Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Despre efectele steriletului


Recommended Posts

In urma cu trei luni , la 4 luni dupa nastere prin cezariana, mi-am montat sterilet cu fir de cupru si nu am mai ajuns la control.Nu am dureri, doar menstruatie abundenta si , pana de curand, mici sangerari intre menstre. Dar de vreo doua saptamani sangerez destul de mult si nu este menstruatia. Stiu ca trebuie sa ajung la control, dar nu acum. Ati patit asa ceva? Cum va simtiti cele care aveti sterilet? Ati avut probleme, infectii etc.?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu am sterilet din luna decembrie. cateva zile dupa montare am avut un usor discomfort, dureri de burta si spate care insa au trecut. in rest doar lucruri bune: sangerare mai putin abundenta la menstruatie decat inainte, scurtarea perioadei de ciclu la 3-4 zile de la 7-8, reducerea durerilor premenstruale. ar fi indicat sa te vada un dr, posibil sa se fi miscat steriletul. mie dr mi-a spus ca avand sterilet sunt mai predispusa infectiilor din cauza firelor de control, dar pana acum nu am avut nici un fel de probleme. iti urez multa sanatate si sa ajungi cat mai repede la un dr[flo] giulia si alex-raoul (22.09.2002) "Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste." [url="https://docs.google.com/presentation/d/1TxYb4C-16zphhTnLHTJtC8OnrxbSCTveJ05Zxzj3Bxg/present?pli=1&ueb=true#slide=id.p13"]Lumina sfanta pentru copii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am sterilet cu cupru din decembrie anul trecut, menstruatiile sunt ft abundente, sangerari intre menstre am si eu, dureri abdominale inainte de ciclu...doctora mea mi-a spus ca cine a avut sangerari abundente inainte de montare, acum poate avea si mai mult... Inainte am avut Mirena, nu am avut nici o problema cu el, de ar fi acum sa aleg intre cele doua, fara ezitare as alege iar Mirena. Numai bine, Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Claudia. Am ajuns la ginecolog si, in urma unei echografii, am aflat ca steriletul este la locul lui iar sangerarile nu trebuie sa ma ingrijoreze , fiind normale oarecum, datorate mucoasei uterului ...La urmatoarea consultatie, dupa menstruatie, doctorul imi va da tratament pentru aceste sangerari.Nu este cazul sa il scot deoarece corpul nu-l respinge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...