Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Scolari de Iulie - August 2004 * (96)


Recommended Posts

Neata!

 

Multumim pentru tips and tricks!

Andries, inghetata favorita cred ca e un pleonasm in cazul galustilor mele! [:D][:D][:D]

 

Azi suntem mai bine, eu cu o durere de gat cumplita, parca m-a spalat cineva az'nopate cu peria de sarma pe gat[alcool]. Maria lacrameaza de fiecare data cand isi aduce aminte[q], mai ales ca stie ca trebuie sa mearga la dentist.

Colegele ieri imi facusera capul mare ca de ce n-am vorbit cu mamele copiilor (ala de a alergat-o si ala care i-a pus piedica). Pai nu vad ce rost ar avea, nu-s genul certaret, daca le zic ii dau Mariei dintele inapoi?!id="size1">

 

Norocul este ca nu e afectata pulpa si nu o doare, insa tot a dormit John cu ea ca viseaza urat.

Dar rateaza o petrecere a unei colege de clasa la Mc![alcool][:-@][:D] N-are voie sa manance foarte cald sau foarte rece si nu o pot duec numai sa se uite, ca o chinui...

 

Ale mele nu se prea bucura de vacanta (deocamdata) amandoua au intrebat contrariate "iar vacanta!?"[:D][:D]

Duminica am zis ca mergem la picnic pe malul Argesului cu verisorii lor...sa vedem daca reusim...

 

O zi excelenta sa avem!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Io mi-am auzit vorbe de la o mamica ... ce a ramas sifonata dupa ce am salut-o simplu cu "ceau" cum salut eu 98% din populatia Terrei :-))) Nu i-am vazut coroana si na, n-am stiut ca trebuie sa fac reverenta :-)))

 

Azi duc vioara acasa, vi-am zis ? :-) Eu cred ca voi innebuni, la propriu.

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Azi am fost la medic (mi-am schimbat dr.de familie, o veche cunostinta si-a facut cabinet)si am iesit zombie... mi-a facut echograf - piatra la rinichiul drept de 6mm, nisip la rinichiul stang, vezica arata naspa rau, colecistul la fel, fara sa beau cafeaua aveam tensiune 15 cu 10, si-a pus mainile in cap...si eu...

Saptamana viitoare imi fac analize, inclusiv exudat si ASLO, Doamne ajuta!

 

Saptamana viitoare l-am programat si pe Matei la un control amanuntit, am emotii...

 

Asta e raportul de la noi, oare vin vreodata si cu vesti bune?[q]

 

 

 

poze

Povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rob, sanatate multa la voi [flo] Sigur ca vei veni cu vesti bune, cum sa nu vii !

 

_______________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

-----------------------------------------------------------id="red">

[foto]Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1 id="red"> [zana]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roberta [flo][flo] Problemele astea sunt convinsa ca au legatura cu stresul. Oricum la tine, cu munca pentru englezi, era la cote alarmante...acum cred ca e pana la tavan...

Sanatate maxima!

 

Olivia, eu stiu ca doamna le-a facut morala la toti din clasa "uite ce se poate intampla daca nu sunteti cuminti".

Aia cu sapca mi se pare aiurea rau...

 

E drept ca in ziua aia imi venea sa-i strang de gat pe cei doi...[:I]Noi acasa am certat-o pe Maria si i-am zis ca numai ea e de vina (Chiar daca cei doi sunt si ei vinovati...dintele e rupt din vina ei, ca nu a avut grija si a alergat cu ei. Punct. Daca s-ar fi intamplat invers!? )

 

Daria [:D] Succese maxime la vioara!

 

"Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter.” (Mark Twain)

 

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)

poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Robi sanatate!!! Eu chiar te-am intrebat cum stai cu tensiunea (legat de migrenele tale). Fa si niste dozari hormonale. Problemele legate de rinichi..ecograful trebuie sa fie f bun..altfel am vazut la greu rezultate naspa..care in realitate s-au dovedt a fi alarma falsa..

 

Monica faptul este consumat..sa speram ca puteti repara [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza[flo][pup]...pe noi ne cam bulverseaza vacantza,singurul lucru bun este ca au anuntat vreme faina asa ca poate sta mandra in parc la joaca...eu merg si maine la scoala si sambata viitoare asa ca bona s-a scos cu sambetele ocupate[:D]tati nu are liber decat marti deci nu putem pleca pe nicaieri...sanatosi sa fim[:D]

Robi[flo][pup]asculta sfatul Viviei ca mare dreptate are[flo][pup]

Cristalina[flo][pup].....io i-am explicat clar mandrei ca intre copii nu ma bag si nici parintilor nu le-as face observatie niciodata....la scoala trebuie sa invete sa se descurce singura..in fiecare dimineatza cand iesim din casa ii zic sa nu intre in conflicte cu colegii si sa nu se alerge prin clasa sau pe scari...are timp destul de alergat in parc sau la baschet...

Am uitat ce vream sa zic[alcool]...in sfarsit a venit vara[:D]....Daria cum stai cu alergiile....io-s rupta de vreo doua zile,am ochii rosii,ma ustura de mor nici sa ma spal pe fatza nu pot,stranut la greu,ma ustura in gat....am cam luat-o cam devreme nu??[bang]

 

filmuletze,filmulete noi,gorodeii,aripile mele,

gorodeii noi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

Robi, sanatate, sa vii cu vesti bune de la analize[flo] zice bine Olivia...ecograful si ecografistul trebuie sa fie profi, altfel...

 

Ieri am fost cu buburuza mica sa-l luam pe Danu de la scoala si niste baieti i-au pus piedica, pur si simplu in joaca, asa stiu ei sa se joace, i-a umflat rasul cand au vazut-o cum s-a impleticit 2 m in efortul de a se redresa, noroc ca am fost pe faza nu stiu cum si am sarit de am prins-o de sub brate. Normal ca a fost atata de furioasa si de rusinata incat 5 min n-a mai scos un sunet, a stat cu gura stransa si facea niste eforturi sa nu-i dea lacrimileeeee. La ea a cadea nu e ceva groaznic, numai sa nu cada cu public. Si pe moment si mie mi-a sarit mustarul cand am vazut ce glume au in program, din care glume unii se pot alege cu dinti sparti, maini rupte, coate julite, capete sparte. Stiu ca sunt copii numai ca...totusi, ar trebui responsabilizati un pic nu stiu, macar un pic. Alergatul e pt parc, terenul de sport, nu prin clase si pe coridoare, nu in toaleta, ca si acolo se fugaresc si se ascund in wc-uri....jeesus ! Sunt situatii periculoase pe care nu le prevad:(

 

Gioana, nu iei antialergice? se lauda acum la Tv cu tot felul de pastilute si sprayuri care tin alergiile in frau...claritine etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...