Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Silvia felicitari ptr. rezultatele tale, cred ca in viata reusesti cel mai sigur at. cand faci ceva din pasiune.

Cosmi, legat de Dunarea eu nu am o parere asa proasta ca si Gio. Zic eu ca am avut si putin noroc at. Eu am luat biletele cu reducerile timpurii, la cat am platit noi am fost multumiti. Nu mi-a convenit prima camera, mi-au schimbat-o. Mancare a fost ok, nici in Bulgaria nu e mai buna, dar intr-adevar in aceeasi perioada s-au imbolnavit multi de la apa din piscina, din pacate si Gio si copilasii, noi am scapat... Categoric Mamaia e o varianta mai buna, dar diferenta de pret e mare. Dunarea are acum si plaja privata am inteles, dar sa stii ca e departe, asta clar. Deci plusuri si minusuri. Si eu am in calcul acum hotelul Meduza, chiar din complexul steaua de mare ce-ti zicea Silvia. Uita-e la oferata de pe Eximtur, e tare avantajoasa, daca esti si in sindicat afiliat mai ai 5%reducere. Noi avem in calcul acest hotel si Uranus tot in Eforie, v-am zis ca e musai un concediu "economic".

Revin promit.

 

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] tuturor spiridusilor, fratilor si surorilor acestora! Sa aveti o viata frumoasa, serena si plina de voiosie![s]

La multi ani tuturor copiilor, de la mic la mare[:D]!id="red">id="size2">

 

SILVIA felicitari!!!

 

MIHA voi ati avut notoc de camera mai mare, cand am ajuns noi era full, nu am avut ce schimba. Si la cat am platit acolo, cu siguranta gaseam la ceva vile.

Daaaa, e foarte departe de plaja, mai ales cand ai si copii mici dupa tine.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare gagici...eu matinala mereu[bang]zici ca imi pune cineva ceasul la 6 30[alcool]

 

suntem ok ...zielle astea ne am tot plimbat , azi G e la peste iar eu cu Bianca iar tb sa bantuim dupa rochita si pantofi[bang]sper sa si gaseasca ca deja....

 

despre vacanta...am gasit cev ala un hotel de dragut in Mamaia. Am stat anul trecut acolo intr-un apartament .Este f apropae de mare si parca nici asa scump nu mi se pare tiannad cont ca e sezon.Musai sa ma hotaresc [:I].

 

Stefan va pleca in iulie la olanesti cu ai mei , iar Bianca la sf de iulie va merge in Italia si de acolo la Disney[:I]cel putin asa i a promis una din matusi.

 

Am terminat si anul 1 la master..tare greu mi s a parut.[q]

 

Miha[pup]ce face spiridusul??unde ai vrea sa pleci in concediu?nici mie nu mi a placut asa mult in Bulgaria [:-@]

G I O [pup]multam de informatiile de la Dunarea. Ce mai faci tu?

Silvi[pup] aoleuu ce de ai gatit...felicitari!! cred ca esti facuta pt asa ceva

Maraki[pup]de ce vrei costum de neopren..nu sta A fara?...mmor de dragul tau cand citesc ce planuri de vacanta ti ai facut[pk]

Toanca [pup]super de M ca merge in tabara. Bine ca nu are nicio cariuta puiul . Papan are o dantura superba acum , dar sa vedem dupa [:I]...nu i se misca niciun dinte[:D]

 

ma duc sa mai pun o gura de cafea

 

pup fetele

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si de la mine, eu sunt in saptamana derevizare inainte de examenele scrise care le am pe 11 si 12 si profit de liniste ca de vreme buna nu am parte [bang]. Multumesc mult de felicitari sa vedem prima data rezultatele [:D] o sa va pun reteta cu desertul de la ex ca de atunci l-am refacut acasa de doua ori ca e tare bun [pofta]. Noi ne-am aniversat casnicia cu o zi in avans ca era de garda al meu sot dar bine a fost si asa, am baut o champanie, eu am facut o cina draguta, am primit un set dragut de bijuterii de la al meu sot si ne-am uitat la ceva film nici nu mai stiu la ce [:I] eu propusesem Nothing Hill filmul care l-am vazut prima data impreuna dar vazand ce grimasa face al meu sot am ales altceva , dovada ca nici nu mai stiu ce [:D]. Alain era nedumerit ce "aniversera " avem daca nu am facut tort cu lumanari [:D] We a trecut repede am smotruit toata casa [bang] ca aici pana aspir si sterg cum imi place mie toate cotloanele fac cu nervii, am primit musafiri ca nu ne vazusem cu prietenii de ceva vreme pt ex meu si uite asa a trecut vremea. Vacanta vine imediat am zis ca intru in program de sport sa vad daca ma tin, oricum cu ex am slabit 2,5 kg e bine dar un pic de tonificare nu ar strica.

Cosminaid="red"> deci voi inca in cautari de tinuta [:D] e greu sa gasesti ceva care sa iti placa, tin pumnii sa gaseasca rochia de vis [pup] Tu esti ca mine cu cautarile de hotel [8D][:D] pe bune daca nu si eu caut zile in sir daca nu saptamani ca zici ca ne mutam pe viata nu ca stam o spatamana dar e greu sa alegi [:D] sa il vezi pe al meu sot cum face ca mori de ras cauta o locatie unde are zbor intra pe advisor si vede ce hotel e bine cotat langa mare da clic pe el si gata eu am zeci de cautari si comparatii si strategii te doare capul [:D] oricum eu sunt declarata experta casei [8D] deci am merite. Felicitari pt primul an de Master [pup]

Mihaid="red"> ce faceti pana la urma mergei la mare la Eforie sau unde ? [pup]

Gioid="red"> voi unde mergeti in vacanta ? Sa nu mai zici la turci ca mor [:D] Ce ai mai auzit de Italia, cum stau lucrurile in zona ? Ce iti fac piticii? Unde ai disparut asa ?

Marakiid="red"> deci voi 11 ani bravo la multi inainte cu fericire si tot ce va doriti [pup] Noi facem pe 10 iunie 12 ani de cand suntem impreuna poate ma adun atunci si il invit pe sot sa o cina in oras sau ceva . Mi-a multumit ca am rezistat 10 ani [:D][8D] Cum stai cu pregatirile de vacanta ?

Iulianaid="red"> pe unde esti ?

Va las ca ma pregatesc sa postez si eu o reteta pe blogul meu neglijat il astept pe al meu sot din garda, azi vrea sa mergem la ceva film la cinema de la ora 13 la un SF gen Alien [:-@] si o merg ...ca asta am zis la bine si la rau ... nu il las singur [:D] revin sa va arat reteta pe cand ajung sa o postez [pup]

 

 

BUCATARIA SYLVIEI

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pk][pk] gataaaaa am scapat...gasit rochita care e tare frumusica...si pantofi care sper sa i fie comozi ca ea nu a mers pana acu pe tocuri[:D]

 

Silvii[olala]tare frumos ati petrecut...bravo

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

^Buna ziua si de la noi,

 

Fetelor asa este si in Ro moda la imbracaminte?

"Sa fiu sincera,ce moda e acum: leggins pe sub pantaloni cit mai scurti de blugi,bluze cit mai lalii si mai fara forma,bluze super-mega decoltate daaar le poti purta cu 2-3 maieuri pe dedesubt,maieuri cit mai colorate si cit mai suprapuse...mai spun?.Si peste toata salata asta de lungimi,colturi,lalii,vine o gecuta de jeans sau piele musai scurta pina sub sani ."

Am dat copy-paste de la mesajul unei romance din Munchen. Saptamana trecuta am aflat ca in Ro sant la moda bluzele si rochiile cu fermoarul cusut pe dinafara[alcool] Habar nu am avut[:D] Vazusem la H&M acum o luna, o rochita foarte frumoasa, material gen Chanel, eram hotarata sa o cumpar dar cand am intors-o cu spatele.....avea fermoarul cusut pe dinafara si mi s-a parut ca strica tot farmecul[alcool]

Cosmi cand plecati la Mamaia?[olala]Super vacanta-i asteapta pe copii[olala] si oricum o sa petreceti super si la mare[pup] Bine ca s-a hotarat Bianca la tinuta, sa o poarte sanatoasa[flo] Si eu ma scol din reflex la 6.40 in fiecare dimineata.

Silvi, voi v-ati cunoscut chiar de ziua mea[olala] Te cred ca este gustos desertul dar daca suna complicat....[:I]

Inca mai cumpar una,alta pt vacanta[:I] Mi-am luat o rochita roz care se leaga dupa gat si are cupe din burete in fatza, cu asta ma voi imbraca in drum spre plaja, am gasit la 10 euro bucata prosoape frumoase de plaja[olala] Am luat unul lila cu dungute roz pt mine si altul turcoise cu dungute verde deschis pt Giorgos. Angelo are prosopul meu din Grecia, s-a pastrat ca nou dar daca va spun de cand il am.....din 1994[:D] L-am folosit si in Mamaia, Neptun, la greci in nu stiu cati ani, la africani....dar pe cuvant ca s-a pastrat super!

Noi am fost ieri la Olympia Park, ne-am plimbat cu trenuletul, am dat mancare la rate si lebede si nu am apucat sa il ducem pe Angelo la stadionul echipei Bayern Munchen pt ca incepuse sa ploua[alcool]

Sapt. asta sant libera, joi este sarbatoare, sa vedem pe unde ajungem. Am cumparat astazi doua tricouri pt Angelo, unul roz si altul alb cu bleumarin si au scris aplicat in fatza amandoua. Sapt trecuta nu mai stiu daca am scris aici, am luat si doua bermude subtiri pt Angelo cand e in Grecia si o salopeta jeans trei sferturi.

Cosmi sau Silvi, nu mai stiu cine m-a intrebat: Angelo nu a purtat niciodata costum din neopren, mi-a spus o prietena romanca de aici ca s-ar putea sa aiba nevoie acolo de el ca sa nu il arda soarele pe spate. Poate il cumpar degeaba si nu vrea sa il poarte[:D]

Am auzit ca in Grecia un sigur iaurt mare Danonino, costa 2 euroi[alcool] Angelo mananca 4 pe zi. Asa o fi? Aici cumparam cu 1,78 euro, 4 bucati.

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De fapt, bermudele si salopeta le-am cumparat cadou de 1 Iunie + un joc pt Wii, ultimul aparut Mario party 9. Am aflat ca putem decoda Wii si Nintendo si sa tragem jocuri din site-uri. Trebuie neaparat sa iau legatura cu varul lui Giorgos, nu putem sa dam cate 50 euroi cand vede Angelo ca a mai aparut nu stiu ce joc[alcool] Incepe la taica-su cu " bitte, bitte, bitte papa " si il imoaie pe asta de tot[:D]

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata gagici...eu m am apucat sa mai arunc din incaltaminte ca e prea multa pt 4 persoane [alcool]...se pare ca stresul examenului isi spune cavantul[:I]daca inainte inchideam ochii la tot felul de nedreptati acu parca s....Xena[alcool]eu de fel asa face to face sunt mai concilianta , pot sa ma abtin si pe motivul asta mi o iau de fiecare data [:I]dar acu,..exemplu[:D] Bianca a fost intr o excursie la munte iar o ,,amica,, s a tinut scai de ea tot timpul gen:: vezi ce faci, daca i spun mamei tale, vezi ca nu se tine furculita asa(asta de fatza cu ceilalti copii) vezi ca n o sa ti fie bine la liceu daca te porti asa [q]...a venit B foc si para acasa ca s a simtit vanata [q]. Daca se intampla asta cu ceva timp in urma ii spuneam fetii ca asa e felul persoanei respective ...dar acu am reactionat si a ramas toata lumea [:I]socata de reactia mea. O fi bine o fi rau???dar eu parca m am eliberat ca prea si o lua bibi[:I]. Asta a fost un exemplu minor ca daca va povestesc altele....[:-@]

 

hai ca m am spovedit poate asa anim atmosfera

 

fetele...sfaturi??

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...