Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)


Recommended Posts

Salutare din departare [:D] Cosmina wow ce m-as fi dus eu la un pescuit ca nu am fost de 20 de ani [:D] du-te si nu pierde ocazia. Cu vacanta nu am concretizat nimic inca, mergem in Ro sa ne vedem finutul la sf de iunie si apoi cred ca in Spania vom merge ca anul asta nu vreau sa ma dam o caruta de bani pe vacanta ca nici nua vem de unde ... Jp mai are in aug la sf o vacanta dar nu stiu unde o sa mergem atunci sa vedem, oricum anul asta ne hazardam sa plecam cu masina in vacanta sa facem o tura mai larga prin europa sa vedem cum o sa fie. Poze de la botez o sa pun cand primesc zilele astea. Maraki eu zic ca bine te platesc si corect daca e pe ora aici in resto ii pun pe cei care lucreaza sa faca cam 50-60 ore pe saptamana si sunt platiti pe 35 de ore aiurea faza . Super doamna cu marimea 36 [olala] eu nu am coborat sub 38 si acum chiar ma luat vreo 2 kg ma si enerveaza trebuie sa ma mobilizez cu un sport ceva. Lili sa stii ca si eu ma gandeam ca dupa 35 incepem sa coboram panta gata sa vezi dupa 40 ce nasol o sa fie [:D] ca eu in capul meu tot la 22 de ani ma vad [8D][:-@]. Ce multi ani de casnicie aniversati si voi, aniversare frumoasa sa aveti [flo] Gio pe unde esti ? Va las ca la 11,30 imi vin finii si trupa la o cafea va povestesc eu maine cum a fost la botez ca a fost ma lung decat prevazusem am ajus la ora 20 acasa [8D] la masa , aventura mare [url="http://bucataria-sylviei.ro/"]BUCATARIA SYLVIEI[/url] Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Profit de faptul ca se ferchezuieste barbatul inainte de "vot" si va scriu un Raport rapid. Cum v-a zis Silvia, Alex chiar isi rupse clavicula. Fix pi shientru!!! Noroc ca, minune mare, s-a sectionat complet pe acolo, dar nu s-a deplasat. Cica l-a impins partenera lui, cand era in pozitia "barza intr-un picior" (eu n-am facut balet, asa ca nu stiu cum se numeste). Il cred (ea n-a recunoscut si nimeni n-a vazut), ca nu a mai schimbat de versiune, dar il si banuiesc ca a vrut sa bage si ceva "spectacol" in cazatura si iata rezultatul. Acum e mandrul posesor al unei chesti, gen alea din filmele americane, de care isi agata politistii pistoletul. Nu face decat sa-i traga umerii inapoi, dar nu asigura si protectie, ca nu se pune ghips la clavicula. Noroc cu vacanta, ca altfel cred ca trebuia sa-l tin acasa, ca el uita mereu ca are ceva (il doare doar la miscari ciudate si noapte se vaicareste in somn, cand se intoarce). Asa ca n-a ratat niciun curs pe niciunde, decat o aniversare, dar ne vedem saptamana viitoare cu sarbatoritul sa predam cadoul. Dia- Sa-ti traisca printesa! E nascuta in ac zi cu prietena mea din copilarie. Cosmi- Orice experienta noua e binevenita. Lili- mare zapaceala. Banuiesc, ca se mai pot face si transferuri in timpul anului si poate rez atunci cum vreti voi. Gio-Ti-am vazut pozele cu piticii, dar n-am apucat sa-ti zic. Au fost superbi amandoi, dar m-am indragostit de Edy[olala]. Asa mare s-a facuuut!!! Maraki- Oricum, e mai bine ca la italieni. Si o avea Giorgos bubele lui, dar la faza cu A chiar nu ai ce sa-i reprosezi. Despre ea..ale tineretii valuri, dar trebuie sa fii atenta sa nu va bage si pe voi sau pe Robert in belele. Ca se poate intampla oricui sa faca prostii o data, dar daca persista, nu mai e de gluma. Si eu sunt curioasa, cuma fost la botez.[olala] Plecam...eu nu mi-as bate capul cu votarile, dar barbatul nu iarta nicio ocazie nici la ro nici la fr. ana alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca am si eu 5 minute sa va povestesc de botez ca as putea scrie o schita comica pe tema asta [:D]. Deci tinutele au fost urmatoarele : nasul si-a luat costum si pantofi noi si s-a ferchezuit bine vb Anei [:D], eu mi-am luat costumul meu de satin ( fusta si sacou cambrat ) de acu' 10 ani :)))) am testat 3 freze si 3 accesorii cumparate pt prins parul dar din lipsa de timp si de indemanare am prin parul clasic ca nu mai aveam timp si de mine, pe Alain l-am imbracat cu blugi camana si sacou ( cam scurt in maneci ) dar cine a mai tinut cont ca orcim nu sta locului si nu se vede [:D]. Cadou de botez pe langa hainutele obisnuite am luat un scaun de luat masa de la chicco care a venit cu un ambalaj cat casa noroc ca a incaput in portbagaj [bang]. Faza tare e ca eu stiam ca botezul e duminica si am aflat vineri ca e sambata , deci s-a dus coafor si restul bine ca m-am dumirit la timp. Am mers la o biserica romaneasca din Luxembourg dar era blocata autostrata pe o portiune de 6 km ca se lucra si s-a deviat tota sa ca am facut in loc de 1,45 ore cat era normal 4 ore pe drum [bang] am sta blocati 2 ore la intare in Luxembourg, cu cele 2 masini cat eram. La inceput ne-am distrat , am jucat fazan, munti ape vai, am cantat ...apoi am deviat JP cu muzica clasica data la maxim in masina eu cu deschis geamul sa il auda si ceilalti din trafic cu cine imi petrec eu timpul in masina [:D] si radeam de reactii . Am continuat cu ambii copii in masina ca venise si Tudor cu jucat si asteptat, am ajuns in final la ora 3 in luc de 12,30 popa botezase inca doi copii intre timp. Inainte de botez am cerut smeriti voie sa mergem la toaleta bisericii ca nu era nimic in zona si eram cu glob vezical toate damele din convoi [:D] 5 la nr si am mai intarziat slujba cu 30 min si am mers la toaleta in altar ca nu uit cat voi trai [8D]. La botez piticul a plans nonstop, popa nu se putea concentra si l-a dat la mama la o vreme, i-a sunat mobilul si s-a oprit o data sa vb ca era ceva urgent cu un bolnav, a dojenit nasul cu priviri aspre ca nu stie crezul cum trebuie ( si l-am zis de trei ori ) si cerea sa se citeasca cu credinta si patos. Alain a fost certat ca nu face cruce bine ( ce-o drept habar nu are ) a fugit prin biserica, se plangea ca moare de foame ce mai ca in filmele de comedie. Am terminat in jur de sase, morti copti toti,noi am luat amandoi copii si am mers la Mc Do inainte de intoarcerea acasa si am realizat ca nu avem acte pt Tudor daac ne oprea politia in Belgia sau Luxembourg o incurcam ca trebuia sa ii sunam parintii sa il justificam [:D] am ajuns inapoi in Franta la 8 seara si am luat masa la fini au comandat la o firma de cattering un super meniu tare mi-a placut. Pe ansamblu a fost frumos, interesant pentru mine o experienta super de nasa in biserica cu piticul in brate. PS Popa cel exigent m-a laudat la sfarsit , ca se vede ca sunt ardeleanca cu suflet si cu credinta ca stiam rugaciunile si le ziceam cu drag si crez ; i-a zis lui Jp ca spera ca e constient ce noroc are de nevasta si frumoasa si cu suflet [:D][:D] eu muream de ras apoi s-a corectat ca poate ca si el e de treaba si avem noroc amandoi unul de altul. Ce mai ca a fost comedie, cred ca v-am distrat si pe voi [:D][asia] [url="http://bucataria-sylviei.ro/"]BUCATARIA SYLVIEI[/url] Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] dragelor! [s] celor care isi sarbatoresc azi ziua numelui![flo] Eu am anuntat vineri la gradi ca ii retrag pe baiei din luna iulie. Sun asa de intoarsa pe dos...dar nu avem ce face....am schimba conditiile, au marit tariful, nu ne mai permitem sa-l tinem pe Edi acolo. Ma doare sufletul[q], dar nu am incotro. l-am inscris la gradi de langa noi, nu ma asteptam sa decurga asa bine lucrurile....dar este deschisa de anul recut si nu e bataie pe locuri. Vom vedea daca se va acomoda....oricum, in sept voi umbla cu distonocalmul in buzunar...unul la scoala, altul schimba gradinita. azi m-a oprit educ lui Edi si am povestit...s-a apucat de plans, eu dupa ea......prefer sa nu ma gandesc ca iar bocesc. Avem o perioada naspa si asta cam e cireasa de pe tort, dar...o vom scoate noi la capat. sa-mi dea DD putere sa le duc pe toate!! asa ca eu am inceput foarte bine sapt. asta, dupa cum vedeti....ies si intru dintr-o depresie in alta. ma pun pe citit si revin.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oachi sa-ti traiasca mezinul si sa va bucurati de amandoi baietii toata viata! [s] Cosmin!!!! Cosmi asadar urmeaza marea sarbatorire, combinata cu nunta fitoasa[:D]. 16 ani??? la cat mai multi la fel de frumosi si fericiti, va doresc! Te cred ca iti e dor de copiii de la gradi. cine a ramas acolo in locul tau? la centru esti 8 ore/zi? Lili ce sa-ti zic, doamne ajuta sa rezolvi si fara plic. cu flotantul rezolvai cel mai usor, vezi poate nu e arziu nici acum. doamne ajua sa-si revina si Cosmin cu mancatul, dragul de el, a tras-o cu varicela asta. si tu pe langa ei.... 13 ani???? la multi inaine...iti spun in avans, ca sigur uit pe atunci. Silvia sa-ti traiasca finutul....dar chiar ati avut un boez cu peripetii. vorba Anei...peste ani va veti aminti cu zambetul pe buze. Ana of saracul Alex, dar a pattit-o nu gluma. refacere rapida ii doresc! mersi de aprecieri Ana, da Edi e mare...sta bine si la inaltime si la greutate si la picior....in rimul asta in curand il ajunge pe Marco. Maraki 36????[wow], ai slabit nu gluma. va[pup] si o sapt frumoasa sa aveti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Giova[pup]- Capul sus! Ei sunt mici si important pentru ei e sa fie inconjurati de copii. Unde se intampla asta, conteaza mai putin. Te asigur ca e dureros pentru tine, nu pt Edi. Vor veni vremuri mai bune si financiar. Gandeste-te doar cate ati realizat intr-un timp atat de scurt (de cand erati studenti, de ex.) si asta-i cea mai buna incurajare ca sa mergeti mai departe cu fruntea sus. Depresia nu foloseste nimanui. ana alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna.... eu n am scapat de comisie nici azi[bang] GIO[pup]hai capul sus lasa problemele ...se va obisnui piticul sa fi sigura .Stiu ca ti.e greu , dar va trece si perioada asta si pana in iulie se va remedia sunt sigura[pk] Silvi[:I]ce peripetii ...bine ca s a terminat cu bine totul[pk] Lili...esti super[:D]...o placere sa vorbesc cu tine revin[:I] stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/bebeianfeb/album?.dir=e8f5scd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/bebeianfeb/my_photos"]poze stefan[/url]http://www.dropshots.com/cosmi1975 http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Giova cum a spus si Ana,Edi se va simti foarte bine la noua gradi pt ca este intre copii[pup] Marcolino oricum pleaca la scoala, sa vezi ce repede se va acomoda Edi acolo unde va fi[olala]O sa iasa soarele si pe strada voastra, aveti timp sa duceti copiii la scoli/licee mai bune[pup] Important este ca santeti sanatosi cu totii, restul vor veni pe parcurs[pup]Rabdare si speranta iti trebuie; te mobilizezi si nu le vedea pe toate in negru[pup] Daca as fi scris aici toate problemele care le-am avut si avem....va mirati ca mai sant intreaga la minte[alcool] Asta e, ne gandim ca trece si asta...doar nu tine la nesfarsit. Una peste alta, Robert a ramas fara sv[bang] A lipsit sambata de la sv, duminica l-a luat tare bucatarul sef, s-au certat, el nu a vrut sa isi ceara scuze si asta a pus capac. Nu-l mai vor cei din schimbul de dimineata, trebuie sa se duca sa isi ia lucrurile de acolo si sa caute alt sv. Prea orgolios baiatul asta, nu stiu frate cu cine seamana!!! I-am spus ca nu este cu mots in frunte sa se tina asa tare, sa isi urmeze interesul si sa mai plece din cand in cand capul pt ca nu e rest lui tac.su acolo.Are impresia ca este prea tare ca bucatar si gaseste oricand de munca[alcool] Munceste cat doi, face mancare buna, este foarte rapid dar uneori sare calul si lipseste de la sv cate o zi. Asta il costa, nu isi baga mintile in cap..... fug la sv....[pup] fetele si spiridusii Monica http://www.community.webshots.com/user/maraki36 http://www.dropshots.com/maraki6 mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana [pup][pup][pup] de trei ori [:D]. nu te mai gandi mami, o sa vezi ca va fi bine la noua gradi edi....mai ales ca schimbarea coincide si cu plecarea lui marco la scoala..ii poti sune lui edi ca va merge la o gradi pentru baietii mai mari [:D] importante sunt sanatatea si intelegerea in familie, restul se rezolva mai devreme sau mai tarziu!!!![pup] [url="http://www.dropshots.com/bumbita2"]poze[/url] bumbita mami de 2 [copil] eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...