Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Prietene la bine si la greu - 163


Recommended Posts

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

Mai intai rad ca proasta si dupa aia va spun si voua de ce rad.

 

Am in clasa un baietel care este extrem de dulce si f copilaros. Il iubesc tare. El este ... the Exterminator.[:D] Am nevoie de asa ceva. Am o fobie cu insectele. Unde e scoala noastra sunt o gramada de gandaci puturosi (stinky bugs cum le zicem noi). De cate ori vad un gandac in clasa, il strig si vine el si il ia cu un servetel si apoi il arunca pe geam. Daca omori un gandac din ala, pute ingrozitor de numai poti avea ore in clasa, asa ca ii aruncam de unde au venit.

La un moment dat, se uita el pe geam si vede o pata. Avem draperie asa ca se vedea ca o umbra. Nu se vedea daca e gandac sau nu. Asa ca el se duce la fereastra ca sa prinda gandacul. Trage draperie si se uita. Il intreb ce cauta acolo si el zice ca sa arunce gandacul afara din clasa.

Un alt copil ii spune "it's brid pu on the window" (este caca de pasare pe fereastra). Baietelul exterminator nu are o engleza stralucita, asa ca ii lipseste o gramada de cuvinte din vocabular. Nu stia de "pu". Eu m-am facut ca nu l-am auzit pe cel ce a spus ca este pe geam, pt ca am vrut ca el sa se chinuie si sa-mi explice in engleza ce e. Si aici vine partea tare...

 

"You know, Miss, people go to the toilet to do this, but birds do it on the windows" (stii, Miss, oamenii se duc la toaleta pt asta, dar pasarile fac pe geam)

 

Frumos ar fi fost sa-l auziti, mai ales ca si vorbeste un pic ca Donald. Dar e scump rau... [olala]

 

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

Asa ca si eu si Monis v-am povestit ... despre ferestre. [:D]

 

Chiar aveam nevoie sa rad, ca aseara cautam butoiul. [V]id="size1">

 

Participam la Concursul Klorane

Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim id="red"> [flo]id="size3">id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare!!!

Faine povestile de la fereastra... si apropo de asta la noi la fereastra si-au facut cuib o familie de gugustiuci...si Andra e foarte incantata sa-i vada, hraneasca...si eu abia astept sa vad cum o sa decurga lectiile de zbor.

La multi ani Lalu![s]

La multi ani Magda![s]

Lumi pupici micutei gradinarese...

Lili... pozele promise...

Pupici la toata lumea...

 

Mami fericita de Strumfita si Motzata

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani dragele mele Magda si Lalu. Sa fiti sanatoase si fericite.

Strumfy sunt niste poze absolut superbe.

Eu sunt acasa suspecta de pneumonie(mai corect ar fi eu sunt in butoi cu capacul bine pus). Mai am maine de facut niste analize. Soacra e internta la oncologie dar mare lucru nu mai pot face pt ea. Asteptam resemnati finalul. As scrie mai multe dar parca nici pt asta nu am suficienta energie.

Va pup

 

mami fericit de Danut 28.10.2009

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dymomo77 multa sanatate,si putere sa treceti de greul cu soacra [pup]

 

strumfy_12 superbe poze,mamica fff tanara si frumoasa [pup]

 

dankutza frumos sa lucrezi cu cei mici [:)]

 

floricik drum bun,sa ajungi cu bine,si sa ai grija de tine [pup] lasa ca este mai bine sa iti fie dor de tati,decat sa va plictisiti unul de altul,mai bine va duceti dorul...[:D]

 

multumesc frumos pentru ajutor despre constipatie...

o zi buna mamici [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru urari !id="red"> [pup][flo]

 

[s] Lalu !

 

Am avut o pauza de net din motiv de sursa ce calculator arsa; acum prelungesc pauza din motive de vreme buna si plimbari dese. [:)]

 

Astazi am facut si noi vaccinul de un an si suntem in sfarsit in grafic. [:D]

 

_____________

Raresid="navy">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, aiurita mai sunt; vroiam sa scriu dimineata ca va multumesc pentru comentariile la poze [asia][flo][flo][flo]

 

 

Dymomo cum naiba s-a intamplat? :( Big hugs!!! [pup]

 

Strumfy grozav de frumoase sunteti! [olala]

 

Lumi te invidiez pentru curtea aia [pofta] [pup]

 

Floricik drum bun si odihnirea placuta, macar a privirii [:D]. Cu ce mergi pana acolo?

 

Dankutza foarte tare povestea cu poop-ul [:-)))]

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tot eu [:D].

 

pentru cei interesati (copii dar mai ales parinti care simt ca o iau razna vazand acelasi lucru de sute de ori [:D]), au aparut doua episoade noi cu Masa Y Medvedi pe youtube.

 


 

Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009) id="size3">id="Script MT Bold">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...