Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)


Recommended Posts

Silvi, incaltamintea lui Angelo este marca Adiddas, cumparata dintr-un magazin hip-hop unde sant toate scumpe pt bugetul meu[:I] Mario??????? aici nu am vazut decat sepci cu Mario, nu au aparut alte lucruri de imbracat sau incaltat. wowwwwww daca ar fi si aici[olala] In august apare ultimul joc pe wii si nitendo cu mario[olala] Are 81 de level-uri si e foarte taaareee[olala]

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Silvii[pup]drum bun si o super vacanta sa aveti!

Maraki.[pup]..si eu ma gandesc sa l dau pe papan la after..sa vedem.Azi e ultima zi de gradii din viata lui..ma trec asa niste emotii[:I].De luni va merge la cursurile de engleza,sper sa.i placa [:D].

 

Maraki tu cand pleci??

DIA[pup]ia mai zi ce face cea mica...cum e???cum se comporta surioara mai mare [:D]

GIO[pup] hai la povesti...cum afost in concediu?

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-a obosit teribil saptamana asta, dar dansatorul e in extaz...Acu nu viseaza decat la spectacole de balet. Il inteleg, la varsta asta sunt tare impresionabili si pentru el conteaza mult ca a fost acolo si s-a simtit egalul celor mari. Nu a fost perfect, grupa de pitici (au fost puii de lebada) mai tr sa lucreze la sincronizare, dar au intrat si iesit la timp de fiecare data cand a fost nevoie, n-au facut nici o gafa majora. In prima seara i s-au rupt si pantalonii (din sala nu s-a vazut, dar nu intelegeam de ce tot tragea de ei, cand statea pe margine).A avut grija tanti croitoreasa sa le puna intaritura si aseara n-au mai fost pb.

Aseara a fost extrem de emotionant, pentru ca au marcat si iesirea la pensie a profei si au fost si tot felul de surprize, ca are o cariera serioasa in spate (vreo 50 de ani de profesorat) , iar Alex este cel mai mic eleval ei, asa ca sunt tare complici.

 

O sa intru sa scriu mai multe maine sau luni, ca acum fug sa fac o praji ca avem kermeza (unde o sa mai tin si un stand de jocuri) la gradi...

 

ana

 

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Goi, mi-e parca nu-mi vine sa dau buzna peste fete, nu am scris niciodata acolo, ma gandesc ca au si ele subiectele lor, dar vreau din tot sufletul sa spun si eu ca sunt alaturi de Monica, ii doresc tot binele din lume, sanatate multa, sincer ma trezesc si deschid calculatorul sa vad ce mai scrie, ce nouati mai are. Am sperat cred ca toate sa vina cu vesti bune, ma gandesc ca acum cauta alte solutii si-i doresc sa le gaseasca cat mai repede. Nu stiu voi cred ca sunteti mai in masura sa intrebati si alte fete apropiate de ea, nu o putem ajuta si altfel?

 

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem bine, am terminat gradinita, la fel ca toata lumea, cu serbare, petrecere. A fost f. frumos, am realizat ca s-a schimbat mult copilul meu, la petrecere a fost non stop in gasca, el care se cam juca de unul singur. In ultima zi n-a vrut sa-si ia pijamaua ca el mai merge la gradi, prin urmare mai fac eu un drum pana acolo. Ce sa zic asteptam scoala, se pare ca sunt 5 copilasi din grupa lui inscrisi la Pregatitoare in aceeasi scoala, acum sa vedem daca se poate sa fie in aceeasi clasa. E toata ziua pe strada cu copiii,merge mult cu bicicleta, nu mai doarme evident la amiaza.

Ana, oau ce vedeta aveti voi in familie, cred si eu ca e entuziasmat Alexandre, bravo lui, tare-mi place ce faceti voi pe acolo.

 

 

Miha si Tudor(20.02.2006)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Miha nu te gandi ca ne mutam in alta parte. Aici santem cele de la spiridusi[pup]

Sefa imi face zile negre, e dusa rau de tot[alcool] Nu stiu daca reusesc sa rezist saptamana asta fara sa imi bag picioarele in tot si sa plec[:D] Chiar ma aduce in starea asta dar ma gandesc sa continui pana la sfarsitul lunii ca sa pot scoate si eu 400 euro. M-am luat de ea zilele trecute si am intrebat-o ce se itampla cu orele mele plus din aprilie si mai....raspunsul a fost ca ea nu mai plateste orele in plus pt ca nu are clienti.Nu o intereseaza ca stau peste program, este problema mea daca nu termin la ora 15.00 totul. Pai cum sa termin cand de la 14.20 se aduna tot ce e de spalat din bucataria mare, ele atunci golesc toate vasele posibile si le aduc la mine. Plus ca mai este si masina mare de spalat vase care trebuie spalata la sfarsit de program( pt asta raman mereu peste program, restul pleaca acasa ) Deci am muncit degeaba 2 luni plus iunie peste ora 15.00 Mi-a dat peste nas ca mananc acolo, va dati seama ce prost m-am simtit[:I] Astazi a avut o praji cu mere si a pus in farfurii pt toata lumea, numai pe mine nu m-a chemat. Cand imi fac si eu program si stiu ce zile lucrez si cati bani trebuie sa iau, atunci se trezeste sa anunte in ultimul moment ca nu mai vin la munca 2-3 zile. E chiar tampita, ce pot sa mai spun....I-am spus ca de cand sant eu la ea, doar pe mine ma pune sa fac curatenie singura in fel de fel de locuri care nu au fost curatate de 5-10 ani. De ce doar eu? ca doar nu am venit ca femeie de servici acolo, sant pe alt post. A tacut dar s-a dat in stamba astazi[:D] A venit peste mine cand goleam carutul de tavi cu farfurii, le puneam pe banda. Vine peste mine,cica sa ma ajute...pai nu se potrivesc 4 maini la operatia asta, mai rau ma incurca. I-am spus ca sant mult mai rapida singura, ca nu pot cu ea. A comentat ca m-am plans ca nu am ajutor..hahaha...atat a inteles ea din ce i-am spus sapt trecuta? nu m-am referit nicio secunda la munca mea din bucatarie, atributia mea. Asta este...nu pot sa am asteptari de la toata lumea sa fie desteapta si sa inteleaga o discutie. Aveam de dat 30 de euro croitoresei ( colega cu mine ) A incurcat-o si pe asta ca a anuntat-o astazi ca e ultima zi de lucru pana in oct- Ideea este ca nu aveam 30 euro la mine si m-am dus la sefa sa-i spun ca luna asta ies 420 euro si o rog sa-i dea Renatei 20 din salariu meu plus 10 care-i aduc eu maine inapoi. Am dus munca de lamurire pe calendar ca nu am 420 euro[alcool] ca am doar 270 pe 2 sapt. Eu spuneam de 3 sapt lucrate pana la sfarsitul lunii, ea spunea ca nu are nervi sa vb cu mine. Pana la urma s-a lamurit singura si i-a dat Renatei banii ( asta pt ca sant prietene si vecine nu ca m-ar fi ajutat pe mine ) Balamuc mare cu atitudinea austriecei vsv de mine[bang]

Haideti ca v-am plictisit cu serviciul meu dar am vrut sa ma descarc si la voi [pup]

Ati avut rabdare sa cititi pana la capat? [:D][:I]

 

Monica

http://www.community.webshots.com/user/maraki36

http://www.dropshots.com/maraki6

mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare gagici

 

noi am trecut de examneul de la romana.Cam greut pentru ca a fost mult de scris , dar sper ca rezultatul sa fie pe masura muncii depusa de Bianca in acest an[flo]

 

Miha [pup]baietii sunt mai greu de integrat ca fetele asta iti spun din proprie experienta [:I]asa ca ma bucur pt spiridusul tau ca are colegi cunoscuti in clasa.Stefan a inceput azi cursurile de engleza [:D]

ANA[pup]prevad peste vreo 10 ani....o mareee vedeta

Maraki [alcool]dusa rau sefa ta....am impresia ca daca erai nemtoaica get beget nu se mai purta asa [:-@] sau poate se ppoarta asa doar,doar o sa renunti ???eu zic sa faci in asa fel ca la 15 sa termini programul[pup]

 

ne am luat si noi bilete la mare [pk]la Jupiter ...la bani e foarte convenabil

 

revin

 

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

http://community.webshots.com/user/cosmi1975

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cosmi- De aseara m-am tot gandit la voi si v-am tinut pumnii, ca am citit dupa o mie de ani niste ziare romanesti si am aflat ca azi e examenul de ro. Sunt convinsa ca Bianca va avea o nota mare, ea luat examenul asta in serios. Nu m-am prea lamurit eu exact cum intra ei la liceu cu legislatia asta noua[:I], dar sigur ea va ajunge la un liceu bun.

 

Maraki- Peste ce tanti complicata ai mai dat si de data asta. Se zgarcesc la nimicuri astia din alimentar, de parca ar fi tragedie, daca ti-ar da in + echivalentul a doua meniuri. Da-o incolo, tu ganeste-te la vacanta, la soare. Peste putin timp tu vei sta [8D]tolanita intr-un sezlong si ea va fi [:D]istorie.Bine, apoi vine toamna, dar pana la toamna mai e[:)].....

 

Gio- Mie nu-mi merge link-ul tau(am niste pb cu Firefox-ul din cauza lui Java 7- asa imi [:D]zice calculatorul), dar din ce spune Miha inteleg ca Monica e intr-un mom de cumpana, asa ca ii tin si eu pumnii si suntem aici la nevoie.

Ce-i cu tine asa tacuta? Eu stiu ca sunt neserioasa, cand e vb de scris, dar tu erai "stalp" aici....

 

Miha- Tudor a crescut, acu trebuie sa accepti si tu ca ai baiat mare (glumesc).

 

Ce ma bucur, ca v-ati linistit toate cu alegerea privind scoala...

 

Dia- Sper ca ati gasit solutia potrivita si ati scapat de stresul cu locuinta. Cu vacanta, A trebuie sa decida ca-i vb despre ea.

 

De la spectacole, o sa va pun link-ul cu poze (pun mereu pt ai mei), dar e clar ca va tr sa cumparam alt aparat, ca asta se bloca in mom cheie si nu mai vroia sa faca zoom. Noroc, ca avem o camera mai mult decat ok si filmele cum trebuie.

 

 

 

 

 

 

 

 

ana

 

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...