Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sarcina oprita in evolutie 13w2d


Recommended Posts

  • Răspunsuri 86
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor! Am revenit cu vesti ...nu prea bune.Din pacate sarcina mea s-a oprit in evolutie la 9 saptamani,se pare ca in cazul meu rubeola si-a facut de cap.Azi dimineata cand m-am trezit am eliminat sacul gestationar,asta dupa ce toata noaptea am avut dureri insuportabile si la controlul de astazi de la medic,mi-a confirmat acest lucru.Din pacate din cauza rubeolei nu au avut voie sa ma interneze ,insa am primit indicatii sa stau cuminte in pat ,sa iau calmante pt eventualele dureri si sa las natura sa isi urmeze cursul pt ca uterul se curata singur.Voi reveni la control peste 2 saptamani si intre timp daca apar stari febrile sau frisoane fug de urgenta la medic...dar nu stiu ce pot sa imi mai faca in cazul in care am rubeola si nu au voie sa ma interneze...in fine. Ma doare sufletul pt bebelusul meu era un copil dorit si de mine si de sotul meu ,dar nu ne lasam , vom trece peste si peste un timp vom incerca din nou. Acum imi place sa cred ca ingerasul meu mic ma vegheaza de undeva de sus,si sper ca nu e suparat pe mine. [q][q][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natali[pup], imi pare tare rau pentru tine...Si eu am pierdut o sarcina la 8 sapt. din motive necunoscute si tot un copilas dorit era...Aveam pe atunci 31 de ani. Esti foarte tanara si sanatoasa si ai sa vezi ca o sa-ti tii bebelusul in brate cat de curand. Nu dispera...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Natalia, imi pare tare rau... stiu ce simti..Ma bucur ca poti si vrei sa mai speri. Eu nu mai pot sa sper, nu imi mai dau voie sa sper. Bebele meu m-a lasat la 6 saptamani, nici nu am apucat sa il vad la ecograf. [flo] Inima nu imi mai bate de cand tu ai plecat... 1 sarcina pierduta.... 28.04.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru incurajari si pentru gandurile bune,cand impartasesc cu voi,simt ca ma eliberez de durerea din suflet si primesc putere sa merg mai departe. Doctorul a spus ca peste 3 ,4 luni pot sa incerc din nou sa raman insarcinata,insa de data aceasta o sa ma pregatesc dinainte cu analize ,vitamine si tot ce mai este nevoie...sper din tot sufletul si ma rog ca urmatorul meu puiut sa fie sanatos ,si sa ne bucuram de el multi ani...[grup][ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxy_Ana ,imi pare nespus de rau si pentru pierderea ta ,si vreau sa iti spun ca niciodata nu ar trebui sa renuntam la visele noastre.Doare stiu...si pe mine ma doare dar suntem niste luptatoare ,toate ,si daca visul meu si al tau si al celorlalte mamici care nu au apucat sa isi tina puiutii in brate ,este ca intr-o buna zi sa isi stanga copilasul mult iubit in brate ,eu zic sa nu ne dam batute si sa luptam in continuare cu toata puterea noastra pentru visele noastre.Eu am incredere ca orice rana se inchide si se vindeca frumos pana la urma ,si ca indiferent de cat de greu ne este acum ,vom reusi.Mult curaj,nu te da batuta![flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele!! Tot ce pot sa va spun e sa mergeti mai departe, sa nu renuntati.si eu am pierdut o sarcina in ianuarie, oprita in evolutie la 8sapt.desi era al doilea copil, era la fel de dorit ca si primul.Medicul mi-a dat unda verde dupa prima menstruatie, cand am fost la el la control si atunci am ramas gravida.acum tot stau cu morcov, dar medicul ne-a zis ca nu se poate sa avem acelasi ghinion si ca el crede ca o sa fie bine. Va pup si astept vesti bune!! Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010 si [gravired] [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2012&month=11&day=28&babycount=1"]11+[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, imi pare rau sa citesc vesti asa triste.... Natalitzu, ma bucur ca esti optimista, o sa vezi ca peste trei luni o sa ramai din nou insarcinata si o sa fie bine de data asta. Sa faci toate analizele pe care ti le recomanda si o sa fie ok. Roxy, capul sus, sa nu abandonezi lupta, asta e prima conditie ca sa reusesti, pe urma o sa vina si minunea.[olala]
"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott) [copil] Alexandru Stefan 18.01.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...