Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt in impas...


Recommended Posts

Nici mie nu-mi vine sa cred cat de linistita eram ieri si cat de bulversata sunt astazi![V] Aseara cand am ajuns acasa am deschis calculatorul si am gasit mai multe username-uri ciudate. Dupa ce am investigat am gasit conturi ale prietenului meu pe mai multe site-uri matrimoniale. Trimesese mesaje unor femei, le facuse complimente, le invitase la intalniri. Nu-mi venea sa cred ce-am gasit. El continua sa nege desi dovezile erau mai mult decat clare. Cand i-am spus ca nu mai pot avea incredere in el a zis ca "e treaba mea", iar daca o sa ne despartim el "nu o sa ma roage sa raman". Va intreb acum, mai are rost sa lupt pentru o relatie in care se presupune ca suntem doi, dar de fapt eu fac totul ca aceasta sa mearga? Am hotarat sa plec de la el. Nu stiu daca este o decizie pripita... Simt ca relatia noastra va merge din ce in ce mai prost, si oricat as incerca sa trec peste toate nimic nu va mai fi ca inainte. Credeti ca ar putea aparea ceva care sa ma faca sa raman sau e suficienta doar speranta ca va fi mai bine?[V]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 35
  • Creat
  • Ultimul răspuns
El e un tip vesel de obicei(adica atunci cand se joaca toata ziua la calculator, sau cand nu sunt eu sa-i cer sa mai vorbeasca si cu mine). Multa vreme am crezut ca ma iubeste cu adevarat, dar nu de putine ori am descoperit o rautate ascunsa care ma sperie. Are mari pretentii de la mine (sa fiu intelegatoare, sa nu iau nici o decizie fara sa-l intreb pe el, sa nu cheltui BANII MEI pe "prostii" si nu in ultimul rand sa-l iubesc, dar sa nu-l sufoc cu afectiunea mea), iar mie nu-mi era greu sa fiu asa cum vrea el. Problema e ca el nu-mi ofera nimic in schimb.A devenit din ce in ce mai rece, mai dezinteresat, iar relatia noastra din ce in ce mai monotona. Eu am facut tot posibilul sa gasesc modalitati de a iesi din cotidian, dar el nu a fost multumit de solutiile mele. Plus ca nu face nimic pentru a salva relatia noastra...doar a zis ca el "nu mai lupta pentru nimeni, cine vrea sa traiasca cu el il accepta asa".Decizia mea de a pleca nu i-a afectat nici somnul, nici orele de masa, nu l-a nelinistit deloc, desi mi-a zis cu cateva zile in urma ca nu ar vrea sa renunte la mine. Din discutiile noastre reiese ca el nu da doi bani pe mine, imi vede prea multe defecte si sa nu va inchipuiti ca el e lipsit de acestea. Nu! Are destule numai ca la fiecare impas ma face pe mine vinovata de tot. Si pentru conturile de pe acele celebre sie-uri tot eu sunt vinovata (dupa spusele lui), ca l-am suparat prea mult! Problema e ca nu-mi spune concret cu ce l-am suparat, caci eu nu-mi aduc aminte sa fi facut vreodata vreo gafa prea mare. Mai ales ca el nu se gandeste si la mine, la cat de mult am suferit eu din cauza lui de foarte multe ori. Considera ca el nu greseste niciodata. [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e vesel ,dar nu cand e cu tine;vrea sa-i faci pe plac, dar el sa nu faca nici un efort pt. voi;umbla dupa altele,dar tot tu esti de vina;decizia ta de a pleca se pare ca chiar ii aduce linistea;etc.Stii ceva?Da-l in ma-sa si vezi-ti de viata ta!Nu mai pluti nici in trecutul frumos , nu mai zabovi nici in prezentul asta care-i aiurea de tot si sa nu cazi in starea aia de disperare "Doamne,cat sunt de lipsita de noroc!",Ia-ti lucrurile si iesi repejor de acolo.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca subiectul celalalt postat de tine a fost conceput inainte de aceasta intimplare? [biz] Daca in inima ta e loc pentru o alta iubire, pentru amintirile unei alte iubiri [cina2] , pentru posibilitati... inseamna ca e ceva "putred" [hot] acolo. Intreaba-te ce vrei tu cu adevarat. Ce poti face sau cum poate evolua. Gindeste-te bine ca daca la inceput ceva nu merge sint sanse mari ca pe viitor sa degenereze in mai multe ceva-uri care sa nu mearga... in mai bine - sint snse mici sa se schimbe. E rau sa traiesti linga un om care nu te apreciaza sau care nu te sustine. Si zau ca nu reusesc sa va inteleg de ce faceti compromisuri? Ei fac in aceiasi masura? [alcool] Aveti o singura viata care trebuie traita frumos, in care trebuie sa fie armonie si iubire. Nu pricep de nici o culoare de ce trebuie sa fii mai intelegatoare, sa te modelezi si sa te schimbi functie de cum te prefera el. Fii tu. Intr-o relatie iubim un om cu tot cu defecte (adevarul e ca in iubire defectele devin bizare calitati... [alcool] ). Ai incredere in tine, in fortele tale, ai incredere in ceea ce meriti.... [fuga] Fugi de ceea ce-ti face rau. "O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, o sa-ti dau un punct de vedere obiectiv: nu te iubeste, considera ca are cu tine o relatie comoda. Poti sa traiesti cu asta, nu-i bai, se cheama resemnare si are valentele ei pozitive. Problema e ca probabil sunteti tineri si el o sa se indragosteasca, mai devreme sau mai tarziu, de cineva(altcineva). Si tu la fel; deja te gandesti la asta(am citit subiectul celalalt deschis de tine inainte sa afli cat e el de disponibil). Daca ramai in relatia asta; o sa fii martora implicarii lui active in alta relatie. Barbatii nu sunt mai reci decat femeile. Indiferenta lui nu e felul lui de a iubi, nu te amagi. Partea buna e ca viata ta depinde de tine. nume
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by AuraCris
El e un tip vesel de obicei(adica atunci cand se joaca toata ziua la calculator, sau cand nu sunt eu sa-i cer sa mai vorbeasca si cu mine). Multa vreme am crezut ca ma iubeste cu adevarat, dar nu de putine ori am descoperit o rautate ascunsa care ma sperie. Are mari pretentii de la mine (sa fiu intelegatoare, sa nu iau nici o decizie fara sa-l intreb pe el, sa nu cheltui BANII MEI pe "prostii" si nu in ultimul rand sa-l iubesc, dar sa nu-l sufoc cu afectiunea mea), iar mie nu-mi era greu sa fiu asa cum vrea el. Problema e ca el nu-mi ofera nimic in schimb.A devenit din ce in ce mai rece, mai dezinteresat, iar relatia noastra din ce in ce mai monotona. Eu am facut tot posibilul sa gasesc modalitati de a iesi din cotidian, dar el nu a fost multumit de solutiile mele. Plus ca nu face nimic pentru a salva relatia noastra...doar a zis ca el "nu mai lupta pentru nimeni, cine vrea sa traiasca cu el il accepta asa".Decizia mea de a pleca nu i-a afectat nici somnul, nici orele de masa, nu l-a nelinistit deloc, desi mi-a zis cu cateva zile in urma ca nu ar vrea sa renunte la mine. Din discutiile noastre reiese ca el nu da doi bani pe mine, imi vede prea multe defecte si sa nu va inchipuiti ca el e lipsit de acestea. Nu! Are destule numai ca la fiecare impas ma face pe mine vinovata de tot. Si pentru conturile de pe acele celebre sie-uri tot eu sunt vinovata (dupa spusele lui), ca l-am suparat prea mult! Problema e ca nu-mi spune concret cu ce l-am suparat, caci eu nu-mi aduc aminte sa fi facut vreodata vreo gafa prea mare. Mai ales ca el nu se gandeste si la mine, la cat de mult am suferit eu din cauza lui de foarte multe ori. Considera ca el nu greseste niciodata. [bang]
Prea multe lucruri naspa intre voi pentru un inceput de relatie. Din cele relatate de tine, e clar care este aprecierea si respectul lui pentru tine. Eu una nu as mai zabovi intr-o asa relatie nici 5 minute. Viata este foarte faina fara un astfel de exemplar langa tine, trebuie doar sa descizi ochii si sa privesti. N-ai vrea si tu sa ai langa tine un barbat care sa te iubeasca, sa te aprecieze, sa te respecte? Daca da atunci da-ti sansa sa-l intalnesti. Stand in relatia asta nu vei face decat sa acumulezi frustrari, nervi, chin si suferinta. De ce toate astea cand poate fi bine? Fericirea ta sta de cele mai multe ori in mainile tale, sa nu uiti, nu la cheremul si voia barbatilor care cred ca li se cuvine totul fara nici un efort. Elle_seb May you always have Love to Share, Health to Spare and Friends that Care!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi prietene,dupa ce mi-am am scris parerea, m-am temut ca am prea radicala dar m-am linistit cand am vazut ca,in esenta,se suprapune cu sugestiile voastre.Ce rost are sa stai intr-o rel.care nu duce nicaieri si mai si esti constienta de asta.Ma repet:viata-i prea scurta ca ss ne-o risipim cu oricine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu te agata de el...se vede de la o posta ca tu-l iubesti iar el e maidegraba indifirent. Bucura-te ca nu sunteti casatoriti. Esti tanara, ai viata inainte, nu te crampona de un EL care nu te apreciaza si respecta acum. Mai incolo va fi si mai rau. Parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...