identificati si sa il duceti la " cercetat"? Ca si io am fost muscata de un catel acum 15 ani, in Agronomie( al naibii , eram 3 persoane ne tineam de brat mergand, a trecut de primele 2 si s-a infipt fix la pulpa mea; toti fiind imbracati in blugi.). Si vai ce au mai insistat la spital sa ma chinui sa gasesc catelul....Trebuia sa fac 3 injectii, ultima fiind planificata de craciun....ei bine am facut doar 2 ca la a ultima eram acasa la ai mei...si nu le spusesem:) Cata inconstienta pe mine....

 

Ina eu zic ca renovezi....

 

 

Alina si missele Amalia 17.11.2005 si Alessia 02.11.2010

 

POZE ALESSIA

Povestea nasterii Amaliei

 

Parfois on regarde les choses, telles qu'elles sont, en se demandant pourquoi.

Parfois on les regarde, telles qu'elles pourraient être, en se disant pourquoi pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, Laviid="red">, doar doua zile de gravideala !

 

si eu zic ca luni este mai bine, marti sunt 3 ceasuri rele - asa se zice -.[:-@]

lunea este inceput de saptamina deci va fi prima intotdeauna [:D]

 

un weekend bun si frumos tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ina, deci unde te muti? [:D]

 

Lavilone,woooow, ai intrat in AMR de-ala...pe ore! [:D]Ieri am poposit indeluuung la raionul de bebelusisme rozalii de piticanii. [:I]Nu m-am putut decide ce si cum. Las'ca te consult telefonic.[8D]

 

Maria, am o tona de oferte de la greci pentru peninsula Halkidiki. Voi vreti musia Thassos?

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...